Zkurvená noc

• USA 11:14 (více)

V malém městě Middelton jede mladý muž ve svém autě, značně posilněn alkoholem. Rána, prasklé přední sklo, mrtvola. Ve strachu zabalí mrtvolu a schová ji do kufru auta. Přijíždí mladá žena s úmyslem pomoci a zavolá svého dobrého přítele, velitele policie. Jelena tu někdo srazí každou chvilku. Policista přijíždí a požaduje otevření kufru auta. Jak sám pozná, jelen to určitě nebude. Mladík, pronásledovaný policistou, se dává na útěk a mezitím z policejního auta vybíhají další dva zadržení jedinci. Následuje spletenec situací, které divákovi dovolí pochopit celý děj až v případě, kdy uvidí všechny události z různých úhlů. (MiD)

honajz

Jednotlivé střípky do sebe postupně zapadají skvěle, to jo, i když občas mám pocit, že to časově a místně až tak nevychází. Je fajn vidět Patricka Swayzeho, i když nemá moc velkou roli. Ale celkově mi film přišel takový nijaký - ok, ta časová shoda nám nakonec docvakne, možná trochu zamrazí, ano, hříchy byly potrestány... Jenže mne by zajímalo, jestli ti kluci taky byli nakonec nějak potrestaní, jestli stihli dojet do nemocnice, jestli se najde kulečníková koule a co se z toho vyvodí, jak se ta holka seznámila s tím opilým hejskem nejspíše z vedlejšího města, a jak to, že o něm její rodiče nevěděli, taky mi tam trochu hapruje ten vztah jejích rodičů, a co šerif, rozmotal to klubko...? A takových nedořečeností tam bylo víc, což mne mrzelo. Ale jo, sestavené je to pěkně. ()

TheEvilTwin

Pět lidí, kolem kterých se ve stejný čas stane hned několik vražd a světe div se, byť je nápad takhle od slyšení nesmyslný, zfilmován je velmi precizně a styl vyprávění pokaždé z jiného pohledu až do konečného obrazu celé události dává dohromady zajímavý a hodně netradiční film, který nestíhá nudit. Děj je zábavný, neotravné postavy i humor se taky nedá filmu zapřít a ikdyž se ptám, jaký že měl film vlastně smysl, tak pokud zavřu oko a nebudu nad tím hlouběji spekulovat, vlastně jsem se dobře bavil. ()

Exkvizitor

Celkem průměrné nezávislé dílko, které na půdorysu propleteně-povídkového scénáře (tedy á la Pulp Fiction) líčí osudy nesympatických obyvatel jakéhosi velkoměsta okolo pro ně osudové 23. hodiny. Totéž můžeme vidět jinde mnohem zdařileji. ()

Necrotongue

Když se k nějakému titulu po létech vracím, zpravidla předpokládám, že své původní hodnocení poněkud snížím, protože tempus fugit a tak. V případě tohoto snímku jsem ale hodnocení zvýšil na maximum, protože čas, který zatím uběhl, jen přispěl k mé dobré náladě. Když jsem tam všechny ty mlaďochy viděl, přispělo to k mému zážitku z filmu- teprve teď byl dokonalý. Rozesmál mě vlastně už distributor výběrem českého názvu, protože se nedržel při zemi a šel do toho naplno jako Michelangelo, když vyhrál konkurz na Sixtínskou kapli. Ale zpátky k filmu- mám rád snímky, v nichž se rozjede x dějových linií, které se pak v jednom bodě protnou, a když obsahují navíc černý humor v množství větším než malém, bývám i nadšený. ()

JASON_X

Přesně ten druh filmu, který jsem přesně v oněch letech (vlastně spíš ještě o pár let dřív) lačně vyhledával v regálech videopůjčoven. Kromě sympatické Hilary jsou všechny postavy buď nesympaťáci, nebo dementi, nebo rovnou nesympatičtí dementi, takže jim jejich neradostné osudy ze srdce přejete a po náročném pracovním dni si před spaním trochu polaskáte svého vnitřního démona pomstychtivosti (ta Cheri byla ale kardinální svině, což?). A vedlejší otázka pro později narozené: Víte, jak kdysi obecný lid vyslovoval jméno Patrick Swayze? "Patrik Švajce", nekecám! Hned jak ho vidím, vždycky si na to vzpomenu. ()

Richie666

I kdybych pominul fakt, že pravděpodobnost rozhodnutí se k dobrovolnému nacpání zmostuspadnuvší mrtvoly do vlastního auta pouze za účelem skrýt své řízení v opilosti je asi tak velká, jako že se zítra samovznítí starosta Varšavy, spokojen bych pořád zdaleka nebyl. Sice jsem se nenudil, zato jsem si po skončení filmu uvědomil, že mě bavilo jen prvních zhruba deset minut. Postupné prokousávání se dějem od začátku ke konci s tím, že každé další sousto je Vám dopředu jasné, a že konec jste už měli možnost vidět na začátku, nepůsobí zdaleka tak efektivně, jak by mohlo. Zápletku tkvějící v rozpitvávání jistého objektu (v tomto případě času kolem jedenácté večer) z několika různých pohledů či osudů už jsme mohli vidět v jiných filmech, a to v podstatně lepších provedeních. ()

