Osvald, zbavený cti být vůdcem dětské party, připravuje strašlivou pomstu. Lucie se bude divit, až se zmocní jejích formeláků Ferdy a Ferdy a podstrčí jí za ně neuměle vyrobené napodobeniny, zbavené všech kouzel! Chystá se na ni právě v den svých narozenin. Ale doma je všechno vzhůru nohama. Dětská komedie A zase ta Lucie režiséra Jindřicha Poláka navazuje na film Lucie, postrach ulice. Duchovním otcem doma i v zahraničí oblíbené Lucie je scénárista Ota Hofman, autor již desetiletí úspěšného Pana Tau. (Bontonfilm)

Autogram

Tento druhý diel je viac detský ako v prvej časti, samé vylomeniny plastelínových postavičiek, bavil ma menej, ale deťom sa to môže páčiť. Mnoho známych hercov si vo vedľajších úlohách inštalatérov a opravárov veľa nezahrá. ––– A+A Rychle, dobře, levně. ()

manonfire

Stále velmi dobré pokračování krásného nápadu. Koncertní výstup a srandičky z pupmpařů či nebohého dědečka(musíme ho rozveselit)....jsou prostě stále srandovní. 90% ()

jefff

Díky tomu, že nova tenhle film vysílá tak 560krát do roka, vypěstoval jsem si určitou nenávist. Škoda, dřív jsem měl tuhle pohádku rád, teď mi leze krkem. ()

FeatherBoy

Je to docela dobrá komedie pro malý děti... no když sem byl malej tak se mě to líbilo, ale teď už je to takový ohraný, nicméně dá se na to dívat :-) ()

herr_carter

V průběhu let to člověka baví stále míň, ale pro mě pořád film znamená český evergreen - na tuto klasiku se rád podívám pokaždé, Žaneta Fuchsová měla herecký talent od pánaboha...............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

rozbris

Na tu dobu a i dnes se na tento rodinný film, u kterého není nuda, znovu a znovu setkáme celá rodina. Hodně se mi tenkrát líbily rozhovory dvou modelín [zelený a oranžový]. Dnes vím taky kdo je namluvil [Jiřina Bohdalová] a té dávám za tento výkon malé bezvýznamné plus. ;-) ()

keoma26

teď když se na to po letech dívám s dětma, musím dát nejvyšší počet, protože etudy s opraváři a profesorem Hartmanem jsou prostě geniální, i to tempo vyprávnění přesně ladí s dětským vnímáním ... alespoň s tím naším;-) ()

Zagros

Pro druhý díl platí prakticky to stejné, co jsem psal u jedničky. Musím ale dodat, že dvojka byla o něco lepší. Lucka už nebyla ta úplně malá a vystrašená holka a bylo to také více pozitivní a hravé, například hokej v obýváku. :-) Přesto opět raději doporučím snímky od Marie Poledňákové s malým Vaškem (Tomáš Holý), které mají ještě lepší atmosféru, jsou hravější a více se nám všem trefily do našeho rodinného vkusu. ()

Slimak

Nejlepší je snad scéna s klavírem a Jirka Hrzán jako profesor Hartman(již namluven Romanem Skamene)...no co ten tam dělá...to je nedostižný.Navíc díky tomu že se film natáčel v Německu působí dost moderně.Samej Citroen a Mercedes...po škodovkách ani památky. ()

Paity

Žaneta Fuchsová se na tuhle roličku hodila. Líbila se mi hlavně ledová plocha v bytě, nebo jak chodili opraváři jeden za druhým. Myslím ale, že všichni, co v té době žili, by mohli vyprávět, jak těžké bylo "nalákat" domů řemeslníka. ()