Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

GlamourCat

Film měl hlavně velmi dobrou atmosféru, na můj vkus to ale bylo trochu zdlouhavé. Jean Reno byl ovšem nepřekonatelný, všichni se sice snažili, ale nikdo mu nesahal ani po kolena. Jinak filmu není moc co vytknout, je originální, vizuálně zajímavě udělaný a rozhodně z prostředí, odkud moc filmů není. ()

bubblebobble

Jednoducho, sprosto, sedliacky povedané - nebavilo ma to. Čakal som niečo, možno nie úžasné ale aspoň pútavé a holt ono to bola latinsko-americká telenovela po francúzsky. Ale aspoň vidieť koľko ľudí tunák tie telenovely v skutočnosti pozerá :-) Jedna hviezda za prostredie, druhá za fešáka žabožrútskeho herca a tretia za záver, ktorý ma aspoň trochu prinútil rozlepiť oči. ()

Redix

Velice zajímavý film. Jednoznačně to nejlepší o potápění co kdy bylo natočeno, ÚŽASNÁ ATMOSFÉRA, SUPER HUDBA, VYNIKAJÍCÍ HERECKÉ VÝKONY! P.S.: Shlédnuta LEPŠÍ Francouzká verze. ()

Torgal

Dnes, v roku 2015, po všetkých tých Bessonových akčných výplachov na mňa pôsobí existencia tohto filmu, ktorý je veľmi intímny, poetický a hĺbavý ako niečo, čo v žiadnom prípade nepatrí do jeho filmografie. Scénam pod morskou hladinou mágia skutočne nechýba, no nad ňou to miestami škrípe. Okrem toho, že film v podstate nemá dej je to hlavne kvôli komediálnym prvkom, ktoré narúšajú meditatívno dramatické vyznenie filmu. Počas sledovania som mal rozporuplné dojmy, ale silný a nádherne spracovaný záver ma presvedčil o štvrtej hviezde. 7+/10 ()

Razzor_82

"Jaké to je, když se potápíš? Padáš, .... ale bez nárazu." Doslova mystický příběh dvou freediverů - Enza Maiorky a Jaquese Mayola. Jejich půvabný fanatismus k podmořskému světu je na hranici života a smrti. Fascinující přímořské scenérie a uklidňující syntetická hudba Erica Serry. Luc Besson se opět trefil do výběru herců. Jean-Marc Barr a Jean Reno jsou úžasní. Vzhlédl jsem Director's Cut dlouhý 168 minut. 8/10 ()

Solly

Některé věci působí na mě, laika, přinejmenším zvláštně. Ale u tak dobrého filmu to klidně pominu. ()

chlebos

Luc Besson je buh. Tenhle film proste miluji a to vzdycky kdyz si chci aby si moje unavena mysl odpocinula tak si ho pustim je to nadhera. Jsem zvedav jestli nekdy, nekdo natoci podobny film o horolezeni. To by byla nadhera..... PS: jestlize jste dali mene nez 4* tak mate misto srdce kamen a v ocich asi hrebiky.:) ()

FoxMulder

Scény potápění jsou dechberoucí a vizuálně úchvatné. Scény mimo vodu, kromě úvodní sekvence, až tak moc zajímavého nepřinášejí a všechno stojí jen na hlavních třech představitelích. Zbytek postav jsou groteskní vata, což je moc velká škoda. 3,5* ()

zberatel

Magicka hlbocina ktora ma vtiahla do seba svojou nevtieravostou, nadhernou hudbou erica serru, hereckeho talentu hlavnych predstavitelov... a pribehu ktory je tak krasny a smutny ze ma dojal az k slzam. ()

Petulka88

Další kultovní záležitost, kterou jsem asi nepochopil. Dokud film ukazuje krásu podmořského světa za doprovodu podmanivé hudby Erica Serry, je to fajn. Jenže v momentě, kdy se děj vrátí na pevninu, tvůrci už nemají čím maskovat fakt, že je to v podstatě o ničem. Úchvatné podmořské záběry, skvělá hudba, jako vždy charismatický Jean Reno, úžasní delfíni. To všechno tu je, ale jako celek mě to nijak nenadchlo... ()

czroman2 odpad!

Dle mého názoru, toto vůbec nemá co dělat v červených číslech. Ano, pěkně to ukazuje kontrast evropského a amerického života.. Naprosto zbytečně dlouhý film. Mohlo se to v pohodě vejít do polovičního času, jeden by aspoň neusínal u toho. Ano, je tam pár hezkých herců/hereček a taky tam je Gerrard Depardie a bla bla bla. Jenže výkony herců se dají popsat asi takhle (zvládl by to každý) - furt jenom sedí, tváří se jako by jim někdo umřel a pak ze sebe dlouze vymačkávají nějakou myšlenku, naprosto znuděným hlasem. Nic vám to nedá, max. se unudíte k smrti. Rozhodně nedoporučuju. ()

renoarko

Krásny, magický a podmanivý film o láske k moru, ktorá je silnejšia dokonca ako láska k vlastnému životu, či žene. Perfektné je hlavne obsadenie hlavných mužských úloh - Jean Reno a Jean-Marc Barr (ten je taký na zjedenie, no úplne zlatučký). Jediným mínusom je príliš dlhá stopáž a zopár hluchých miest. Ale ináč to bola skutočne dobrá podivaná. Na Vianoce si prosím žiabre a plutvy, ďakujem :) ()

Henry Morgan

Pochopil jsem jistou podivnost nad myšlením hlavních hrdinů. Jejich kontrastující povahy i problematické duše. Líbilo se mi to. Přišlo mi, že to má hlavu i patu. Ukazuje to cosi ne zcela běžného a i přesto lidského. Něco nestandartního a přeci jen pochopitelného. Jenomže podle mě je hlavním problémem spád. Ten film ubíhá tempem jako pod vodou. Líně, klidně, s naprostým klidem a přitom se dá říct, že kolem se odehrává drama a jakákoliv drobnost se může změnit v tragédii. Chápu vysoké hodnocení, uvědomuji si potenciál, ale stejně se mi zdá tenhle film poněkud fádní a zdálo se mi, že se řadí do řady přemýšlivých, silných a motivujících, ale přesto nudných filmů. ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“