V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

st.verka

Zajímavá sbírka hvězd současných i tehdy budoucích. S westernem to mělo společného snad jen kdy a kde se to odehrávalo. Postavy mi připadaly poněkud málo výrazné, ploché. Myslím, že to téma bylo trochu promarněné a možnosti herců nevyužité. V samotných hercích to nebylo, chtělo to spíš lepší režii. Sharon Stone ale byla zajímavá a Russell Crowe tajuplný. Řekla bych, že herci dělali co mohli, ale z vody víno neuděláš. ()

Mrkvič

Vlastně dost ukecaný a rozvleklý komiksový pohled na westerny. Všechno vypadá celkem efektivně, ale po několikátém shlédnutí si divák uvědomí tu spoustu hodně hluchých míst. Zajímavé, ale přesto nic úžasného. Ač to herecké obsazení vždy potěší. ()

Sfinkter

Raimi je hračička, který i přes zkušenosti z brouzdání napříč většinou žánrů často ukazuje lacině líbivé a někdy až kýčovité formy filmového vyprávění. Proto nemusí každému "western" Rychlejší než smrt vyhovovat. Kdo však Raimiho dílo pozná (rané začátky s Evil Dead atd.) a vyhovují mu jeho prostředky vyprávění, bude se mu snímek líbit. Pro mě však Raimi stále zůstává klasikou hororového žánru. ()

Mirokukii

Nenudí. Nenapíná. Spousta hvězd. Doubrý soundtrack. Oblíbený žánr. A hele Russell Crowe. Výborný Hackman a DiCaprio. Zápletka ukradená z asi nejnámějšího westernu všech dob. A proto za tři. ()

lennyd

John Herod (Gene Hackman) vládne svému městečku pevnou rukou. Komu by se to nelíbílo, ten už je dávno pod drnem. Každoročně se zde pořádá střelecký turnaj, který je letos okořeněn kapkou pomsty a odplaty. Vypadá to, že každý má svůj motiv - a tím je nejen vypsaná odměna. Herodův syn (Leonardo DiCaprio) chce svému otci dokázat, že je stejně dobrý jako on. Ellen (Sharon Stone) se zase chce pomstít za smrt svého otce. A Cort (Russel Crowe), tomu prostě nic jiného nezbývá. Kdo však bude rychlejší než smrt? ... I když omýlané naší drahou televizí Novou pořád dokola, i tak tento western neztrácí svoji poutavost a zajímavost. Sice děj je předvídatelný až hrůza (je někdo kdo by netušil jak to dopadne? - ale to je asi u všech westernů), hromada známých hereckých tváří (viz výše) taky není nejhorší. Všemu úspěšně kraluje Gene Hackman, ale i třeba Russel Crowe se tímto filmíkem docela zviditelnil.. Oddychovka, která nezklame... ()

noriaki

Začalo to jako přestylizovaný western, přetékající skoro až do parodie. Ani nevím kdy přesně se změnil v temné drama. Možná když se na scéně objevil Gene Hackamn, možná to v sobě měl vždycky. Sam Raimi si odskočil od svého oblíbeného hororu, využil nově nabyté renomé slibného tvůrce a sesbíral hvězdnou sestavu herců. Byl z toho propadák, ale především kvůli vysokému rozpočtu, než čemukoliv jinému. I tak měl režisér štěstí. Za dva roky by DiCapria a Crowea v jednom filmu nikdy nezaplatil. I ten Gary Sinise byl tenkrát dost na vzestupu. ()

Madadajo

Sharon Stone s revolverem vypadá vcelku zajímavě, film tím dostává docela zvláštní nádech. Žádná křehká žena, ale jak se tak říka "kus roby ne?" Celkový počet hereckých hvězd by mohl vytvořit vlastní souhvězdí, ale v tomto složení by jeho svit mohl být daleko, daleko jasnější. ()

JohnSmith

Na to,že jsem od filmu moc nečekal,mě výsledek velice mile překvapil. Sharon to v cowboyském sluší a víc se nečeká. Hackman si střihnul svýho typickýho všiváka.Kdo mě opravdu překvapil,tak to byl Russell Crowe v jedné z prvních hollywoodských rolích a mladičký DiCaprio,který si nafrněného a zároveň zranitelného syna místního všehopána zahrál opravdu s chutí. No a pak tu máme fakt příjemnou režii a výbornou kameru. Takhle jsem western ještě natočený neviděl a musím říct,že je to příjemné změna, je to rychlé, pořád se něco děje a konečně se tu scénáristi vyhnuli trapnému filozofování na téma nesmrtelnosti brouka. ()

