Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Alf

bohužel mi režisér svým filmem neprozradil, co je na té hlubině, kde je jen tma a zima, tak magického, že stojí za to pro ni zemřít... ()

Charon11

Jedna z nejlepších rolí Jeana Rena. Výborný film po počátcích freedivingu. Skláním se před výkony obou potápěčů. ()

Mikino00

Vlastně ani nevím co mě udrželo celou tu dobu u obrazovky, ale bylo to něco magického. Jinak postava Jeana Rena neměla chybu. Moc se mi nelíbil konec. ()

MiaMahoney

Strašná škoda, že takový sympaťák jako hlavní hrdina se chová jako totální asociál (byť je to záměrem, občas je to zkrátka až moc). Myslím, že žádný chlap by se vedle ženy takto nechoval. Chápu, co se film snaží naznačit, nicméně mne tím nezaujal. Dávám 2 hvězdičky - za delfínky a sympatického Jacquese. ()

Garch

Prý, pro americké publikum, natočili druhý závěr, kde Barra vynesou k hladině delfíni... Doufám, že je to fejk ;-) ()

kritiklon

Zřejmě jsem něco podstatného přehlédl ale podle toho co jsem viděl já, jednoznačný případ nadhodnoceného filmu! Jindy úžasný Jean Reno je v roli Enza takový nemastný, neslaný. Hlavní postava Jaques, ta je úplně divná a nesedla mi. A jelikož i ostatní herci nic moc, tak po herecké stránce teda žádná pecka! Příběh ani prostředí kde se odehrává už mi neříká vůbec nic ( tedy míněno tímto způsobem jakým je to podáno ) a nebýt krásných mořských záběrů a to i zásluhou kvalitní kamery, viděl bych tento příběh ještě daleko hůře. Nic nezachrání ani zde často zmiňovaná romantická stránka filmu. Mě nepřipadá vyjimečná ničím, díky čemuž bych měl přidat "Magické hlubině" nějaké ty hvězdy navíc. Z mého pohledu 3* za 63% ()

mira007

Asi nikdy nic poutavějšího na téma hlubiny moře nebylo nikdy natočeno. Skvělý sportovní, romantický, přírodopisný, akční, dramatický napínavý film. ()

Untentrauer

Nejsem holt potápěč a ani modré hlubiny mě nepřitahují - spíše naopak! Hlubší význam vidím pouze v hloubce :-) Tento film mi dlouho unikal, protože mne ničím krom toho, že se o něm mluvilo nepřitahoval a přiznám se - netušil jsem, že se v něčem takovém vůbec soutěží. Tedy, jako zajímavost o tomto sportu je to dobré, ale jako film to pro mne prostě není. ()

Chosé85

Nádherné Overture podpořené černobílým obrazem a nádhernou hudbou dvorního skladatele Erica Serry, kdy vidíme své hrdiny jako ještě děti. Dva lidé, kteří jsou si svými největšími rivaly, ale zároveň těmi nejlepšími přáteli, jak si jen můžeme představit. Tak odlišné povahy a tolik společného. Jean Reno jako extrovertní narcis a Jean - Marc Barr jako absolutní introvert. A do toho ještě zasahuje Rosanna Arquette. Nádherné a poetické drama, které zobrazuje lásku absolutně nekonvenčně. Film o přátelství, sebepoznání a svobodě. Srdcovka...."You still thinking about her? Don't think about her anymore! Let me tell you, you're just making yourself unhappy! There are so many women in the world! Plenty of women everywhere right?... I was seventeen, I loved her so much I tried to die for her. Two years later I couldn't even remember her name! Let me tell you, time erases everything!......." ()

cherita

Besson si pro hlavní hrdiny své ódy na podmořský svět nemohl vybrat lepší představitele. Na jedné straně nepřehlédnutelný, hlučný a správně italsky temperamentní Reno, na straně druhé ten tichý, plaše se usmívající, křehce působící Francouz, kterého jsem až doteď viděla jen v samých pitomých filmech. Člověk by ani nevěřil, že můžou mít něco společného. To něco je láska k potápění a všemu, co tam dole je - protože tam dole je to mnohem lepší (ve mně to vyvolává spíš hrůzu a respekt). S obsazením Rosanny Arquette to možná trochu skřípe, ale jelikož jí patří nejkrásnější věta v celém filmu, nebudu si stežovat… tohle je první film, o kterém se nebojím říct, že jde opravdu do hloubky… jdi a dívej se lásko… ()

Caine

Přesto, že se mi tak hrozně líbil a že ho mám doma už hrozně dlouho (nejdřív VHS, pak DVD), tak jsem ho zatím viděl jenom jednou v TV. Nějak se na něho asi bojím podívat podruhé, i když bych hrozně rád. Ale né proto že by se mi neměl už líbit - prostě na mě příliš silně působí... ()

Kratoc

To je film jako z jiného světa. Sice to není sci-fi, ale svět který objevujeme má k vesmírnému neznámu velmi blízko. Poetika a myšlenky hlavního hrdiny si rozhodně zaslouží, aby nezapadly. ()

HanaM.

