Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný... Jsou Vánoce, Jack jde pozdě večer z kanceláře do svého bytu na Manhattanu, a cestou se staví v malém obchůdku. Zde se stane nechtěným svědkem roztržky mezi prodavačem s nějakým pobudou. Podaří se mu zklidnit vášně a dá se s účastníky hádky do hovoru o všem možném. "Mám všechno, po čem jsem toužil," říká při tom o sobě. Když se konečně dostane do svého luxusního mládeneckého apartmá, lehne si a okamžitě usne. Druhého dne se probudí v domku na předměstí, vedle něj leží v posteli o 13 let starší Kate, vedle v pokoji pláče dítě a šestiletá holčička mu říká "tati". A to je jen začátek z celé řady překvapení, která na Jacka čekají... Z Jacka Campbella - businessmana se stal Jack Campbell - otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale "kombíka", neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Jack se nejprve pokouší vrátit do svého "starého" života, ale ani ve firmě ani doma se k němu nikdo nezná. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. S chutí si užívá otcovských povinností, stýká se s novými přáteli a navíc mu dochází, že Kate i po těch 13 letech stále miluje. Není ale jisté, jestli je tento život už "navždy" - totiž jestli se zase někdy znovu neprobudí sám ve svém manhattanském apartmá. A pokud by se tak stalo, jak by mohl napravit všechny ty chyby, kterých se dopustil...? (oficiální text distributora)

Lucy39

ano, velmi sentimentální.. no a co :-) já se za svou slabost na romantiku nestydím... typově velmi srovnatelné s Městem andělů.. krásně jsem si poplakala :-D a filmu říkám : To jste jednou takhle nechutně bohatý single luxusně oděný ředitel na Wall-streetu... A ráno se probudíte v domku na předměstí jako prodavač pneumatik, děti, manželka, místo obleků svetr , uslintaný pes a divní kámoši na bowlingu, který ani neumíte hrát.. 🙈🤣 Leč ve finále zjistíte víte CO - že to druhý je stejně lepšííííí 🙈🤣😍😘 jsem si nádherně zabrečela a všem plačkám vřele doporučuji 😍 .... Za prachy se to opravdové Štěstí prostě fakt koupít nedá... A kdo píše o úchylnosti - tak za mne Naopak - je to o tom, že stejně Rodina a láska je nejvíc.. ()

freebob

Moc vtipná komedie to není,ale z celého filmu tak nějak září laskavost a pohoda.Nicolas Cage tu hraje postavu tak trochu sobeckého obchodníka, který jednoho dne má tu možnost žít obyčejný život usedlého otce od rodiny po boku své lásky ze školy.Film je jako takový hodně zaměřený na rodinné hodnoty, což je dobře, obzvláště v dnešní době idividualismu.Dneska si chce každý jen užívat,ale i to nakonec přejde a než se člověk naděje zjistí že mu ujel vlak a zůstane navždy sám.Hrozná to představa.Proto mám tento možná naivní film rád, protože má srdce a dovede pohladit. ()

golfista

Kdyby byl konec stejně dobře "vymyšlený" jako předchozích 100 minut, byly by to čtyři hvězdičky.... Ale příjemně se na to koukalo :) ()

POMO

100% pozitívna, mierne sentimentálna americká limonáda pre celú rodinu. Bez najmenšej závady, i najmenšieho dôvodu pre opakované zhliadnutie. ()

kleopatra

Sladké, přesladké a taky scifi - manželka nestojí o makléře a víc peněz, zato chce prodavače na předměstí v manžestrovém obleku z akce a taky se chce po třinácti letech manželství milovat na schodech upatlaná od dortu. Hm. Jak říkám - scifi, ale tu a tam docela milé. ()

Pethushka

Film značně "zmenšuje" jeho konec. Ten byl odfláklý, neoriginální a až moc naivní, protože zas tak úžasný ten proslov nebyl. Jinak je tady Nicolas Cage v "surovém stavu" dost dobrý a Leoni má v sobě něco víc. Klasické coby kdyby v pěkné vánoční atmosféře. ()

castor

Stáž v Londýně může být fajn, ale pro vztah dvou zamilovaných lidí může jít o definitivní knokaut. Nicolas Cage si vybral cestu kariéry a je z něj milionář. Ovšem tak trochu opuštěný. Do jeho luxusního apartmá docházejí luxusní šlapky, jezdí v luxusním bouráku a má luxusní čuch na to, kde můžou kápnout další miliony. Nikdo neříká, že je to špatně, ovšem Nick dostane ještě jednu šanci. Zasáhne vyšší moc a on se probudí vedle té, které kdysi na letišti mával. Je prachobyčejným prodavačem pneumatik, má velkého čokla, dvě děti, dluhy a bandu looserovských přátel. Dokáže vůbec tenhle opravdový život žít? Co by kdyby. To už tady bylo. Nevadí, můžeme si dát další příděl. Otec rodiny se v téhle společnosti neztratí. Nesnaží se vybočit z řady, přesto pár milých momentů přinese. Režisér Brett Ratner, který docela slušně střídá žánry, úplně vedle nešlape, respektuje pravidla rodinných (romantických) příběhů a navíc měl k dispozici energického (toho času na vrcholu) Nicolase Cage a sympatickou sprchovou tanečnici Téu Leoni. A to rozhodně není málo. ()

