Místnost sebevrahů. Hater

(festivalový název)

Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) je usvědčen z plagiátorství a vyloučen ze studia práva. Rozhodne se však tuto skutečnost skrýt a nadále dostával finanční pomoc od rodiny Krasucki (Danuta Stenka a Jacek Koman) – rodičů své přítelkyně z dětství Gabi (Vanessa Aleksander), do které se tajně zamiloval. Podvod však vychází na světlo. (sator)

Beni1

Ten závěr (přestřelka) to vystřelilo na plný počet... bezcitný, arogantní, povrchní hajzlík, který využil týhle upadající -zdegenerovane doby plné idiotů se založenými profily a bohužel i v takových případech ovlivnitelnymi až za hranicemi chápání. ,, Tomek" se skvělými grimasy v obličeji a nemrkajicimi oči ovlivnil svoje okolí a jen si pohrával s osudy jak mu bylo libo. Atmosféra pohlcující, spád filmu svižný a závěr byl bohužel tragický, ale očekávatelný. ()

hrumsrt

Vedle 25 let neviny jasně nejlepší polský film, co jsem prozatím viděl.. Hater volně navazuje na Komasův dřívější projekt Místnost sebevrahů a potenciálně servíruje vynikající vhled do světa na síti.. Ten zprostředkovává okolo hlavního hrdiny Tomka, který z důvodu lehkovážnosti přijde o nalajnovaný život a své mecenáše, a je odsouzen vrhnout se do pracovní reality každodenního života.. Příležitost dostane v PR agentuře, kde má za povinnost kydat na lidi špínu dle objednávky, šířit patřičné dezinformace a vytvářet tucty fiktivních internetových haterů, jak si klient žádá. Nehledí na ostatní lidi, na následky svých činů a je ochoten zajít až za hranu. Hater nezůstává jen na sítí a ukazuje skutečnou moc sociálních sítí i kdejakých internetových diskusí.. Fascinující vhled do kebule jednoho psychopata, který je pro zhrzenou lásku ochotný obšťastňovat mifky a skrze prosté onlineovky chystat politický převrat.. Nesmírně chytře vystavěný scénář s šikovně rozvinutou postavou titulního Tomka, u něhož chápete motivace a čekáte na jeho další krok. Leč tvůrci pojali finále dost odvážně a dávají tak prostor řadě interpretací, možná je jeho individuální vyznění jen podtržítkem za skvěle odvedeným scénářem.. Hater baví, leč má poněkud slabší první polovinu a celkově by mu prospěla dynamičtější kratší stopáž. Ale jak příběhem, tak prostředky, které ho v postrkují vpřed, zvládne diváka bez problémů vtáhnout.. Tohle mělo jít mnohem dál, než za Atlantik! 75% ()

rigby

Své kvality film zjevně má, ale na mě tyhle věci nějak nefungovaly. A je to asi škoda, mohl to možná být kvalitní zážitek. Takhle dávám tři hvězdičky jen z úcty. ()

Saxos

Thriller s psychoušem, sotva odrostlým maturitní zkoušce, který se vyzná v IT, PR i polské politické scéně. Jen na ty vztahy má smůlu. Na kterou stranu se přiklonil? K psychoušovi, k nesympatické rodince horních 10-ti tisíc, k sluníčkářskému kandidátovi na starostu, nebo k protistraně. Těžká volba. Klady: vše působí přirozeně; dobře rychlé tempo. Závěr: určitě doporučuji. ()

Zlty_Dodo

Clovek si musi vybrat, ci bude vlastne niekomu fandit.. a to bud psychopatovi v hlavnej ulohe alebo psychopatom zdruzenym okolo slnieckarskej homoklady :) rozhodne sa netreba nechat odradit pomalsim a rozvlacnejsim uvodom, ma to ucel :) ()

hony23

Čas od času se povede filmovým tvůrcům vytvořit prvotřídního zmrda, z kterého se vám sice počas sledování filmu dělá zle, ale díky kterému vznikne skvělá filmová podívaná. Polákům se to zadařilo v Místnosti sebevrahů, kde sledujeme mladého sociopata, jak z pozice životního outsidera díky svému zmrdství získá vliv na politické dění v jednom městě. Film zároveň ukazuje znepokojující vliv sociálních sítí na dění ve společnosti, kdy veřejné mínění dokáže ovlivnit několik internetových haterů. ()