Handle

Zajímavé, ale chybělo tomu více napětí a atmosféry - potom by se i dalo uvažovat o vyšším hodnocením.. I když hlavně mám pocit, že se tak trochu kradlo z jiných filmů. ()

hendrich6

Ze začátku jsem si říkal,že potenciál,který ve filmu je,bude nevyužit,protože začátek filmu byl horší,ale postupem času se mi to líbilo víc a víc.Mám rád tento typ filmů a navíc mě potěšily dvě herecká jména - Hilary Swank a Patrick Swayze.Sice je trochu naivní,že jezdí po ulicích a nikde není jediný chodec nebo jiné auto,ale to vše sedá odpustit při závěrečné scéně,kdy se vše v 11:14 zrekapituluje.Pro mě navíc přijatelná krátká stopáž a ani hudba nebyla špatná.Takže příjemných 80 % ()

5150

Černá krimi-komedie, něco na způsob ŘETĚZ BLÁZNŮ a řady dalších. Slušně pobaví a jak už to u těhle žánrovek bývá, herecké obsazení je tím největším lákadlem. ()

PROROK14

Veľmi zaujímavý film, na ktorý som sa pozeral so zvedavosťou. Zápletka ako vyšitá a to napätie sa mi veľmi páčili. Ozaj veľmi vydarený triler o náhodách, ktoré sa stali o 11:14... ()

GeusX

Zdánlivě nesouvisející příběhy jako nitky pavučiny spojila jedna dramatická událost v 11:14 v noci. Svižné, černě komediální, puzzle. 80% ()

Tommassi3

"Promiň, že mi to tak trvalo !! Hledal jsem něco většího.." ;) Já taky čekal něco většího !! Dostalo se mi pouze Marckse hrajícího si na Tarantina s bijákem, který ve své druhé půli již negraduje, pouze dovysvětlovává a nablble opakuje.. Není co hádat.. A tak se lze jen dohadovat, zda lze považovat za větší zločin pěkně počesku zkurvit název bijáku, nebo zkurvit jeho potenciál.. Protože biják, který tak pěkně polopatisticky ukazuje, že z okénka se nemočí, že benzinky, zvlášť ty, v nichž pracujete, se nevykrádaj, že bez řidičáku se nejezdí či že na hřbitově se nepíchá, si nelze úplně neužít.. ()

JohnCZ

Skládačkový film, který je ale skládačkový jen na efekt. Spíše než o komplexní příběh, kdy do sebe zapadají jednotlivé střípky, se jedná o černohumornou nahláškovanou blbinku bez výraznější pointy. Pobaví, ale je to výrazně slabší než obdobné filmy. ()

Torision

Hodně brutální film.Tenhle scénář typu "puzzle" mám rád a hodně se u toho bavím. Film je plnej neuvěřitelnejch zvratů i úžasně černýho humoru a navíc se to celý odehrává v horizontu 20-ti minut. Nářez jak od Tarantina. Dávám tomu 80% :) ()

Pishin

Skvela mozaika lehce absurdnich situaci, ktere zazije nekolik na sobe nezavislych osob jejichz zivoty si chte-nechte protnou a jejich osudovym casem je 11:14 vecer. Svele jsem se bavil a to ze neco podobneho zde bylo me vubec nevadi. 70% ()

PauloZ

Tahle noc byla ku*evsky zkurvená a já bych se jí nikdy účastnit nechtěl. Za prvé skvěle napsaný scénář, všechno do sebe krásně pasuje. Za druhé skvělý herci. Za třetí se od většiny filmů s propletením osudů liší v tom, že tohle se děje teenagerům, všechno se sere a jsou zde odlehčené scény na usmátí, tudíž to koncepčně není postaveno vyloženě na vážno. A tím to mělo skončit, jenže je tu za 4.! ZA 4. je tu nehorázně zku*vený konec, který totálně vysírá a já mám sto chutí dát 3*. Divák sice ví jak to bylo, ale mě konkrétně zajíma, jak to celé dopadlo, jak se to vyřešilo! Ať už se do toho tvůrci zamotali a nevěděli jak dál, nebo neměli odvahu to dokončit, nebo to tak prostě chtěli, tak je to na úder! Nakonec dám 4*, teda konkrétně 3,5*, protože celá ta podívaná je skvělá, ale schází tomu 20 minut konce... ()

Marsik

Dost dobrá jízda. Propletenec situací a událostí, které na sebe navazují. Je zajímavé, jak jedna událost dokáže ovlivnit životy druhých. Mělo to skvělé tempo, pohodové obsazení a přiměřenou délku. Člověk sice může namítat, že to bylo překombinované, ale tak co, člověk se na 75 minut kvalitně zabavil. Asi budu vyhledávat filmy podobného ražení :) 75% ()