Osvald, zbavený cti být vůdcem dětské party, připravuje strašlivou pomstu. Lucie se bude divit, až se zmocní jejích formeláků Ferdy a Ferdy a podstrčí jí za ně neuměle vyrobené napodobeniny, zbavené všech kouzel! Chystá se na ni právě v den svých narozenin. Ale doma je všechno vzhůru nohama. Dětská komedie A zase ta Lucie režiséra Jindřicha Poláka navazuje na film Lucie, postrach ulice. Duchovním otcem doma i v zahraničí oblíbené Lucie je scénárista Ota Hofman, autor již desetiletí úspěšného Pana Tau. (Bontonfilm)

WolfR

Jeden z těch filmů z dětství, který mám dodnes moc rád. Druhé dobrodružství formeláků Malej a Velkej se povedlo! 4 hvězdy. ()

Nivenx

Klasika, která může obstát u dětí, ale jináč je druhý díl slabší a nic neříkající. Oproti prvnímu dílu. ()

otík

Druhý díl nezbedné Lucie a ještě nezbednějších formeláků navazuje na jedničku a ničím zásadním se neliší. Velkou část filmu zabírají opravy v bytě Lucie, které jsem velmi vtipné, ale ztrácí se tam ta děckost prvního filmu. I přesto jde o velmi povedenou dětskou zábavu. ()

Columbus

Tak Pan Tau byl bozi a kultovni, ale toto se Polakovi nezdarilo. Navic vrestici neherecka Fuchsova me uz tenkrat jako dite privadela k silenstvi. Bohuzel blazen zustala dodnes :) ()

Decker

Docela dobra koprodukcni komedie pro prevazne mladsi publikum. Me si vsak jasne podmanily Chobotnice a tato variace je jakymsi odvarkem, avsak stale se jedna o dobrou, milou a pohodovou detskou komedii, ktera dokaze pobavit i pres dvacet let od jejiho vzniku. ()

Mrkvič

Druhý díl plný nápadů. Scéna s klavírem nebo eskapády s opravářema, to jsou nezapomenutelné záležitosti. ()

lennyd

Lucii se díky formelákům podaří najít přátele po celém ulici, i Osvaldova banda (až na Osvalda samotného) ji bere jako dobrou kámošku. Ale to si Osvald nechce nechat líbit - a spřádá plány, jak Lucii formeláky zabavit. Ti se ale dokáží velice účinně bránit. Jenže prázdniny se blíží ke svému konci, a Lucie slíbila, že "seknuté" formeláky než půjde do školy vrátí ... O chlup horší než Postrach ulice, na druhou stranu co se týče hereckého obsazení mnohem nabitější. Své na tom udělala oprava Luciina bytu, kde se v rolích různých opravářů vystřídají snad všichni známí herci (Karel Augusta, Pavel Zedníček, Jiří Krampol a další a další). Žaneta Fuchsová je ve své dětské roli okouzlující, ale opět filmu dominuje (samozřejmě kromě formeláků) Michael Hofbauer (chudák kluk, jaký účes si musel nechat vyrobit pro tento film :) ) ()

jitrnic

Viděl sem to minimálně pětkrát šestkrát, vlastně to je jako dětská zábava možná dokonalé. Poprvé jsem zaznamenal Jiřího Hrzána (opravdu ho nelze přehlédnout). ()