Jak spolu souvisí výstavba golfového hřiště, která likviduje místní les a smrt jednoho z lesních dělníků? I takový případ musí sehraný tým brněnské kriminálky v čele s šéfkou Karin (J. Čvančarová), její pravou rukou kriminalistou Davidem (J. Dvořák) a s další zkušenou detektivní dvojicí (M. Isteník a P. Bučková) vyřešit a k tomu odhalit spletité vztahy místních obyvatel, které mohou vést k dopadení vraha. Případ Karinina bratra se obrací úplně jiným směrem. Co stojí za jeho zcela neočekávaným psychickým stavem? (Česká televize)

Amonasr

Docela povedená epizoda s překvapivou pointou. Že je leccos na hraně pravděpodobnosti, nepovažuju za nedostatek, u kriminálek se to svým způsobem dá očekávat. Nesmí to být akorát přespříliš za hranou, což se tady myslím nestalo. Tento díl měl spád i patřičnou gradaci. ()

milwaukee

Oproti předchozímu dílu, který jsem hodnotil jako nejslabší, tady dám naopak čtyři hvězdy. Vlasáková byla dokonalá, když o mordování mluvila jako o makové housce. Jojo, těžko odhadnout, kdo ze sousedů má kostlivce ve skříni, v tomhle případě v lese za barákem. A nesmím zapomenout ani na Vašuta, který toho obyčejnýho dělňase, věčně naloženého v knajpě, zahrál opravdu špičkově. Prostě mě dostal v té závěrečné scéně, kdy cajti odvážejí pachatelku a on tam polosedí pololeží na lavičce, v ruce flašku a má dokonale nepřítomně opilecký pohled. A určitě stále myslí na tu svoji bývalou lásku. Vlasáková mysli na něho, ale ani jeden se nedočká. Stačí se jim oběma podívat do očí. Antická tragédie jako vyšitá. Tak tuhle scénu si jdu pustit ještě jednou. 80% ()

Mamlas odpad!

Tento asi nejtupější díl Obludy v čepici tentokrát nepojednává o ničem, jen někdo usmrtí slimpáka, pak maras a zmar a nakonec podezřelá osoba sama všechno vyklopí, aby už to asi mohlo nějak skončit. Jediné, co zaujalo, bylo pár záběrů ala Predátor. (7%) ()

Aniki odpad!

Tuhle nepovedenou hrůzu jsem vzdal hned po prvním díle, nicméně jsem chtěl zjistit, co se asi tak po několika dalších epizodách v nejděsnějšim séroši na světě změnilo. A zjistil jsem co?....že se nezměnilo vůbec nic! Katastrofa střídá děs. Osumnáctiletá žába rozseká stejně starý frajerce palici cihlou, krve jak z vola, zřejmě si jí posléze naložila na záda a mýrnyx týrnyx jí odnesla do kilometr vzdálenýho háje, aby jí tady zakopala. Kde po cestě sebrala lopatu, rýč, krumpáč, to už je každýmu fuk. Před domem oběti musela bejt louže krve jak kráva a krvavá cestička se dokonce musela táhnout až na místo improvizovaného hrobu. Co na to tehdejší soudruzi esenbáci? Ničevó. Takže, bembeřici medúzy už nikdy více, stačilo. ()

jungewolf

Starostu v tomto dílu hraje (nedávno zesnulý) významný brněnský herec M.Havelka . Dále též brněnští herci V.Hauser a P.Zatloukal (oba z Divadla Husa na provázku - DHnP). Natáčelo se mj. v obci Borkovany na Břeclavsku . ()

BigJohn02 odpad!

Zatím asi nejhorší díl - všechno tak primitivní, schematické a neskonale tupé. Kostra s řetízkem a hned fotka holky, to se to pátrá... Zajímavé je, že všichni vrazi v tomhle veledíle jsou bezcitný bestie - nikdy nelitují, vždycky by zabili znovu. A ta zbytečná dějová linka s psychoušem už nudí - tentokrát zdrhnul z nemocnice a - aby si toho policajt všiml co nejdříve - nechal pootevřený dveře. Ach jo. ()

Kosir odpad!

Na začátku jsem nechápal averzi vůči Renčovi, jak čas a díly běží, tak jsem čím dál, tím víc, zklamán. Jde vesměs o infantilně natočené příběhy s infantilní zápletkou a slabými výkonu herců. Co "dnes" například předváděl Martin Havelka, tak s tím by ani vošku neabsolvoval. A Filda na to koukal? ()