První krok

Česko, 2009, 13 h 21 min (Minutáž: 57–74 min)

Epizody(13)

Seriál je nabitý hudbou, tancom, vášňou a emóciami pretavenými do všetkých tanečných štýlov od klasického baletu až po hip hop. Ponúka vzťahy, intrigy a lásku v prostredí vyššej tanečnej školy a tanečných súborov. Večný boj profesorov a študentov, tanečníkov a choreografov mu dodávajú to správne napätie a spád... (oficiální text distributora)

chlumif

No jo, všechno české zkritizujte, proč ne?? Náhodou, bylo to něco nového, co taky konečně ČR natočila. Mladým se to líbilo a ostatní ať se jdou vycpat a dál kritizovat... ()

baby1978

Nechápu, proč se seriál vysílal v prime-time, když se jedná o puberťárnu maximálně pro třináctky. Sice byl obsazen lidmi s předchozími tanečními zkušenostmi (Kříž, Vitázková, Pavlovčinová), ale ani tento fakt jej nezachrání od hodnocení odpad. Dávám dvě hvězdičky, jednu za snahu (oni museli trénovat taneční kreace a tanec vyžaduje dřinu, snahu a disciplínu, což museli prokázat) a druhou za Pavla Kříže. Seriál má do kvality daleko, na druhou stranu i taneční filmy a seriály světové produkce včetně americké nejsou filmovými kritiky zrovna dvakrát ceněny. ()

wendy221

Absolutně nechápu, proč má tento seriál tak nízké hodnocení! Vždyť v něm poznáte, jak těžký je život pro každého, ačkoli se to tak nezdá, naučil nás nesoudit každého podle prvního dojmu, protože nikdy nevíme, co má ten člověk za sebou a jaké má problémy, má to děj, chytlavá muzika, dobré herecké i taneční výkony, vtip, nenudíte se. Takový názor si samozřejmě neuděláte, když zhlédnete jeden díl a prohlásíte seriál za odpad. Seriál se musí vidět víckrát, abyste si všímali i menších detailů. Shrnula bych to asi nějak tak, že ačkoli umělce většinou vnímáme jako dokonalé a sebevědomé, v každém dřímá lidskost, trauma z dětství, nesplněné sny, závist apod., i když to na place není vidět. Mohl tak naučit i nás, jak se stát menšími herci, ovládat své city a naučit se věřit sami sobě a nebát se. A hlavně, neobávat se udělat první krok... ()

bratr_jezek

Hvězdičku si zalouží tak akorát Šárka Vaculíková, její postava mi byla jediná trochu sympatická, jinak je celý seriál průšvih plný očekávání, aby nakonec nebylo vyřešeno nic (nejspíš snaha o pokračování). ()

Fash

Diky hercum by mohl mit serial dobry potencial, ale scenarove a uchopenim to jde hezky ke dnu. Co se tyce studentu, tak bych se divil, ze by zbohatlickyho synka, co vede imbecilni kecy a porad se do nekoho navazi, hnedle ze zacatku nekdo nesrovnal. Nebo, ze by zrovna plesatyho gumaka nikdo neodhalil. Ale prosim, ok..i to se muze stat,.. Ovsem samotne chovani ucitelu, kdy je snad jedina normalni reditelka a zbytek je bud totalne submisivni, ujetej nebo v pripade profesorky tance, ktera v sobe nema spetku sebereflexe a je povysena jak nad studenty, tak nad ostatni spoluherce...je podle me tristni. Uz vubec nemluvim o gestapackym sekretari v podobe Oldricha Navratila, nebo hlidaci v lagru, kteryho si dal Oldrich Vlach. Disciplina a kazen ano, ale nechat se doslova jebat za kazdou volovinu (se skolnym 25k za ctvrtleti),...to bych asi radsi sel dobrovolne do armady. ()

NikoKovac

Jako hitparáda to není. Začnu hereckými výkony. Nevím, proč Pavlu Křížovi dávají role nezadaných chlapů, co balí každou sukni. Tady mě ale zaujala bohémským myšlením jeho postava, na kterou se fakt hodí. Klára Issová, netřeba komentáře. Vykalená alkoholička, nepřehrávala, jako herečku ji mám rád, navíc je hrozně hezká a i když hraje tohle, působí nevinně. Tady to však bylo spíš na škodu. Líbil se mi dobrosrdečný Oldřich Vlach, to bylo fajně zahrané. Naopak hysterická Pavla Vitázková, ať je na ni jak chceš hezkej pohled, tuhle postavu jsem moc nevydýchal. Oldřich Navrátil pro mě navždy bude starej Bajza a tady se k němu svou přísností a konzervativností docela přiblížil. Naopak obsadit Rudu z Ostravy do role učitele hudby je docela mimo. Nálepkovou raději komentovat nebudu, ta to táhne hodně dolů. Ohledně těch "studentských" rolí, nevinnost Šárky Vaculíkové je sladká a děsně uvěřitelná, ale v některých pasážích je to hodně přehnané. Ani Radka Pavlovčinová mě vyloženě nezklamala, ta její role byla uvěřitelná, stejně jako Filipa Cíla. Naopak nechutně namachrovaný Dominik Turza, to bylo něco. Takového člověka potkat v reálu, provedu mu něco moc moc zlého. Ale ta role byla uvěřitelná. Z těch ostatních mě pak zaujal jen ten cigoš, ten byl super, díky němu to získalo trošku grády. Celkově hodnotím nápad jako dobrej, ale není to ten typ seriálu, který bych sjížděl víckrát. Navíc tím, že nenatočili další série, to zůstalo takové useknuté. A to nikdy není dobře. Nicméně hodnotit to jako odpad, no, nevím. K Majorům Maisnerům, Kameňákům, Policajtům z předměstí nebo propagandistickým komunistickým škvárům to má dost daleko... ()

adelfilm

Je to asi jediný seriál který jsem viděla celý. Je fajn a mam ho ráda, ale příběhy se mi zdají trochu ohrané :D ()

Benoit

Je to české, ale je to dobré! Umíte si vůbec představit, jak těžké je sehnat herce, kteří tak výborně tančí, zpívají, baletí, hrají a podobně? Sympatické postavy, nádherné dívky, které úžasně tančí a občas se i lehce odhalí, vtipné scény, zajímavé prostředí a mnoho dalšího. Kdo z Vás, kteří tak odpadově hodnotí tento seriál, jej viděl víc, než pár minut? Po první epizodě jsem váhal, ale po druhé už musel vidět další, další a další.... Však to znáte. Negativně mohu jen hodnotit brzký konec a hodně nedotažených příběhů. A když to vezmu s hodně chladnou hlavou, minimálně je to dost příjemná změna od frašek typu Ulice, Rodinných pout či Ordinace. Já jsem se teda rozhodně bavil! ()

Emmyy

Seriál První krok je pro mě domovem. Jelikož jsem studentkou na konzervatoři. Chápu, že některým lidem se to nemusí líbit, ale takhle to opravdu na konzervatořích či uměleckých školách probíhá. Pro mě naprosto špičkový seriál. A nejlepší na tom je, že jsem Veroniku Žilkovou viděla před 3-4 lety právě v tomto skvělém seriálu a nyní je na naší škole vedoucí hereckého oddělení. Nevěřili byste, jak věrohodné to je:). ()