Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

fefee

Dojímavý a dramatický záver filmu, krásne vodné zábery ale to je asi tak všetko. Nezdieľam úplné nadšenie mnohých pri tomto filme. S neskutočnou dlhou minutážou sa autor asi ani netrápil, dlhé a nudné dialógy na "súši" boli zbytočné a posteľné scénky trápne, patetická láska od Joanne pôsobila skôr ako z filmu od Lindstromovej, a tá spletitosť komedie drámy, či romantiky bola už trochu prehnaná. Keď hrať taliana tak debilka, ale francúz ten musí vyzerať ako dobráčisko, tak to som nežral. Byť to o polovicu kratšie, bolo by to omnoho lepšie. Takto slabšie 3*. ()

liuk

Byl jsem asi moc natěšený a čekal jsem Big Blue asi trochu jiné - s impozantními záběry na hejna ryb a korálů. Tím nechci naznačit, že by taneční scény s delfíny byly špatné, naopak, ale bohužel jich moc není. Samozřejmě nejlepší je první vynoření Jacquea z vody. Hudba, i když poměrně vykrádá některé Jarreho skladby, se k filmu také velmi hodí. Další aspekty filmu jsou už na tom hůře. Potápěcí souboj dvou kamarádů, ač poměrně zajímavý, není moc rozvinut. Romantická story také nic moc a herecké výkony jsou až na Barra dost průměrné, ale číší z nich zápal pro věc jako například ve Star Wars IV, takže to ani moc nevadí. Zbývá pár krásných záběrů na rozmanité pevninské scenérie (Peru). 3*, nic víc, nic míň. ()

Spock

Magická hlubina není jen poetický příběh zasazený do atraktivního prostředí, je mnohem víc. Když jsem ji viděl poprvé, nedokázal jsem vstřebat všechny detaily. Odhlédnout od jednotlivostí a podívat se na celé dílo, je to nádhera! Člověk se směje, viz. japonský potápěč :-) za chvíli se nechá unášet tajemnou magickou hlubinou, aby se nakonec se slzou v oku rozloučil s oběma hrdiny na konci jejich životní cesty. Možná se někomu může zdát film vlivem střídání takovýhle scén trošku surový až masochistický vzhledem k divákovi, ale takový je hold život a tenhle film se ho snaží v mnoha ohledem věrně „napodobit“. Asi se o tom dá polemizovat, ale já si to fakt myslím. Pro mě to je jednoznačný klad tohoto filmu stejně jako hudba, která opravdu mistrně dokresluje jednotlivé situace. Největší obdiv si ovšem zaslouží Jean Reno. Ta role mu sedla a to, co předvádí, klobouk dolů. Pokud chcete prožít, zdůrazňuji slovo prožít, opravdu zajímavý večer, tak neváhejte a mrkněte na tenhle film. ()

Pupidyk

Skvěle zobrazený a definovaný klid, kterému trochu škodí prostoje. Kratší verzi jsem bohužel neviděl. "Do you hear that?" "What?" "He looks me in the eye, like some fucking gold fish and says: Im gonna beat you." :-) ()

klima777

Byl tam oceán. Hluboký a uklidňující. Ledové jezero. Krásné záběry mnohdy poplatné široké náruči diváckého vkusu (mám ráda delfíny a přesto...). Tak trochu "drámo" a hra na city. Pěkné, nicméně navzdory názvu poněkud mělké a žel, podléhající zubu času (IMHO). Třeba to s Le Grand Bleu někdy zkusím znovu. U vědomí faktu, že ne vše lze brát vážně.----- Svět se nezbořil a můj kladný vztah k osobnosti Luca Bessona zůstal zachován. ()

Autogram

Dvaja potápači okrem vystrájania klasických potápačských vylomenín si dosť zafilozofujú nad životom, keď nemajú iné starosti, ako kto sa ponorí hlbšie. Žena v ich životoch má len dočasné neurčité miesto a až záver, ako z príručky pre amatérskych alebo skôr profesionálnych samovrahov, dáva jasnú odpoveď. K nezáživnému skoro bezkonfliktnému príbehu pridám jednu hviezdu naviac za množstvo podvodných scén s delfínmi, s ktorými plávať je aj mojim snom. A tá snová scéna bola asi to najlepšie z filmu. –––– Mám strach, když se takhle díváš na moře. ()

Pit

Krásne, len keď si spomeniem, ešte teraz mám blbý pocit v ušných bubienkoch z toho tlaku. Ale inak krásne. Veľmi podarený snímok a práve s týmto filmom sa mi meno Luc Besson dostalo do povedomia a začal som ho vnímať. ()

manonfire

Jeden z mých osobních extraoblíbených snímků. Divák rozdělen sám jako osoba na dva tábory. Jeden vidí v Jeanu Reno nešťastného zoufalce, který v posedlosti své posedlosti vystavuje v šanc život a druhý v tom samém jeho počinu cítí člověka, který naplnil svůj život štěstím a onen risk je jen okolností. 90% ()

