Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

danny_21

Krásná, barevná, poetická podívaná s velkou dávkou podávaných pocitů a obrázků podmořského světa, souznění s ním, vášnivým soupeřením a samozřejmě i láskou jak lidskou tak i tou k té nekonečné, azurové Magické hlubině. Není to asi film pro každěho, ale mně se na něj vždycky spokojeně kouká - skvělá herecká trojka, příjemné houpání na vlnách vyprávění příběhu, sedící hudební složka - jó Lucu, frantíky moc nemusím, ale ty a Jeanové to jiná káva - 85 %. ()

Ceberus

Vůbec nechápu, odkud se bere tak vysoké hodnocení. Jak soutěživá, tak i milostná příběhová linka nebyla o nic zajímavější než třeba v naprosto céčkoidním Krvavém sportu s Van Dammem - a to tyhle filmy na první pohled vůbec nespadají do stejné kategorie. Jestli jsem měl v závěrečném rozuzlení hledat nějakou hlubokou myšlenku, tak tu patrně autoři taky někde utopili. Akčního Bessona hodně můžu, ale tyhle romantické začátky mě vůbec neoslovily. Nespravil to ani hudbou Bessonův dvorní skladatel Serra v kombinaci s Contim (Rocky sága), ani Reno, kterého taky obvykle vítám. Srdečné výlevy diváků nad Bessonovým zachycením moře a vzdáním holdu potápěčům mi přijde, jako kdyby někdo vynášel do nebe Rychle a zběsile za hlubokomyslné zachycení silnic a dálnic a vzdání holdu všem automobilovým závodníkům. Vzájemná rivalita obou hrdinů mi nepřišla o nic dojemnější než třeba Rocky vs Apollo Creed (ten je pro mě za 2*). ()

Brinkley

Tak u tohoto snímku jsem opravdu s hodnocením na štíru. Jednak miluju podmořské záběry, umanuté muže, Jeana Reno a magickou hudbu Erica Serry. Navíc je tu i zastoupena nostalgie: v mládí jsem byla z J.-M.Barra a celé Magické hlubiny opravdu uhranutá (matně si vzpomínám na její sledování během pobytu v nemocnici se slepákem)... čili za to vše 5 hvězd. ALE na druhou stranu nesnáším herectví Rosanny Arquette (vlastně ji celou, je mi holt nesympatická) a nadbytečné milostné scénky během poutavého vyprávění o chlapsko-přátelské rivalitě. Nechápající ženský pohled mohl být klidně jen letmo nastíněn, nebyl zas až tolik součástí samotné zápletky (jako například v Dokonalém triku). Moje 4 hvězdy jsou nakonec ovlivněny i faktem, že Bessonův Leon na mě stejně působí mnohem silněji i při opakovaném shlédnutí, kdežto Magické hlubině postupem času dochází kyslík. ()

kratina

Já, divák ze Země, co nemá moře, jsem se do tohoto příběhu ponořil opravdu velmi hluboko... A prožíval jsem freediving i tu až tragicky vášnivou lásku (spíš k oceánu, než k ženě) se zatajeným dechem. Je to film, který mě doslova zdrtil (hlavně ten hydrostatický tlak - hodně přes deset Barů). A také bych rád vyzdvihl kameru. Slovy jednoho experta: „Kamera byla dost dobrá“. Tak, tak... A taky vodotěsná, řekl bych :-D ()

crackonosh

Možná nejlepší Bessonův film, ještě z doby, než mu úplně hráblo. Romantický, citlivý, dobře natočený. Nejvíce ho sráží snaha o komediální sekvence, která ke zbytku vůbec nesedí a celkový dojem tak dramaticky snižuje. Přesto stojí za vidění. ()

tidwell

Dojímavá "studie" duševních trýzní v kýčovitém podání potápěčského esteticismu s cvičenými delfíny, modrými lagunami, roztomilou Rosannou Arquette, srandovním Jeanem Renem a pro mé hudební buňky nesnesitelně pompézní disco hudbou. Příběh o hodnotách jako je přátelství a láska zasazený do rámce "sportovního" klání, kdo doplave nejhlouběji, se zbytečně snaží stát podobenstvím. Ovšem "čeho", to ví snad jen sám "francouzský Spielberg" Luc Besson. Magická hlubina znamená cokoliv chcete, tak se raději nechme unášet rytmem šplouchajících vln. Nic naplat, když se ryby narodí v lidském těle, táhne je to zpátky do moře. Hrdinové trochu jiného snímku - Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách - o tom vyprávějí s větší grácií :) ()

