Sebevražda nebo vražda? Sehraný tým brněnské kriminálky v čele s šéfkou Karin (J. Čvančarová) a její pravou rukou kriminalistou Davidem (J. Dvořák) musí odhalit vraha mladého nadějného malíře, který zemřel za podezřelých okolností. Jeho smrt navíc pravděpodobně souvisí i s krádeží vzácného obrazu P. P. Rubense z Moravské galerie v Brně. V průběhu vyšetřování, do kterého se zapojí i další zkušení detektivové (M. Isteník a P. Bučková), však dojde k další vraždě. Případ zasáhne i do osobního života Karin, jejíž harmonický rodinný život dostane krutý šrám. (Česká televize)

pupidup

Ty voe..segra (moje samozrejme)...ty se takhle na ty kriminálce chovat.. tak bys letela a jeste chytla kopanec do prdele....no..to byl masakr. Kdo napsal scenar pro Jitku?? Co to melo byt? Vysmech, arogance, povysenost... nejsem si jista..pribeh mel celkove chyby na krase.. chjo..a ja myslela..ze uz konecne Renc k rozumu konecne prisel.. a on spis o rozum... ()

Lucie.Luca odpad!

Nechápu, jak se herci jako Jana Švandová nebo Igor Bareš mohou propůjčit k působení v takové vyblitině: je vidět, že v době koronakrize už je o kšeft opravdu nouze. Česká televize by se měla chytit za nos a přestat vyhazovat peníze daňových poplatníků za natáčení sraček s pochybným scénářem, příšernou režií, stupidní kamerou a vyjma výše jmenovaných rovněž s parodií na herecké výkony. Nevěděla jsem, jestli se mám smát, nebo brečet, ale pak mě napadlo, že je Renč možná naštvaný na prezidenta kvůli koronáči a tohle je pomsta. No prosím, ale proč to musíme platit my? ()

1svaty

Zas tak špatné to není, jsou zde horší seriály. Paní Čvančarová asi dostala pokyn, že musí hrát to, co hraje, podle sebe by to asi hrála jinak. Anebo taky nic nehraje. Dvořák už detektiva zahrál líp, Isteník byl asi nachlazený nebo co a Heřmánek je dobrej vždycky. Petra Bučková má vytvarovaná stehna a zadek jakoby denně dřepovala, jinak mě moc nezaujala. Paní Švandová je velmi dobrá, jako herečka je u nás nedoceněná, ale asi si za to může sama. Točilo se v Brně, ve vile, kde bydlí rodiče majora Čvančarové, sídlí nebo sídlila bezpečnostní agentura Larn. ()

Melodrama

Je obrovský rozdíl točit "normální filmy" a krimi filmy. Tento krimi příběh mi přišel takový "dětský". Moc se mi nechce věřit, že to napsal Hudský, který napsal Krinálku Anděl.To bylo vtipný, svižný .. Co se týká hereckých výkonů tak skvělý byl Heřmánek ml, a Dvořák. Ale naprosto tragická byla Jitka Čvančarová, afektovaná, strašný hlas a její strašný NEúčes. Mastné umatlané vlasy, které jí lezou so pusy ? Jitka si asi myslí, že je to sexy, ale nemá na to už věk ani typ obličeje .. Mnohem víc sexy byla její matka Švandová. Postavu nehodnotím, ale pokud by pravovala u krimi, tak by neudělala ani vstupní testy. A úplně dostalo, jak všude leze všechno "vyšetřit" sama, to je úplně mimo. Jitka by se měla podívat a inspirovat na "Místo činu Ostrava" a její "kolegyni" Pavlu Beretovou, to je uvěřitelná policistka a dobrý herecký výkon. ()

horskejvlk odpad!