2Pac

...,,kazdemu sa moze raz stat, ze sa prebudi posteli sam, pripadne s osobou, s ktorou zije desat rokov a pritom ju vobec nepozna a zacne rozmyslat nad tym, ake by to mohlo byt, keby..."... Velmi prijemny pribeh s prijemnymi hercami na prijemny vecer s priatelkou, pivom alebo psom pri sebe.3 1/2* ()

Xmilden

Americká vánoční klasika roku 2000. Nic a Téa tvoří rozhodně dvojici, které to velmi sluší. Zbytek je tady poměrně do počtu, škoda že Cheadle není více využit. Ale na druhou stranu no a co. Je to o lásce, o rodině, o vztahu, o kompromisech. A jak by napsal klasik "Mě se to líbilo." 60% ()

Hrabka

Fajnový film s dobrým námětem, který dokáže zaujmout. Sice to není nějaké pecka, která by vám zůstala v paměti, ale určitě to byla pohodová podívaná, nicméně trochu více natáhlá, kratší stopáž by tomu pomohla. 60% ()

misterz

Pekná pripomienka toho, že aj Cage kedysi dokázal točiť slušné filmy, žiaľ v poslednom čase dosiahol výraznejší úspech akurát tak s Krúdovcami, možno preto, že boli animovaní. :) Ten jeho výzor smutného psíčka minútu pred smrťou sa skrátka nehodí do akčňákov a drsných filmov plné násilia, ale skôr do romantických komédií alebo drám. Tam by sa mal realizovať. Páčil sa mi námet, ktorý sa rozvinul do príjemného a pozerateľného deja. Mám však pocit, že príbeh na konci stratil dych a záver sa tak stal mierne odfláknutý a nedomyslený. Mohlo to byť ešte lepšie. Preto snímok u mňa skončil pred bránou nadpriemernosti. 65/100 ()

IQ Tiqe

Po 20 minutách se až na samotný konec dal předpokládat další vývoj. Tahle část filmu byla ucházející, poutavá, zajímavá. Konec však ne, nevím, co jsem čekal, ale asi něco víc. ()

Slartibarkfast

Další z řady filmů typu "co by bylo kdyby".. Příjemný, s trochu nedomyšleným scénářem a koncem, ale i tak potěší. Takové to jemné pohlazení, které sice nezaujme, ale člověk ho bez nesnází přetrpí. Vlastně jsem byl příjemně překvapen. 65% ()

FrodoF

Příjemná romantická komedie, která by potřebovala trochu prostřihat, jinak Cage a Téa Leoni jsou pěkná dvojice. Je to sspíš 3.5, ale tři nedám kvůli trochu rozvleklému konci. ()

Chrustyn

Méně známý ale překvapivě povedený snímek o úspěšném muži, kterému v životě na první pohled nic nechybí ale až díky záhadné postavě, (Don Cheadle) která mu ukáže, jak by jeho život vypadal, kdyby neopustil svou dávnou lásku, zjistí, že mu v jeho na první pohled úspěšném životě chybí to nejdůležitější ... láska a rodina. Povedené a ne tak kýčovité, jak by se mohlo zdát. Škoda zbytečně přepálené stopáže, která skrývá několik hluchých a prvoplánových scén. ()

Nancy

Docela povedená komedie (nebo co to je). Výborný Nicholas zde zažívá opravdu zajímavé dobrodružství a film je velice zábavný, přesto je chvílema nepovedený a zejména chování hlavní postavy je často iracionální. Jako pohodový romantický film to stačí, ale žádný trhák to neni (lepší 3*). ()

Bauer

Nicolase Cage považuju za snad největšího idiota Hollywoodu. Oscar někde doma vystavený. Na kontě akční hity jako Skála, Con Air, Tváří tvář a 60 sekund. Perfektní temný thriller 8 mm a pak se upsal k úplným nesmyslům jako je Napospas osudu, Hon na čarodějnice a to jsem neviděl ještě Rituál a možná ani nechci. Ještě než se ale upsal k těm debilním filmům, a zavřel si podle mě dveře pro něco kvalitnějšího, stihl v roce 2000 natočit kvalitní romantickou komedii – i když jsem se zase moc nenasmál, jen občas -, která má prvky dramatu. Film nádherné ukazuje, jak je důležitější rodina, než být sám, mít sice spousty peněz, ale být stále sám a nemít se s kým o ně podělit. Nicolase Cage hraje v té době, ještě dobře. Krásná Téa Leoni je třešničkou na dortu. Společně vytvořili krásný pár. Jediné co dělí hodnocení od 4* je zbytečně natažená stopáž. Stačilo to zkrátit alespoň o 15 minut a dal bych klidně ty 4*. ()