Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

dee-key

Musí se uznat, že občas ten film byl zábavný. Reno hraje parádního maloměstskýho cvoka, Barr hraje už vyloženě magora. Jo, jestli si víc rozumíte s delfínama než s lidma a zkoušíte se utopit sto metrů pod mořem bez přístrojů, jste magoři. Opravdu nechápu to vysoké hodnocení. Uznávám tu neskutečnou poetiku a přesah, že "muž zasnoubený moři nemůže být spoután ženou" nebo jak to mysleli, ale ty dvě hodiny čtyřicet se táhly jak nudle a vzhledem k tomu, že Barr v podstatě nemluví, to moc neodsejpalo. ()

honajz2

Místy jsem se nedokázal ubránit dojmu, že to občas sklouzává ke kýči a lehkému citovému vydírání, ale takových momentů tam naštěstí moc není a spíš jsem naopak byl překvapen, jak poutavě a nepřehnaně zde dokázal Besson tu svoji obrovskou vášeň pro potápění zobrazit, aniž by to nebylo vyloženě jen o ní. Trochu mě po tak fantastické a uchvacující úvodní scéně zklamalo, že to celé nezůstalo ve stejném tónu, ale i když to není bůhvíjak hluboké, i tak to dokáže dost poutavě a prostřednictvím mnoha úžasně natočených scén odvyprávět zajímavý a dostatečně promyšlený příběh o rivalitě dvou přátel, kteří jsou oba rekordmani v hloubkovém potápění, oba se vzájemně snaží překonávat a oba sdílí svoji naprostou vášeň pro podmořský svět, který je pro ně úplně jiný a mírumilovnější, než ten nahoře. Pro každého sice trochu jinak, ale nejenom v posledních 25 minutách je vidět, že si v tom vlastně opravdu rozumí. A popravdě jsem jejich pocity z toho světa dole, který v dostatečné hloubce, která ještě nemá dna a zároveň z ní není poznat obloha nad ní, dokázal plně pochopit a hlavně u Jacquese s ní i soucítit. O to tu šlo především a to se povedlo Bessonovi předat hodně povedeně. A vlastně i vše okolo vztahu Jacquese a Johanny. Navíc ani s tou tříhodinovou stopáží jsem neměl větší problém a popravdě jsem rád, že jsem se rozhodl nakonec pro ni, protože v normální verzi podle všeho chybí veškeré vypointované gagy (špagety) nebo jiné vtipné scény (tanec na dně moře). 4* ()

vydumnica

Le Grand Bleu. [Videné v kine: BEST OF CINEMA. Cineplex Mannheim]. Veľmi sa mi to páčilo, kým neprišiel koniec filmu - nie zrovna taký, v aký som dúfala. Už dávno som nevidela taký pekný a sympatický filmový pár ako Jean-Marc Barr a Rosanna Arquette. Je to síce dráma, ale párkrát som sa dobre zasmiala. Prekvapilo ma teda, že to bolo aj vtipné. Najviac ma rozosmiala scénka v reštaurácii na Sicílii, Enzova mama a spaghetti del mare, veď určite viete, čo mám na mysli :-). Veľmi sa mi páčila aj scénka v Peru, tam to mohlo byť aj dlhšie. Film určite poteší aj milovníkov delfínov, pretože tie tu dostávajú veľmi veľa priestoru. Nakrúcalo sa aj v San Domenico hoteli v Taormine na Sicílii, kde sa takisto nakrúcal momentálne taký úspešný seriál The White Lotus. Pochváliť musím ešte hudbu, bez nej by to nebolo ono. A áno je to film o potápaní, ale aj priateľstve a rivalite, o láske, o ne/vyrovnaní sa s minulosťou, o vytrvalosti. Je to vlastne tak trochu filozofický film. 80%. "Keď točím film, chcem diváka preniesť z jeho každodenného života niekam inam." - Luc Besson ()

joker.george

Nikdy bych nevěřil, že Luc Besson dokáže tak citlivě pracovat s pocity a osobnostmi a předat skrz obrazovku tak silné prožitky. Vztah dvou přátel-rivalů byl neuvěřitelně hmatatelný a procítěný, že trumfnul i napínavé a vyhrocené potápění, obou protagonistů, přičemž ty herecké výkony byly stejně působivé jako ty sportovní... Atmosféře přidává i hudba a kamera, která ještě zvětšuje autenticitu. ()

Kwaichi odpad!

