Zkurvená noc

• USA 11:14 (více)

V malém městě Middelton jede mladý muž ve svém autě, značně posilněn alkoholem. Rána, prasklé přední sklo, mrtvola. Ve strachu zabalí mrtvolu a schová ji do kufru auta. Přijíždí mladá žena s úmyslem pomoci a zavolá svého dobrého přítele, velitele policie. Jelena tu někdo srazí každou chvilku. Policista přijíždí a požaduje otevření kufru auta. Jak sám pozná, jelen to určitě nebude. Mladík, pronásledovaný policistou, se dává na útěk a mezitím z policejního auta vybíhají další dva zadržení jedinci. Následuje spletenec situací, které divákovi dovolí pochopit celý děj až v případě, kdy uvidí všechny události z různých úhlů. (MiD)

misterz

Jednoduchá skladačková jednohubka, ktorá v závere príjemne prekvapí svojim rozuzlením. Oceňujem aj humor, ktorého tu teda bolo dosť, priameho i medzi riadkami. Skrátka na pohodu ako stvorené, len škoda, že to bolo tak krátke. Nadpriemer. 75/100 ()

k212

Hodně černá moralitka, kde jedna osoba dostane, co si zaslouží a ostatní socko-podvraťáci schytají pěkné ponaučení pro příští "akce". Zkurvená noc je velmi zábavný film, který částečně vychází z poetiky Pulp-fiction, až na to, že tady sledujeme "obyčejné" lidi na "obyčejném" předměstí místo gangsterů. Ve středu dění stojí dvě mrtvoly, okolo nichž se z různých pohledů nabalují další situace všech zůčastněných. Ano je to vykonstruované, ale má to šmrnc, spád a hlavně černohumornou slinu. K tomu hraje divná hudba a herci předvádějí přesně, co se od nich čeká, žádné exhibice. Čistých 70% nebo-li ***1/2. ()

Legas

Zachraň penis svého kamaráda a jiné historky, které se stanou přibližně ve stejnou dobu několika osobám, jejichž prostřednictvím režisér vypráví (tedy doplňuje) puzzle celého příběhu. Je to sice kontrukt, ale pokud vás zajímá, co třeba dělá bowlingová koule na hřbitově, pak se budete skvěle bavit. Na konci si možná uvědomíte, že vlastně nevíte, kde a jak někeré postavy skončily, protože vyústění jejich zkurvené noci je někde uprostřed filmu, ale to je právě šance si film pustit znovu a opět si jej užít. Mám chuť si vzít stopky a notísek a přesvědčit se, zda to panu režisérovi skutečně časově i místně vychází, ale nebudu hnidopich. Film funguje, je černo-černě-humorný (soulož na hřbitově je fakt nezapomenutelná), patřičně absurdně neuvěřitelný, výborně natočený a dobře zahraný. ()

Anderton

Taký malý nezávislý, poriadne drsný filmík s kultovým potenciálom, aké máme všetci čas od času radi. Utrhnutý penis predsa len tak niekde neuvidíte. No a v takýchto projektoch radi účinkujú aj väčšie a veľké hviezdy, takže si prídu na svoje úplne všetci. Len škoda, že sa to tak nejak rýchlejšie vyparí z hlavy, ako by divák čakal. Dávajú ho dokolečka na Filme+, ak by ste ho chceli v najbližšej dobe vidieť. VIDENÉ ZNOVA: tak len doplním, že občas nie je vôbec od veci si po po desiatich rokoch zopakovať nejaký ten nezávislý zážitok a trochu poopraviť názor a to, že ma tento brutálny čiernohumorný jednohubkový fórik bavil viac, ako ľubovoľný postmodernistický dvaapolhodinový ukecaný preceňovaný balast psychopata z videopožičovne, ktorým sa inak Marcks zjavne inšpiroval. ()

Smok

Scenárista bol určite poriadny detailista. Škoda však, že svoju dôkladnú prácu nechal s nevýrazným koncom filmu vyprchať do vzduchu ako bublinky zo sódovky. Mohlo to byť u mňa aj za viac. ()

oje

Vcelku originální pojetí, kdy film přibližuje několik různých nápaditých dějových linií, protínajících se v okamžiku autonehody. Protože jednotlivé příběhy zaberou vždy jen okolo čtvrt hodinky, film příjemně odsýpá. Postavy jsou zajímavé, některé linie fakt dobré, některé dobré a zbylé ujdou. Temnotu atmosféry a nálady osudové noci chvilkami rozeženou náznaky humoru, jenž s otevřenou náručí nevítám, a tak by se ještě našel prostor na zlepšení. Největším kladem a přínosem zábavy tak zůstává rychlý sled změn prostředí i postav, který dodává fajn spád. Podobnou povedenou protínačkou osudů je To co dýchám. Alternativa: Air I Breathe. ()