Pecival

Bessonova óda na moře, potápění a splinutí člověka s přírodou obsahuje opravdu některé magické okamžiky samozřejmě z různého podmořského dovádění. Jak tenká může být hranice mezi vášní a posedlostí, pro kterou člověk obětuje cokoliv včetně vlastního života. Romantická složka sic ne nijak zvlášť oběvná, hezky vykresluje problémy soužití s člověkem s "trošku jinak nastavenými prioritami". A nemusí to být potápění, ale defacto cokoliv ... ()

giovanni3

Dle hereckého obsazení a režiséra jsem očekával výborný film, ale nějak mne tento film nedokázal pohltit a tudíž jsme se několikrát i solidně nudil. Film je vlastně pouze o rivalitě dvou kamarádů z dětství, které sbližuje hloubkové potápění a mezi tím se Jaque zamiluje do pojišťovačky víc nic v tom vlastně není a stejně to trvá přez 2 hodiny. čekal jsem prostě víc. 3z5 ()

Beer Ceps

Ticho, klid a kouzlo oceánu. Magická hlubina dostála svému jménu a Bessonovu (stejně tak mou) lásku k moři skutečně věřím. ()

vincent

Keď som sa na tento film pozrel po dlhšej dobe, tak som si uvedomil, že viac ako 3 hviezdičky dať nemôžem. Pravda, kamera je úchvatná, Reno a Barr podavávajú vynikajúce výkony. No ako každý film aj tento má nejaké negatíva, ktoré sa tiahnu celým filmom a nedajú sa ignorovať a kazia aj to dobré, ktoré film má. Hneď od začiatku mi v ušiach pískala veľmi zlá hudba. Chápem, že to, čo sa hralo v 80tych môže dnes znieť nemoderne, ale problém je to, že tá hudba je nakvalitná. Mne skutočne kazila dojmy s prekrásnych záberov a bol som rád, keby Besson dal do obehu nejakú novšiu verziu filmu a bez hudby. Druhá zlá vec - film je neskutočne dlhý a má veľa hluchých miest. Na obrazovke sa nič nedeje, nič poriadne tam nevidieť a tak máte čas poobzerať sa, kde ste položili krabičku cigariet. Ďalšia vec: Rosanna Arquette podáva v tomto filme naozaj podpriemerný výkon a boli chvíle, keď som sa na ňu nemohol pozerať. Celkovo jej postava vo filme sa mi zdala zbytočná. Je fajn, že Besson natočil takýto film z potápačského prostredia. Myšlienka sama o sebe bola veľmi zaujímavá ale IMHO Beson ju nezvládol dať na plátno v pozerateľnej podobe. ()

Heraldika

No tak tenhle film opravdu miluju, už mnoho, mnoho let :-) Kdykoliv jej zahlédnu v TV, usadím se a nechám se magicky unést do hlubin filmového potěšení. ()

herr_carter

Strašně silný a dojemný příběh o potápěčích, kde pro jednoho byla láska k vodním hlubinám silnější, než-li ta lidská - ta, kterou nemohl obětovat, film jsem viděl asi 3x, ale pokaždé mi mrazilo až do morku kostí, hodně lidské a emotivní, výborně zde zahrál J-M.Barr........................moje hodnocení = 9 z 10. ()

PALINO

MAGICKÁ HLBOČINA je v mnohých ohľadoch neobyčajný, pôsobivý a samozrejme magický film, ktorému dokázala poskytnúť réžia LUCA BESSONA potrebné filmové kúzlo, ale nielen ona, pretože MAGICKÁ HLBOČINA je po každej stránke dobre spracovaný film. Z ústrednej hereckej trojky musím najviac pochváliť JEANA RENA, ktorý zahral svojho Taliana skutočne vynikajúco a k tomu s potrebným nadhľadom i vtipom. Mnohé, predovšetkým podmorské scény sú naozaj nezabudnuteľné a aj preto si MAGICKÁ HLBOČINA dokáže vtiahnuť diváka do svojho sveta. ()

Bobek15

Luc Besson ešte v svojích zlatých francúzskych časoch, keď točil také diela ako Leon, Brutálna Nikita či samotná Magická hlbočina. Týmto filmom si splnil svoj sen, tak ako P. Jackson King Kongom. Dialógy niesú jeho silnou stránkou, ale aj napriek tomu sú charaktery postáv vykreslené výborne. A takisto dej nie je tou hlavnou zložkou filmu a iba vhodne sekunduje tej podsatnej. A tou sú krásne poetické zábery morskej hladiny a slnečného mostu, podmorského sveta, delfínov a to všetko v sprievode idilických tónov. A herci sú takisto výborní. Nuž, škoda toho Lucovho sťahovania do Ameriky.... ()

velkyvezir

Kdo neviděl Magickou hlubinu, tak by ani neměl jezdit k moři. Bessonova překrásná oslava moře je nezapomnutelným filmem, který vždy potěší. V poklidném tempu s příjemnou hudbou ve volném tempu vypráví příběh o úctě k přírodě, k moři. Nezapomenutelný kntrast mezi až příliš kladným Barrem a poněkud frajerským Renem, jejich vzájemnou rivalitou, ale i zvláštním přátelstvím. Překrásný film na uklidnění nervů v současném chaotickém světě... ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“