Čvančarová oblečená jako almara po babičce, parodie na kriminálky, za tohle platím koncesionářský poplatek to mohly raději natočit pokračování rady Vacátka nebo majora Zemana. kriminálek je v ČR přehršel ale stále se točí další aby se rovnou mohla hodit do koše. ()

vicvixx

Jediná dobrá scéna byla tužka v krku. Proto dávám 1 hvězdu, a ne odpad. Btw, Renč už by se na to měl vy$rat. Scénář psal pravděpodobně taky nějakej lumen. ()

quido.morava

Opět v nejistém očekávání a s obavami po zkušenostech s většinou novějších krimi seriálů české produkce jsem čekal, jak se zprvu zdařilý a uvěřitelný příběh vyvine - a opět byly mé obavy na místě, bohužel. V jistém místě (někde mezi polovinou a druhou třetinou) jsem přestal chápat jak chování jednotlivých postav, tak vývoj kriminalistických dedukcí. No a závěr, ten byl úplně marný, i když musím uznat, alespoň překvapující. ()

5tipes odpad!

Česká televize má svůj suterén a za poslední rok klesla v hrané tvorbě skutečně po absolutní průměr. Filip Renč je pro mne v posledních letech synonymum braku. Dialogy a vůbec akce policistů a ostatních představitelů jsou velmi směšné, okonce i jednodušší členové naší rodiny nad tím kroutí hlavou a postupně přestávají ČT důvěřovat. Bohužel ani hudebně, ani střihově a kameramansky není co obdivovat. Producentsky je to sice dobře vybraná látka, ale dramaturgicky, scenáristicky a hlavně režijně zcela nezvládnutá a v tomto zpracování pro mne až NEVYSÍLATELNÁ. ()

elma

Zatím všechny díly jsou zajímavé a hezky natočené, nechápu ty komentáře. Asi jsem jednoduchý divák. Až na ten první díl, kdy mi tam vadila ta věta ,, Ahoj smrťáku,, ta věta herečce nešla do pusy, tak jinak pojetí, kamera, dějová linka perfektní. Až na první díl dávám 5 hvězd. 1 díl jen 4 hvězdy. A klidně se zlobte vážení:-) Já říkám Renč, Strach, Hřebejk záruka kvality. ()

T.E.Elf odpad!

Proč? Za co? Tohle opravadu nešlo. Pustil jsem si to jako kulisu a fakt se to nedalo. Což o to, Čvančarová je pěkná holka ale když dostane příslušnou roli a režisér ji umí vést, tak je fakt dobrá. Ovšev tomto je jen a pouze trapná. Jako celý první díl tohoto dílka a ani nemám chuť vidět další. Ani ta nuda, jen trapno. ()

Monicina

Paškvil. A pani Čvančarová ma absolútne v tejto úlohe nezaujala (ani v iných). Aj chudák Dvořák, ktorý býva skvelý, v tejto zlátanine pôsobí umelo. Videla som prvé dva dieli a koniec. ()

Rade

Je tam sice několik logických chyb a naivit, což se ale v drtivé většině těchto kriminalistických pohádek zcela běžně stává. Nicméně, herecké obsazení i námět a děj této epizody mě neurazily a dozvěděl jsem se navíc o existenci toho Rubensova obrazu, který opravdu visí v galerii v Brně. ()

BigJohn02

Hodně slabý. Almara v čepici (stydne jí hlava jako Sovákovi v Chalupářích?), kostlivka s baťůžkem a Pištěník... Nechápu, proč se tomuhle Dvořák propůjčil. Slabý scénář, divná kamera, zmatená režie a do toho vedlejší linka psychobráchy. Renč se opět vyznamenal. A ta melodie v úvodu - pořád jsem si říkal, co mi připomíná, až mi to docvaklo - ukradenej a lehce upravenej Randall & Hopkirk (1969) - to není panu "skladateli" trapné krást znělku z detektivky do "detektivky"? ()

The_Casual

Renč má moje sympatie, tohle mu samozřejmě odpustím. Víc pozitivního se k tomu napsat nedá. Čvančarová v rádoby trendy čepici, běžící, řvoucí, bojující, neuvěřitelně nechutná, tohle na mě vyběhnout z koupelny, skáču z okna. Nevkusně tlustá, až se dělá šoufl. Na české seriálové krimi se zásadně dívám, tohle nevím jestli dám do konce. Jinak obsazení není skoro co vytknout, a příběh, nebo scénáři, proč ten rádoby humor, zbytečný, nevtipný a křečovitý. Zklamání. ()