Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (278)

vesper001 

všechny recenze uživatele

Co ta holka chce? Lidi, a není to jedno? Co by: dokonalého (prachatého) taťku, dokonalý domov (v paláci), dokonalé šaty (hodně šatů), dokonalou společnost (královská rodina bude stačit), dokonalého frajera (se vším všudy) a tetování henou. Problém je v tom, že tahle „mladá duchaplná Američanka“ (wtf?) se nechová na sedmnáct, ale na retardovaných dvanáct a raději ani nechci vědět, jaká hmotná nouze, temné okolnosti či zatmění mysli přimělo Colina Firtha a Annu Chancellor, aby do toho šli. Možná tak udělali, aby se podpořili navzájem a nebyli v téhle podivné pohádce, kterak nesnesitelná Popelka k nechutnému štěstí přišla, tak sami. ()

FoxMulder odpad!

všechny recenze uživatele

Dokud to byla jen klasická, klišovitá, unilá a nenápaditá pičovina, dala se z toho dělat i cynická sranda. Ve chvíli, kdy to kleslo hluboko pod úroveň odpadu (chvíle, kdy se nám tvůrci snaží sdělit, že nosit krásné šaty a šperky a pohybovat se ve vybrané společnosti je utrpení srovnatelné s genocidou), mě přešla jakákoliv chuť se tím filmem zabývat. ()

Reklama

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Byl jsem to nucen shlédnout, protože nic lepšího v televizi nebylo a byl jsem překvapen, že to neurazí. Budu tu opakovat názory jiných, ale Colin Forth se mi líbil a na Amandu Bynes se dalo koukat. Slabších 60%. ■ P.S. Po přečtení různých názorů zjišťuji, že rozdíl mezi 40% a 60% způsobuje fakt, jak je komu protivná (případně, nakolik ji považuje kdo za roztomilou) Amanda Bynes. Mě se líbila její spontánnost, takže *** :). ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Nebýt dávné neustálé reprízy téhle jednodušší, byť zábavné komedie o pátečních večerech rok co rok na Nově, nikdy bych jednu z těch méně známých rolí Colina Firtha neviděl. Ne že bych tím o něco zásadního přišel, ale Amanda Bynes se mi vždycky líbila, její teen komedie se oproti jiným svého žánru snést daly a je škoda, jak to s její hereckou kariérou dopadlo. Třeba mohlo vzniknout pár těch odpočinkových slaďáren jako právě tento film nebo třeba Supernáhradník. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

I romantická pohádka pro puberťačky je žánr, který si zaslouží jak své místo na plátně, tak přiznání, že některé kousky jsou docela povedené. Amanda Bynes v hlavní roli je sice jenom roztomilá, ale britská část obsazení s Colinem Firthem v čele všechno bohatě vynahrazuje. Jak jsem žánrově spřízněný (a daleko úspěšnější) Deník princezny nevydýchal, tohle mě nijak neuráželo, i když scénář je podobně klišovitě výchovný. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (3)

  • Fotky v albu Daphne (Amanda Bynes), které prohlíží Henry Dashwood (Colin Firth), jsou skutečné fotky Amandy z jejího mládí. (KucC)
  • Studio Warner Bros. změnilo filmový plakát kvůli probíhající válce s Irákem. Původní plakát zobrazoval Daphne (Amanda Bynes), která ukazovala symbol míru "peace". Studio však nechtělo, aby vyobrazení evokovalo protest proti válce. (KucC)

Reklama

Reklama