Líbí se mi, že film prvotně není o nějakém vztahu nebo dobrodružství, ale o osudové posedlosti potápěním. Člověk je až fascinován závislostí Jacquese na magické hlubině a touhou Enza ho za každou cenu porazit. Besson ve filmu dokonale ukázal, co je filmové baroko, obrazy a hudba, které bychom v jiném filmu nazývali kýčem, jsou tady klenoty. Okamžik, kdy se Johana s Jacquesem loučí a předává ho hlubině, je pro mě jednou z nejromantičtějších scén na filmovém plátně. ()

Vesecký

Zprvu to vypadalo jako komediální drama a skončilo to hororově... Takový pěkný film na pokoukání, později mě začalo nudit to neustále stejné potápění, ale říkal jsem si, dobře, člověk o tom nemusí moc přemýšlet, čtyři hvězdičky to budou; ještě bych pochopil smrt Enza, ale proč se rozhodl spáchat sebevraždu i Jacques, to už bylo mimo mé chápání. Protože ztratil nejbližšího přítele? Nebo miloval delfíny víc než lidi? Ten tanec delfínů, předznamenávající tragický konec, mi taky nějak nic neříkal. Tak jsem jednu hvězdu holt umazal... I když musím uznat, Rena mám film od filmu raději, je to skutečně dnes francouzská herecká jednička. Možná mě ovšem ten film nechytl prostě proto, že bych se jako zapřísáhlý neplavec nepotopil ani doma ve vaně. ()

Ronaldo79

Na fascinující poetiku černobílého úvodu se nepovede po zbytek dlouhé stopáže navázat. Především za to může nejednoznačný směr, který přepíná z nálady prvních 20 minut na romanticko-humornou notu s příšerně napsanou a bohužel i zahranou rolí milostného zájmu hlavní postavy. Tahle složka filmu působí hrozně nuceně a celkově pro mě sráží zážitek s potencionálně povznášející podívané, jakou Le Grand Blue v jistých okamžicích je. Překrásné potápěčské scény podpořené harmonickou hudbou v sobě nesou něco magického. Besson ovšem nezvládá dramatické momenty, které by lepší režií mohly skutečně vyniknout. 75% ()

jane1106

Bessonovy klasické filmy mají úžasnou atmosféru, která na mě dokonale zabírá. A když se trocha komedie dovedně umíchá s dramatem, to je teprve moje. Magická hlubina je stejně vtipná jako dojemná a navíc - lze si představit sympatičtější ústřední trio? Rosanna Arquette jako mírně roztržitá, ale absolutně roztomilá Joanna, která vše obětuje pro osudovou lásku. Jean - Marc Barr Jacquese snad ani nehrál a skutečně na mě působil jako z jiného vesmíru (navíc s takovou vizáží:)). A samozřejmě Jean Reno v roli Enza, který miluje moře, ženy, špagety a svou ráznou maminku, ten rozsvítí každý film. Nevšední a nádherný zážitek, cítím, že to jednou bude moje srdcovka. Viděla jsem tu delší verzi a docela ráda bych si dala (kratší?) režisérský setřih, protože tahle mi přišla už trochu přestřelená a i rozjařených delfínů může být až přespříliš.:) ()

Saur.us

Hodně hluboké i na Luca Bessona. Možná jsem asi čekal trochu víc ale i přes to ve mě zanechal dobrý dojem z poctivě a citlivě odvedené práce. Jen škoda těch příbehových děr a trochu nesmyslného chování postav ale to k celkovému vyznění Magické hlubiny prostě asi patří. ()

adriane9

" Padáš do hlubiny bez nárazu..a nejtěžší je to tam dole, protože musíš vědět proč se vrátit.." Aniž bych kdy v hlubinách moře byla naprosto chápu ten pocit, že jde dát srdce moři.. nádherný snímek s vynikajícím hlavním hrdinou.. ()

Tred2

Trošku mě tam rušily některé "vpády" Johany, např. v NY. Vyvádělo mě to z toho "podstatného" příběhu, tedy alespoň z mého pohledu. Kombinace komedie a dramatu mi naopak velmi sedl. Vztah Enzo×Jacques, a vůbec to všechno co k tomu patřilo, bylo pro mě 100%. První půlka mě držela na plno, druhá pak trošku poslabila a závěrečná půl hodina pak osobní "topxx" co jsem ve filmu měl možnost vidět, alespoň pro zatím. Besson možná není top režisér, ale když je ve svém živlu, tak to stojí za to. Proto mě trošku mrzí, že celkově ve svojí tvorbě trošku experimentuje a ne vždy to pak dopadne tak slušně jako právě v tomto případě. ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“