Zaujímavý film o potápačoch a prekonávaní ľudských síl. N vzdhľadom nato, že tam hrá Jean Reno som čakal omnoho viac akcie. Žiaľ, je to asi najnudnejší film aký som kedy videl :( ()

Kity162

Na mně už zbývá jen dodat, že je to i vtipné, když už tam nějaký vtípek byl, tak jsem se zasmála víc než u kdejaký americký komedie... :) Jo a ta hudba... ach! ()

pakobylka

----- "Víš, jak se dostat mezi Sirény ?" ----- Člověk obojživelník ? Ani náhodou ... Zvláštní chlapík: Není pro něho podstatné soupeření o nejhlubší ponor bez pomoci dýchacího přístroje, které nabírá čím dál vyšší obrátky a pomalu se začíná vymykat kontrole. Fascinuje ho HLUBINA - neodolatelně přitažlivá, záhadná, MAGICKÁ ... Stává se jeho součástí, je pro něho ze všeho na světě nejdůležitější. Která ženská je tak moudrá, aby to pochopila, tak tolerantní, aby to přijala - a tak silná, aby to vydržela ? Jakou šanci má proti nekonečným hlubinám oceánu, když bájné Sirény na sebe vzaly podobu delfínů ? ()

zette

Vyborna kamera je ozdobou celeho filmu, zajimave je i prostredi, ve kterem se dej odehrava. Pekna je i hudba Erica Serry. Pribeh me ovsem nezaujal a divat se tri hodiny na potapece da alespon mne zabrat. Nedokazu si predstavit, ze bych si tento film jeste nekdy pustil. Sve kvality Magicka hlubina ma, pres tri hvezdicky vsak jit nemohu. ()

c.tucker

Je to můj oblíebný kousek, jelikož je plný té magické podmořké atmosféry. Lidi, kteří žijí někde jinde (mimo realitu lidského života) a mi můžeme nahlédnout do jejich soukromí. Celkový průběh a napětí, které vás uchvátí při každém ponoru. A závěr, který prostě zbožňuji, ať vizuální stránkou, tak i obsahovou. ()

mortak

Komiksově laděné (humor na ostří nože - šampaňské, Japonci, delfín) romantické dobrodružství z konce osmdesátých let je sice ve svém jádru tvrdý kýč - dva muži, protiklady, ale stejně silní jako kus skály, na které vyrůstali, a jedna žena, přičemž cílevědomá městská neurotičnost Johany začne štvát už od první scény v Peru - ovšem nejdůležitější jsou grandiozní záběry Le Grand Bleu, světa, kde vládne klid a mír (Enzo: It´s better there). Besson chce do kina přitáhnout mladé páry - ona by nešla na mačistického Delona, on odmítá přeslazené limonády, ale tady se budou bavit oba. Serrova hudba pak obstojí samostatně a na CD přináší další zisky...Přesto film přesahuje svoje povinnosti blockbusteru - Besson ho točil s láskou a jeho osobní vklad z něho dělá připomínku doby, kdy soutěžení a rekordy měly svůj smysl, a kdy olympiády a podobné podniky nebyly jen komerčním setkáním nadopovaných magorů. ()

KajusaK

Pro mě jeden ze tří nejlepších filmů 80let. Romantika by se do tak skvělého dramatu vůůbec neměla plést, ale na skvělém příběhu to moc neubralo, takže jsem i tak spokojená. ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“