Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce. Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu. Komedie  o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a jestli na to máte žaludek, třeba si i zatancujete. (T.H.A. - Total Helpart)

PROCESOR

Myslel jsem, že duo Macháček-Trojan je zárukou kvality. Jak hluboce jsem se mýlil. Snažil jsem se z toho něco vydolovat, ale to něco tam prostě nebylo, nebo mi to uniklo. Film se my nelíbil a nebyl jsem spokojený. ()

angel74

První čtvrthodinku jsem byla lehce rozčarovaná, ale postupně jsem téhle mile ulítlé komedii začala přicházet na chuť a přibližně od půlky už jsem se regulérně bavila. Navnadil mě rychlý, řízný rokenrol, který se nevytratil ze žádného ze songů zde znějících a pak taky vynikající herec a věčný komediant Ivan Trojan se svými ryze specifickými tanečními kreacemi. Vlastně se mi zamlouvalo celé herecké obsazení. Nehledě na to, že film, jehož děj se odehrává pár kilometrů od mého rodného domu, prostě nemůžu zazdít. Ať žije Šlukdorf! Tu přesmyčku v názvu města plně docení jen místní. (65%) ()

tomeek

Žánr? Netuším. Vývoj postav? Žádný. Trojanova karikatura je jako sledovat Piráty z Karibiku, jenom s rozdílem, že (kapitán) Jack Sparrow není vtipný, je vedlejší postava, akorát vás sere a nenabízí jediný důvod, proč mu fandit. ()

dr.fish

Zatím na první dobrou oceňuju hudbu, výpravu a pár nápadů. Chybí mi nějaký celkový rám, budu ho ještě hledat. Trochu jsem doufal v další Eliška má ráda divočinu. Tak to jsem doufal marně... ()

Sabrewulf odpad!

Hardcore záležitost, která se dala zkousnout jen proto, že jsme to sledovali v partě a peprně komentovali. Nemá to hlavu ani patu, chvilku to chce být drama, chvilku Richiovka, pak ulítlá retro parodie, prostě myšmaš. Vtipu tam moc není (úplně si dovedu představit, jak museli i fandové českého filmu v kině trpět) a ta česká angličtina v písních je naprosto příšerná. ()

HonzaBez

"Život je zbytek bramboračky od včerejška..." Tak tahle filmová "bramboračka" trošku chutná, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Namícháno je zde tolik různých žánrů (od černé komedie přes sociální drama, milostnou romanci, krimi thriller či spíš brakovou gangsterku, až po retromuzikál), že ve výsledku je z toho člověku tak nějak divně od žaludku. Chvíli se i zasměje, chvíli si pobrukuje skvělé rokenrolové melodie (fakt bomba), ale místy taky nevěřícně kroutí hlavou. Zejména v dějové lince spojené s Macháčkem, v níž se dotyčný ohání golfovou holí snad na všechny světové strany, je to až nechutné. Závěr se vcelku povedl, proto zaokrouhlím hodnocení na dvě hvězdičky, i když byla místa, kdy jsem chtěl málem odejít z kina.... ()

Qitek

Jedna hvězda za to, že existují žumpy jako Playgirls, Řehořkovi filmy a filmy s Jiřím Krampolem. Jinak jde o až nepochopitelně příšerný film. ()

Mrkvič

Hrozně těžko se mi filmu, ve kterém je tolik skvělých herců, dává jedna jediná hvězdička. Přitom i téma, prostředí, všechno to znělo tak lákavě. Ani tvůrčí duo Jarchovský-Trojan beru jindy za určitou záruku kvality. Jenže Bourák působí tak, jako by ho natočila parta fandů Elvise, co mají pár měsíců od dokončení školy, a kterým se povedlo na dobrý slovo sehnat takové herce. Prostě je to hrozně trapný. Trochu mi film připomíná Wilsonov (za kterým ale Trojan ani Jarchovský nestojí). V něm se povedlo vtip a stylizaci udržet na tenké hraně mezi nudou a trapností. Bourákovi se to nepovedlo. Velká škoda. ()

vendysek

Bourák je chytrý film se svéráznou poetikou, kde se mísí šílená nadsázka s odpornou realitou. Na to, že jde o současnou komedii, je navíc docela vtipný. ()

VasaX

Jen na Trojanovi, ani Trojanech (a Macháčkovi), očividně slušnou komedii nepostavíš. Jako pár světlých momentů to má, ale jinak jsem měl místy pocit, že jde o nějakou Troškovinu, nedejbože Magnuskovinu. Není to ani život člověka, ani sociální kritika v hořké komedii. Je to spíš smutné pousmání nad sestupnou tendencí české "komedie" s pár slušnými a zbytkem příšerných hereckých výkonů. Alespoň ten happyend je milý, jak z pohádky. ()

Master19

Mohla by to být pětihvězdičková guilty pleasure, protože ten náběh tu je. Absolutní freeride bez hlavy a paty, JEB 951 ve Šlukdorfu, empík Dulava, komunysti vraďte se, sestřelování oběšence, no prostě paráda. Ale asi na to nemám ještě úplně kapacitu, nebo co... ()

ghatos odpad!

Bourák je čumák. Strašidelně špatný film 🥴. Spojit sociálně rozložený sever a USA rokec ve frašku...koho tohle napadlo? Jarchovského 🤷. Pojďme se raději držet klasického retra bez experimentů. Jinak Trojan kandidát na zlatou malinu. -20%. ()

Maynard.

KDyž se podíváš na všecky filmy, který O.Trojan natočil, je to jedna pecka za druhou. Nedělá jich tolik, je vidět, že si to hodně promejšlí. U mě zatím vede Občanský průkaz, kterej mě perfektně vtáhnul do totáče. A tak sem si říkal, že přece takovejhle rejža nemůže natočit brak, kterej je takle strašně špatně hodnocenej. Je mi jasný, kvůli čemu to hodnocení je. Kvůli tý potřeštěnosti a odvázanosti. Na mě to udělalo dobrej dojem. Sice nejsem uplnej příznivce komedií, natož pak bláznivejch, ale díky super hudbě a hercům je to paráda. Dějově je to taky celkem nápaditý, hlavně teda vyšinutej zabiják Macháček je fakt skvělej :o). Adam Krofián z hradeckých The Atavists si tam pěkně zahrál s hudební smetánkou v čele s Ruprtem :o). Hodnotím rozhodně kladně a jdu tím pádem proti proudu... ()

vitekpe

Treti hvezdu pridavam za Bokovou a Markovou. Hlavne Markova prekvapila. A taky celkem za uchazejici pisnicky a interpretaci...  Ostatni je proste klasika kolem tehle tvurci particky. Druhy Sakali leta nebo Elisku necekejte...tohle je takove soucasne prumerne. ()

Wally

Je to slabé...o tom žádná...snaha o českou verzi tarantinovsky laděného filmu s černým humorem se vážně nepovedla. Jedna hvězda za pár vtipných (hlavně mordovacích scén) a Macháčka, který fakt bavil. I. Trojan absolutně nesympatická role a vystavět na této postavě film byl začátek konce... ()

bari68 odpad!

?????... Nie, toto som vážne nepochopil. K českým filmom nebývam zvyčajne prehnane kritický, ale tady keď som sa rozhodoval medzi odpadom a 1*, dal som hodnotenie aké som dal. Tady vážne neviete, či sa film snažil natočiť nové ,,Šakalí léta,, Tarantinovské pojatie, či len trumfovať Troškove skvosty. Pred zhliadnutím som neveril tomuto hodnoteniu (35 %), ale teraz už nepochybujem. Nevkus, trapas, ubohosť. ()