Eawy

Tak nečakala som, že sa ani nepostavím počas celého filmu.Úžasný spôsob natočenia, tá neuveriteľná následnosť, všetko na seba dokonale naväzuje a my rozplietame dlhú reťaz udalostí odohrávajúcic sa v jednu minútu. Skvelé herecké výkony, úplne úžasná kamera, vynikajúce zapadajúci scenár, pekelne dobrá hudba, morbídne komedické vložky ako bombónik na torte. Naozaj, v tomto filme neexistuje hlavná postava, ani jeden herec nie je nepodstatný a čo je najlepšie, každý má niečo spoločné z jediným dievčaťom, ktoré zamiešalo karty. Úchvatné, famózne a neopakovateľné. No, pochúťka. 100% ()

Slartibarkfast

Film ve stylu retrospektivního puzzle, kdy kratičké příběhy jednotlivých aktérů postupně vyskládají mozaiku celého nočního dobrodružství v jedné zapadlé díře. Pokus to byl vcelku dobrý, jen jsem tam postrádal víc komediálního pojetí. Některé scény mi totiž přišly až příliš vážné, nebo se o to až nepřirozeně intenzivně pokoušely, což mi velmi vadilo. Někdy je sice dobré, když příběhu nechybí odlehčený černý humor, který doplňují opravdu srdcervoucí scény, nad kterými se divák pozastaví. Nicméně na to jsou odborníci spíše Britové a v americkém podání to bohužel vyvolává trapné pocity a dávicí reflex. Celkově však hodnotím docela kladně, protože Greg Marcks se s tímhle velmi předvídatelným scénářem popral docela solidně a vzniklo poměrně zábavné dílko, které diváka rozhodně neurazí a zaplácne tím docela v klidu Nedělní odpoledne. 70% ()

Tomco

Vyžívam sa v mozaikovito riešených príbehoch. Keď spočiatku skladačka viacerých obrazov, záberov a príbehov dostane na konci ucelenú jednoliatu podobu. V tomto prípade to nie je spleť prekvapivých a nečakaných udalostí v pravom slova zmysle, lebo dejová postupnosť je viacmenej ľahko predvídateľná, ale na druhej strane dobre sa na to všetko pozerá. Potešil dokonca aj tanečník Swayze, ktorý ma svojou postavou bavil asi najviac. Hlasno ma rozosmiala aj scéna, keď si Patrickov pes vychutnáva na prednom skle auta rozťapnutý hamburger a vyzerá to tak, že sú to vlastne zbytky človeka :). 70% ()

WANDRWALL

Filmová klasika: Opilec srazí chlapa bourákem. Usmrtí ho. Je naštvaný, že místo aby si zdřímnul, tak musí uklízet mrtvolu, a pak čistit auto. Že chodec byl ještě více ožralý, o tom se snad netřeba ani zmiňovat... ()

Claw

Skládačkový styl vyprávění mi nikdy nebyl příliš sympatický a tento snímek na tomto faktu nic pozitivního změnit nedokázal. Je pravdou, že oproti svým předchůdcům má méně chaotický děj, takže se v něm neztratíte i kdybyste chtěli, ale to vše pouze na úkor jeho kvality. Ono všude přítomné násilí či zabíjení mě prostě nebralo a když už to přeci jen vypadá nadějně, že se třeba dostaneme v čase zase o kousek dál, tak režisér udělá časový střih a my se vracíme zase zpět do role jiné postavy. Když si to tedy shrneme, tak se vlastně točíme pouze v obyčejném kruhu 5 filmových minut v rozdílných hlavních rolích. Někomu to třeba může vyhovovat, ale mě to na více, než průměrné tři hvězdičky prostě nestačí. /60%/ ()

klerik

Svieže, hravé, sympatické... Jeden šialený večer ukázaný z pohľadu jednotlivých aktérov. Bavil som sa, ale stále si myslím, že ide "len" o čiernohumornú zábavku, ktorá nemala ambíciu byť niečim viac... ()

SeBig odpad!

Naprostá sračka s nejdebilnějším koncem. Víc ani psát nebudu leč si to nezaslouží ani muj čas, na to abych k tomu něco psal. ()

LaciLC

Dokonale premyslené čiernohumorné nahliadnutie do osudov niekoľkých ľudí, ktorých spojí náhoda a na konci do seba všetko perfektne zapadne. Potešila ma rola Patricka Swayzeho. Škoda, že sa takýchto filmov netočí viac. ()

lola3121

Není to komedie nabitá hláškami, při kterých se budete popadat za břicho, nicméně scénáristovy nápady vás zajisté pobaví, navíc si odnesete i poučení: nemočit za jízdy z okénka auta a nesouložit na hřbitově. ()

rikitiki

Teda v tomhle městě bych nechtěla žít ani za nic! Všichni tam řídí, jak tupohlavý... Jo, za špatná rozhodnutí se platí. /12. 7. 2010/ ()