Brain-D

Hvězdičkové obsazení a začátek filmu a představení herců v hospodě bylo fakt skvělé. Pistolové souboje taky fajn. Divoká kamera Raimiho to zařídila, tak že jsem se ani chvíli nenudil. ()

VanTom

Akční komiksový western o turnaji pistolníků (a klasické pomstě) jasně napodobuje / parafrázuje své "špagetové" vzory – třeba žánrovým soundtrackem Alana Silvestriho. V dynamických duelech se Sam Raimi vyřádil, nicméně konstantně ztrápený výraz nevěrohodné drsňačky Sharon Stone se rychle přejedl a o míle ji přehráli nelítostný magnát Gene Hackman či floutkovský Leo DiCaprio. 70 % ()

blackJag

Skoro čirá esence naivních westernů let dávno minulých. Sharon Stoneová je tu na vrcholu své ženské krásy, Hackman si svého záporáka náramně užívá a Crowe, v té době ještě nehvězdný, celou trojku povedeně uzavírá. Obsazení je vůbec hodně dobré, všechny figurky mají přesné tváře (kdo by se v té době nadál, že z hezounka DiCapria se stana prvotřídní herecká hvězda) a děj je prošpikovaný klasickými motivy až do svého konce, kdy hrdin(k)a odcválá z města vstříc horizontu. Raimi do příběhu vnesl svou pověstnou estetiku, takže záběry mají nápad, závěrečné výbuchy jsou masité a stejně tak působí i průstřely těl. Scénka, ve které se Hackman dívá na svůj proděravělý stín, je vynikající. 80% ()

Autogram

Film inšpirovaný klasikou Vtedy na západe a nielen voľne, ale celkom priamo a bez okolkov. Akurát krásna žena tu má celkom inú úlohu a napriek hviezdnemu obsadeniu sa nedostavil očakávaný efekt. ()

Kosmik 1

Parádní western se vším všudy, co má western mít. Vlastně ne, kecám.... tenhle má ještě něco navíc! Neodolatelnou Sharon Stone, které to v tom klobouku a kovbojské výbavičce opravdu děsně sekne. Skoro až neuvěřitelně. Russell Crowe věčně se válející na zemi, avšak pořád ve střehu. Gene Hackman v roli zloducha, tomu jsem věřil úplně všechno. No a Leo floutek k pohledání. V roli chlubícího se Kida, který se všude a všem předvádí. To je sestava, která se nedá přehlédnout. Jednotlivé souboje jsem si pěkně vychutnával, napětí se dalo krájet. Víc než hodinu a půl kvalitní podívané, kterou hodnotím s nadšením a respektem. 90% ()

ghatos

Opravdu velký herecký výběr ve westernu, kde skvělý G. Hackman ukazuje, jak dobře pojatý zaporák zásadně zvyšuje celkovou kvalitu filmu 😌🎀. 72%. ()

deckardx

Hodne nadupana plejada hercu, ale scenar moc chytrosti nenabyl.. K nejlepsim westernum ma hodne daleko, ale oddychovy to je.. Raimi uz ale natocil mnoho lepsich filmu nez je tento.. ()

BuryGol

No nazdar. Mě teda westerny nikdy nebavily, ale po tomhle filmu už tomu ani snad jinak nebude. Nečekal jsem od toho žádný zázraky, a proto jsem si zavčas vypnul mozek, nicméně ani tak to moc nepomohlo. Já nevim proč se tvůrci tak strašně snažili, aby bylo všechno tak strašně moc drsný. Prostě cool. To mi tam zkazilo nejeden zážitek. Nikde se nepíše, v jakym roce to mělo bejt, ale pár věcí mi tam přišlo jako blbost. Pokud to byl divokej západ kolem 1860, tak to možná pochopim těch pár Indiánů, Mexičanů a i ty druhy zbraní kerý tam mladej DiCaprio vykládal na stůl. Nicméně je v podstatě vyloučený, aby tam ten černej střelec nebyl ve službě pod někym jinym coby votrok. Ale to je možná ten přiblblej americkej zákon, kde v každym filmu musí hrát nějakej černoch. Snad Amíci nikdy nebudou točit něco ze starý Evropy, to by to dopadlo. Jinak v tom filmu je hodně hluchejch míst a přiznám se, že nebejt v tý době ještě sexy Sharon Stone a jejich odhalenejch (ač jen na vteřinu a půl) koz, tak by to bylo jenom za dvě hvězdy. Ale tak ať nežeru-3. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)