Na americké základně na Kubě dojde k napadení a následné smrti vojína Santiaga. O případ se vážně zajímá kapitánka JoAnne Gallowayová, vojenská prokuratura však obhajobou obviněných pověří mladého ambiciózního právníka,  poručíka Kaffeeho. Gallowayová je pověřena alespoň dohledem nad celým případem a je také Kaffeeho nadřízenou.Danielovi Kaffeemu se zdá případ obviněných vojáků Downeyho a Dawsona naprosto jasný a nehodlá se jím podrobněji zabývat – chce svým klientům doporučit, aby se přiznali, a vymoci jim co nejnižší trest. Svým přístupem ovšem vzbudí silnou nelibost Gallowayové, která má na celou tragickou událost jiný názor. Domnívá se, že oba obvinění pouze provedli rozkaz svého velícího důstojníka a že za tím je skrytá šikana, kterou nazývají „rudý zákon“… Gallowayové se nakonec podaří přesvědčit Kaffeeho, aby se pokusil o nemožné – dokázat nevinu obžalovaných. Společně a ještě s asistentem Samem Weinbergem začnou shánět potřebné důkazy. Je to ovšem velice nesnadný úkol, zvlášť když časem zjistí, že stopy vedou do vyšších míst, než si původně mysleli… (TV Prima)

SG-1

"Neříkejte mi synku. Jsem obhájce a důstojník námořnictva Spojených států. A ty si teď v base, ty dobytku!" -poručík Daniel Kaffee- ()

herr_carter

Od okamžiku shlédnutí tohoto filmu jsem začal Toma Cruise uznávat a stal se mým oblíbeným hercem. To,jakým způsobem tu dal v šanc svojí budoucí právnickou kariéru v momentě, když se bez bázně postavil velitelovi vojenské základny, který má všude jméno a hlavně konexe......., skvělý a napínavý film..............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Sdoom

Viděno po hooodně dlouhé době a musím říct, že i když ten film má svoje mouchy, tak mě bavil celejch 130 minut. Tomík tu je vynikající, skvěle tu sekundujou Nicholson, Bacon, Pollak a Sutherland. Neherečka Demi Moore se dá přežít. Ale hlavně je to výborně a svižně napsaný, sem tam vtip, sem tam chytrý právnický věci, Sorkin prostě umí a to se tady počítá nejvíc. Pěkný 4 hvězdy. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Kanibal

Velice umělý film plný patetických a teatrálních gest, hloupých výstupů a Tom Cruise opravdu neměl svůj den. Na druhou stranu je zápletka poměrně zajímavá a film je poctivě natočen. Líbil se mi Jack Nicholson a Kiefer Sutherland, ti zahráli naprosto věrohodně. ()

Bobek15

Skvostná a dosť náročná dráma, pri ktorej by som chcel zložiť klobúk v prvom rade pred do detailu "premakaným" scenárom, ktorý nemal ani jedno hluché miesto a v druhom rade pred priam neuveriteľnými Tomom Cruisom a Jackom Nicholsonom. ()

Lukoboss

Bez nějakých výrazných chyb dobře natočené drama. Kvalitní herecké výkon, vcelku poutavý příběh.. **** a 1/2 ()

velkyvezir

Výborné drama z armádního právního prostředí. Celý film stojí na výkonech Cruise a Nicholsona, příběh výborně graduje do závěrečné scény - Nicholsnovy výpovědi. Celý film má jedno slabé místo: Demi Moorovou. Ona opravdu neumí hrát. Za ni mínus *. ()

Loki_Six

"You see Danny, I can deal with the bullets, and the bombs, and the blood. I don't want money, and I don't want medals. What I do want is for you to stand there in that faggoty white uniform and with your Harvard mouth extend me some fucking courtesy. You gotta ask me nicely." ()

iXtr3m3

Výborný army súdny trilerík. Skvelé obsadenie, výborná gradácia, postupné odhaľovanie, takéto filmy sa dnes už netočia. Naposledy si pamätám zo súdnej siene výbornú Porotu z 2003 alebo herecký koncert dua Downey Jr. a Duvall v Sudcovi. ()

Revolver

Zajímavé drama z prostředí vojenských soudů se skvělými hereckými výkony, kde výborného Cruise zastiňuje fenomenální Nicholson. ()

Paity

Zajímavé spojení Cruise-Nicholson-Moore sice na první pohled fungovalo. Ale Cruise co by ambiciózní právník působí spíš jako mládě, co mu teče mléko po bradě a na roli se tak ne zcela hodí. Neříkám, že kdyby tam tvůrci pustili padesátníka, že by to bylo lepší, ale takhle pro mě film ztrácel na důvěryhodnosti. ()

Merkin

Už dlouho jsem neviděla film s tak sofistikovaným skrz na skrz propracovaným scénářem, jehož přirozeně filosofická povaha člověka nutí se skutečně hluboce zamyslet nad charaktery nejen všech do detailu vypiplaných postav, nýbrž celé v něm se dobře zrcadlící společnosti. ()

F.W.Colqhoun

I felt his life might be in danger. | Grave danger? | Is there another kind? Můj oblíbený dětský film hezky ilustruje, že stačí vybrat pár správných chlapů a nemusí vzniknout špatný film, ani když film vystavíte na půdorysu nudné, ukecané divadelní hry o dobývání práva v prostředí armády a jde vám v první řadě o Oskary. Postavy včetně těch ústředních jsou sice střiženy v některých úhlech hollywoodsky pravoúhle, o to úžasnější je, co s nimi v první řadě Nicholson a Cruise udělali. Právnické přednosti snaživky Demi Moore a poslední střetnutí Keffeeho a Jessepa se neokoukají. ()

jasiska

Mňa tento film nejak výnimočne neoslovil. Nedá sa povedať, že by bol zlý - to vôbec nie, ale keď skončil, najsilnejši pocit, ktorý vo mne zanechal bol: "fuj, zase jeden americko-námornícky blábol" A hviezdne obsadenie to nijak nevyžehlilo. ()

peetriss

K tomuto filmu nelze dodat nic jiného, že Rob Reiner prostě umí. Látku, která by se v rukou jiných tvůrců ocitla v nebezpečí pádu do laciného sentimentu a patosu, Reiner přetavil ve svižné a poutavé soudní drama se zvučným a především dobře hrajícím obsazením, vypíchnu zejména již tradičně démonického Jacka Nicholsona, který si nominaci na Oscara bezesporu zasloužil. ()

Paldiny

Skvelá krimidráma zo súdneho prostredia, akú k oscarovým métam vyzdvihuje zručná réžia a herecký koncert hviezdneho kvarteta. Vyzdvihnem tiež úvodné titulky a eliminovanie klasických klišé. A keďže som si zásadného detailu všimol skôr než tu prítomná právnická elita, apelujem "len" k štyrom hviezdam z americkej zástavy. ()

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

24.11.2013

Kdysi jim to spolu parádně šlapalo v klasice Pár správných chlapů. Proto si je umíme představit i v hlavních rolích akční komedie studia Warner bros. El Presidente. Projekt se vyvíjel několik let s… (více)