V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

Rankir

Asi mám slabost pro Sharon, asi mám slabost pro westerny, asi mám slabost pro dívky s kolty zavěšenými proklatě nízko... Prostě přesný opak toho, jak to vidí Cival - tenhle výborný western se Raimimu moc povedl, Stoneová je přinejmenším velmi dobrá a Crowe, Hackman a DiCaprio v ostatních podstatných rolích jsou výteční. Tenhle film se ani v nejmenším nesnaží tvářit jako něco jiného, než Sergiem inspirovaná zábava a funguje to skvěle. ()

Jasmín

Ten film má skoro všechno. Pokřivenej pohled na divokej západ, dobro proti zlu, děj haprující na hraně trapnosti a macho "stoneovskou" pointu. Režisérské pojetí některých soubojů se mi vyloženě nelíbilo (zase abych úplně nepřeháněl, některé celkem ušly). Aspoň, že se zde ukázali dvě Hollywoodské hvězdy budoucnosti (kluci se teď sešli i v Labyrintu lží) a dvě Hollywoodské hvězdy - teď už minulosti... ()

sun.eagle

Hvězdné obsazení, výborný a kvalitní film. Teměř v každem westernu je k vidění onen souboj postolníků na život a na smrt, ale tady se kolem toho točí celý děj. Pochybuju že v realu se takový turnaj konal, kdo by se do něho taky přihlásil že jo (to by ten dotyčný musel být řádně silný v kramflecích), ale jako nápad k filmu je to vděčná látka. Jedna hvězda vedle druhé, mladý DiCaprio ještě teměř neznámí stejně jako Russel Crowe, ten je ale takové dobračisko že mu člověk ani nefandí, naopak netypická role pro Sharon Stone, její smutný příběh z dětství vás zasáhne a Hackmanovi byste pak krkem zakroutili nejraději sami. Příjemná oddychovka ktera je ale zatraceně zábavná, na kterou se vždy rád podívám. ()

Xiras

Jeden z mala westernou co sa mi paci, no uplne klasicky western to nebol....Nedokonaly, s tym obsadenim a reziou som cakal viac. Urcite si ale nezufam, bolo sa na co pozerat! ()

Godlieb

Pomineme-li zápletku vypůjčenou z Tenkrát na Západě, tak největším trnem v oku mi bylo celkové zpracování. Práce kamery je sice výborná, triky jako od Leoneho (záběry očí, rukou a zbraní) povedené, jenže celé prostředí působí hrozně uměle, prostě to jsou kulisy, a nablýskané, zbrusu nové zbraně většiny zúčastněných bijí do očí, všechno a všichni jsou prostě příliš čistí a ani trocha uměle nanesené špíny to nezakryje, Leonův svět žil, byl plný prachu, špíny, bláta, hrdinové nosili ošuntělé oblečení, jejich zbraně nesly stopy (častého) používání a po skončení natáčení nešly zpět do sběratelovy vitrínky, desperáti, bandité, pistolníci pochybné pověsti, tady něco takového chybí, hlavním tahákem jsou hlavně souboje kolem kterých se vše točí, Sharon Stone se do role drsné mstitelky celkem hodí, Gene Hackman tradičně úžasně záporný, Russell Crowe mírně nejednoznačný, DiCaprio nic moc, můsty rozvleklé a samoúčelné, jinak docela slušné westernové béčko, rozhodně perla mezi těmi mraky odpadu od jiných tvůrců. ()

Ywec

Výborně natočený film, který si pro jeho stylovost a vizuální zpracování vydržím pouštět do zblbnutí. Stejně tak nabízí vynikající hudbu Alana Silvestriho. Navíc je tu Russel Crowe, Gene Hackman, Leo DiCaprio a Sharon Stone, všichni rovněž vynikající. Problémem a zároveň důvodem k nevyčnívajícímu hodnocení, byť v intencích lepšího průměru, je přílišná vykonstruovanost děje a na ní navazující nepevnost výsledné skládačky. ()

pan Spock

Když scénář nabízí jenom náznaky děje a z westernové atmosféry zbyde jen mlžný opar, logicky vám vyjde jen akční arkádová zábava (jako když hrajete na Playstationu třeba Tekkena). Film je přeplněný hereckými hvězdami,ale většina jich nedostane příliž možností se ukázat. Shlédnout se to ovšem dá. Sharon Stone je v kovbojském neuvěřitelně sexy. Pár zajímavých scén se také najde, třeba přestřelka v dešti, nebo když Ellen otevře vrata od stodoly. Takže výsledek je docela slušný na moderní western. Na klasiky žánru však nemá ani náhodou. ()

Marčus

Dějově primitivní film s perfektním obsazením a celkem solidním technickým provedením. Sharon nemá chybu, ale postavit film na jedné osobě je pro mě celkem málo. 69 % ()

Pecinos

Přehnané efekty střelby a nelíbivá kamera mi celý zážitek z filmu docela zkazily. Hvězdně obsazený film se nakonec ukázal jako průměrná přestřelka. ()

Gorgo8

Zajímavý film, který však doplácí na počet hvězdných herců, od kterých jsem očekával více. Nakonec ale výsledek není tak špatný, plusové body přičítám za sportovní nádech ... ::: 60% ::: ()

Profík

Už před spidym dokázal Raimi natočit solidní komiks. Navíc měl kliku na obsazení, které by teď už asi nedal dohromady. Má to pár chyb, ale zábava to je a tempo to má dostatečné. Jen bych možná jako hlavní postavu vybral někoho jiného, než Sharon Stone. 80%. ()

aneken

Western plný westernových klišé, na druhou stranu ale poměrně zábavný a humorný. Do značné míry stojí na Genu Hackmanovi, který záporáka hraje prostě vynikajícně...;) ()

poncius

Tento film vždy poteší ak máte náladu na trošku netypický Western, ktorý sa odohráva v komornej atmosfére v malom mestečku, kde má všetko pod palcom vynikajúci Gene Hackman, Mladučký Leonardo pôsobí skôr roztomilo než desivo čo mu na jeho výkone nič neuberá. ()

kakttus

Nic moc. Zásadní chyba - svěřit roli drsné pistolnice Sharon Stone. Nejneuvěřitelnější kovbojka, kterou jsem kdy viděla. A to počítám i tu malou holku z Cowgirls and Angels. Pomsta, zabiják obrácený na víru a parchant slepě následující všechna filmová bad-ass klišé i přes mrtvolu vlastního syna. To to nevidíte? - podrážděné mlaskání- Tím, že jste městečko pojmenovali "Vykoupení" se jako snažíte něco říct? Vykoupení? Chcete? Zapomeňte. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)