ER

V tomto filmu jsem poprvé viděl Jeana Rena a hned jsem si ho oblíbil.Jeho nekonvenční styl mně pak zcela dostal v Leonovi. Je pak zajímavé,jak dobře si s tím poradil Besson,který dokázal skloubit jeho pojetí egoistického a ješitného Enza se stoicky klidným a nesobeckým Jaquesem. Síla příběhu ale nestojí jen na těchto protikladných postavách,ale na cti a morálce vůči kamarádovi. I když Enzo bere jaquese jako rivala,dokáže si ho vážit a byť jeho ješitnost ho nakonec dostane do bodu,ze kterého není návratu,ví,že nejlepší není a nikdy nebude. ()

Quido

Jeden z nejlepších filmů, které znám. Magické, ale je potřeba sledovat v originále, a nejlépe v prodloužené verzi, nikoliv TV verzi s dabingem. Úžasná hudba. Jeden z důvodů, proč je Jean Reno jedním z mých nejoblíbenějších herců. ()

gemi

Film, který jsem v dětství viděl x-krát, ale za poslední čtvrt století ani jednou. Nezestárl dobře. Neví, jestli má být dramatem nebo komedií, chvíli sklouzává až k sebeparodii, k tomu typická osmdesátková rozvláčnost, porovnávání pindíků, mrak chyb a děj, který často vůbec nedává smysl... No nic, tak další legenda, za kterou můžu jednou pro vždy udělat tečku. ()

Smrtholka

Překrásný film, vychutnávat pozvolna... Souboje v potápění jsou úchvatné, ale míchání komorního dramatu s přímočarým francouzským humorem spolu neladí. Jean Reno rulezz! ()

winstonik

Ach jaj! Škoda toho. Keby sa Joanne k Jacquesovi aspoň trochu hodila a keby namiesto jej nahlúplej husičky bola partnerkou jemnejšia dáma, k dokonalosti príbehu o podivnej láske by nič nechýbalo. Takto len štyri. Inak, nádherný film. ()

Bartoloměj

No není Barr k sežrání?? tenhle polodelfínpoločlověk, který za celý film řekne pár vět a člověk mu rozumí, když odplave s delfíny... to není film, ale modrá filmová poezie, od mého oblíbence Bessona, dokonale souznějící s hudebním doprovodem a herci, kteří žijí svoje role. ()

Alojs

V závěru mi docházel dech... Atmosférické, slunné, rozbouřené, v hloubce zdánlivě poklidné... Tragikomická ukázka zručné filmařiny, která si neláme hlavu s malým pláckem a jednoduše rozvrženou partií. ()

xenopus

Čert vem to, že jsem tenhle snímek poprvé viděl v Chovatsku na freedivovém výcviku jen pár metrů od moře. Kdybych si měl vybrat jeden jediný film ze všech těch, které jsem za celý svůj dosavadní život viděl, a měl tu možnost mu nedat jen pět, ale šest hvězdiček, byl by to bez váhání tenhle. Ano, je to poměrně dlouhé (nezkrácená verze), jsou tam i občas pasáže, co pořádně neodsýpají, je to smíchání komedie, dramatu a romantiky, ano, je to prodchnuté duchem 80. let. JENŽE! Tenhle strhující snímek mi vždycky poskytne filmový zážitek zcela jiného druhu. Absolutní, niterný, mystický prožitek, kdy odcházím - možná se i vracím - ani nevím kam, ale vždycky mám pocit, že je to tam lepší než kdekoli jinde. A že je to místo, kde chci být celým svým srdcem. Cítím klid, pokoru, smíření a absolutní sounáležitost s celým vesmírem. "I'm searching for something that I'll never reach. I see eternity." (...) Add 2012-03-23: po shlédnutí zkrácené, 4:3 oproti 1:2,25, dabované televizní verze se mi chce zvracet a radím všem: sežeňte si director's cut v HD kvalitě a v orig. znění. ()

Astrebleue

I tak by mohl vypadat příběh nešťastné lásky.Lásky, která nutně vede ke zkáze.Na tu dobu mě udivil ten nádherný čistý obraz.. ()

Pakr

Příběh dvou potápěčů - rivalů, ale zároveň více než rivalů přátel, kteří jsou spojeni s mořem srdcem i duší...Mají svůj svět a jen těžko ho někdo "zvenčí" dokáže pochopit...Magická hlubina je krásný romanticko-dramatický příběh doplněn o špetku humoru, o který se stará jak jinak než J. Reno. Opravdu zajímavý snímek se zajímavým závěrem, krásné prostředí a pohodová hudba...To vše dělá Magickou hlubinu doslova "magickou", jednoduše mrkněte a uvidíte...90% ()

lost_viking

Jedním slovem skvělé. Bessonovy filmy mají takové zvláštní kouzlo, které se nedá popsat, ale je prostě a jednoduše silně návykové. A ta konfrontace dvou lásek... ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“