Germanicvs

Vskutku zdařilá exkurze do rozmanité práce PR gurua Marka Prchala prostřednictvím místy mrazivého thrilleru z dílny nadějného polského režiséra Jana Komasy. Nápaditý a zároveň více než aktuální v každém pixelu a záběru. ()

bonovox

Silný film, hlavne témou a aktuálnosťou. Ako málo veru stačí k vyvolaniu nenávisti...Výborne a hlavne pútavo podané, po hereckej stránke bezchybné. ()

universal

Trapně naivní, jeden dvacetiletý psychopat rozpoutá peklo a všichni mu na to skáčou. Ztráta času. 3/10 Naivismus po Polsku. ()

fafejt001

Komasa, Pacewicz a Musialowski ti dohromady , a samozřejmě i další , vytvořili výborný film , který konkuruje západním drama - akčním filmům . Je to téměř na plný počet . Jen se mi to trochu , někdy, vleklo . Např: záběry do oken a pár drobností . Ale jinak to mělo napětí , spád , akci i nečekaný konec . ()

Karlitooo

! Bezpochyby nejsilnejsi film co jsem za poslednich par let videl. Vazne. U titulku jsem padl vycerpanim. Doporucuju. Jak je psano nize Prchal approves! ()

Tomas_PO

V krátkom čase ďalší výborný poľský film, tentokrát na tému sociálnych sietí, kde si jednotlivci majú nesmiernu veľkú možnosť verejne liečiť svoje frustrácie a kompenzovať spoločenské odmietnutia, ktoré však môžu prerásť až do veľkých spoločenských hrôz. Zároveň ďalší z filmov, ktorý človeka po zhliadnutí donúti otvoriť internety a hľadať, nakoľko sa príbeh zakladá na pravde. ()

VLADEK

Film od sousedů, který strčí do kapsy všechny ty naše "české" současné za posledních pár let. Je mi z toho tak trochu smutno. Ano, opravdu famozní výkon Macieje Musiałowskeho. Můžeme se jen ptát, zda by to třeba mladý Donutil zvládl, ale příležitost tady stejně nedostane. ()

serdehelan

Keby to natočil niekto iný, okrem Poliakov, tak by to určite bola žánrovo čierna satira. Ale Poliaci na satiru a humor nikdy nehraju a preto je to až do samého konca dráma. A výborná. Nebyť toho, že subjektívne som mal pocit, že to trvá cez tri hodiny, tak mohlo byt honodtenie aj maximálne. ()

Doli10

Skvělý počin našich polských sousedů. Kvalitní a poutavý psychologický thriller o psychopatovi, který nemá problém uhnout před ničím, což i v konečném důsledku lehce překvapí. Atmosféra, dialogy, prokreslené postavy a chemie mezi nimi je na velké úrovni. Jen už nějaký pocit ve mně zabránil dát plných 5*. ()

kolly13

Kurva mať, to bylo prostě skvělé! Kombinace bitev na sociálních sítí a psychologiíe sociopata. Z ničeho na vrchol po emočních vraždách. A místy i napětí a slzy. Tleskám a děkuji za skvělý večer u silného evropského filmu. ()

Easykill

Tak tohle mě solidně rozložilo! Neskutečný jakou to má sílu. Místnost sebevrahů z roku 2011 jsem neviděl, ale po tomhle je to absolutní povinnost a pokud je to stejně skvělé jako hater, nechápu jak mě to mohlo tak dlouho míjet. Hater, je zatím (společně s filmem edi 2002) nejsilnějším polským snímkem co jsem doposud viděl (je fakt, že polskou scénu nijak extra nesleduju). Už jen tím vhozením diváka do děje jako do vody, aniž by se někdo ptal zda umíme plavat, mě dostalo a už jsem nemohl odtrhnout oči. A se stoupající frustrací hlavního "hrdiny", zároveň stoupal i můj zájem, který se měnil v úžas! V úžas, kam až to kurva může zajít... Režijně je hater extrémně na výši a scénář na tom není jinak. Všechno to krásně zapadá a dokonale funguje. K tomu to skvělé obsazení! Výkony herců jsou víc než kvalitní. Maciej Mu Siałowski v roli absolutního "géniuse", tedy záleží na úhlu pohledu! Spíš sociopatického, slizkého vykurvence, který je schopen všeho, je úplně excelentní a já mu to sežral! Celkově mě ten film dostal! Dokonalost! ()

CHYREN

Líbilo se. Je to trochu naivně natočené, ale k zamyšlení rozhodně vede. Bruselský anální alpinismus a na druhé straně extrémní nacionalismus. Hlavní hrdina v tomto polským bahínku se nakonec ukáže jako nejvíc zahnívající podhoubí vedoucí k násilí. Oba dva ty čuráčí tábory jsou mi u řiti. A kdybych žil jiný - druhý život, maníky jako tenhle bych s radostí lovil. Ale nežiju. Žiju lépe. Až tady mi to došlo úplně syrově. Taky proto, že se můžu na konci filmu zasmát. Kdokoliv jiný by to dělat neměl. ()

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly