Zlí hoši

Mick O'Brien (držitel Oscara Sean Penn) je šestnáctiletý problémový kluk, který nešťastnou náhodou zabije mladšího bratra drogového dealera jménem Paco Moreno. Je poslán do nápravného zařízení pro mladistvé, kde musí každý den bojovat o holé přežití. Mezitím Paco brutálně znásilní Mickovu přítelkyni. Když se to Mick dozví, hodlá utéct na svobodu a pomstít se. Po zdařilém útěku je však vrácen zpět. Do stejné polepšovny je následně umístěn i Paco, který myslí také na pomstu. Film je vyhrocen soubojem, jehož výsledek potvrdí, že k určitému polepšení v tomto případě opravdu došlo. (oficiální text distributora)

kobejn

Hey Ricku, trochu sis u mě napravil reputaci po tom trapnym druhym Helloweenu, protože tihle Bad Boys sou fakt super, ale nebejt naprosto skvělý Penna, nevim nevim, mladej Sean to hodně pozved. ()

Vojcl

Parádní snímek z prostředí mladistvých delikventů. Zaujme hlavně hereckým výkonem mladého Seana Penna, ale zdatně mu sekundují i další herci, hlavně ti mladších ročníků. Zklamalo mě jen závěrečné vyvrcholení, které se obejde bez většího překvapení. ()

slunicko2

Trochu schematický až naivní pohled na vězení pro mládež a aktéry v něm. 1) Za zmínku stojí tarif trestných bodů ve věznici: smoking - 400, fighting - 700, gang activity - 1000, sexual harrasment - 1200, drugs/alcohol - 1500, running for the Fence - 2000._____ 2) V rámci přípravy na roli si Penn nechal narůst dlouhé vlasy, vytetovat vlka na paži, oblékal jako členové pouličních gangů, jezdil na noční hlídky s Gang Crimes Unit chicagské policie a jednou dokonce byl policisty omylem zadržen._____ 3) Nejzajímavější na filmu mi připadají pěkní kluci. 23letý podmanivě divoký Sean Penn (Mick) je doslova k sežrání. 21letý Esai Morales (drogový dealer Paco) byl trochu nevýrazný, ale i tak pěkný. 17letý charismatický Eric Gurry (spoluvězeň na cele Horowitz) se o šest let později vystudoval práva a svou slibně se rozvíjející hereckou kariéru opustil. 24letý Clancy Brown (blonďatý kápo ve vězení Viking) působil přiměřeně stejně jako Robert Lee Rush (černošský kápo ve vězení Tweety). Za hejno pěkných kluků přidávám hvězdičku._____ 4) Jazykové okénko. Dospělý chodí do vězení (prison) či do žaláře (jail), v USA oficiálně nazývaném penitentiary. Na mládež pak v USA čekají juvenile correctional facility nebo také youth reformatory. Taky tomu můžeme říkat prostě reform school. ()

YURAyura

8/10 K dokonalosti chybel lepsi konec a moc hodni predstavitele veskerych dospelych - pocinaje rodicema a bacharema konce - delikventi byli snad jen mezi mladyma a neklidnyma. Nema to temer hluchych mist snad jen podivna navsteva v veznici pro dospele ci nektere zacatecni pasaze se trochu vlekly. Temer vse je ponure a v noci, takze to koresponduje s neveselou atmosferou vezensko-chuliganskeho filmu - neco jako Mechanicky pomeranc mixly Utekem z Alcatrazu a Warriorsama. Ja jsem byl nadmiru prekvapen a nadsen. Jenom ti homokapove mi prisli k ostanim o pulgeneraci starsi... ()

kinderman

Film, kvůli němuž si S.Penn nechal na rameno vytetovat vlčí hlavu, je nepřikrášleným pohledem za zdi nápravného zařízení pro mládež. B.Conti k němu složil krásně naléhavou hudbu, jejíž variaci použil později v tématicky spřízněném snímku Kriminál se S.Stallonem. Pokaždé, když tento film vidím, vzpomenu si na jednoho bývalého žáka, který se po tříměsíční „ozdravné kúře“ v podobném zařízení vrátil zkrotlý jako beránek se slovy: „Příšerný, už bych tam nikdy nechtěl zpátky. A to jsem měl ještě štěstí, že jsem černej. Bílej tam totiž nemá šanci přežít!“ ()

fmash

Výlet do jiného světa, kde vládnoucí třídou jsou švábi. Jinak vcelku poutavá dětská gangsterka, místy napínavá, přičemž se zdá, že v pasťáku, v němž se větší část děje odehrává, je to až na nějakého toho holuba v jídle (a sem tam bimbo v kaďouře, když má jeden smůlu a vypadá sladce) celkem pohoda džez. Občasné divné záchvaty morality (hlavně vychovatel co „strávil půl života v gangu“ mohl ubrat na patosu) jsem kupodivu obstojně přežil. ()

bogomira

Pěkně drsná záležitost. A maxidrsnej je tady Sean Penn. Pokaždý, když ho vidím ve filmu, mám pocit, že je schopnej udělat něco neočekávaně brutálního. A tady to dělá. Film je realistickej a věřím, že takhle to tenkrát v americkým pasťáku vypadalo a ani rvačka není stylu "ty teď jako bouchneš sem a já uhnu tam a pak to sjedem znova naostro", cejtil jsem ten pot a to úsilí. No mě se to prostě moc líbilo a basta fidli. ()

MrPierc

Lehce se do vězení dostává, těžce odchází. Sice to není vězení, ale nápravné zařízení. Dějí se tu stejně hnusné věci a mladiství jsou horší než dospělí. Hlavní postava Mick, se nenechá zlomit prostředím ani lidmi. Musí se hodně zatvrdit, aby vydržel až do konce. Příběh je pestřejší, protože do vězení přichází Mickův nepřítel z ulice. Kdo z koho ? * Všimněte si první herecké role Alana Rucka ( Stuart Bondek ze seriálu Všichni starostovi muži ) . ()

Motinski

Bad Boys je v rámci možností surový, no stále aj dosť ľudský príbeh kde s postavami súcitíte. Vie byť nepríjemný, a ajkeď ide o dosť jednoduchú záležitosť, miestami tuctovú, tak to nevadí. Tie drsňácke pózi pôsobia skutočne a Sean Penn hraje parádne. Nie je to nič extra výnimočné a vlastne sa ani nečudujem že ide o takmer neznámy film, no na mňa zafungoval. A ku koncu dosť intenzívne. ()

Brain-D

Velmi jednoduchý příběh o dvou mladistvích, kteří si něco udělali a válčí spolu. Vše to vyvrcholí v nápravném zařízení, kde se odehraje zajímavé vězeňské drama. Jako začátek Seana Penna to bylo velmi slušné) ()

sedm.1

Tenhle,pro mě kultovní snímek,fakt žeru.Jeho drsnost,špinavost a neučesanost mě pokaždé dostane,skvělí herci,příběh,který se s nikým a s ničím moc nepáře,skutečně silný film! ()

Maynard.

KLasickej případ čtyřhvězdičkovýho filmu. Něco tomu chybí, ale není toho až zas tak moc. Podobných filmů jsou haldy, ať už z mužských věznic a nebo dětských nápraváků...Tak mě napadá, proč neudělal pořádnej film ze ženský věznice (nemyslím pornofilm, páč těch je mrda :o) ). Sean Penn již v útlém mládí ukazuje, že z něj bude herec toho nejvyššího formátu. Tohle je jeden z jeho nejprvnějších filmů. Zaujal mě jeden z mládežníků - týpek, kterej hraje hlavního bachaře v Shawshanku :o) (Budeš chcát, až ti řeknem, že máš chcát....) . Asi se mrknu na Spáče, páč to je jeden z vrcholů mládežnickejch vezění... ()

xaver

Průměrný, obyčejný snímek, bez výraznějších hereckých výkonů, průměrný námět a z toho vyplývající děj. Průměr = 3*. ()

Mičl

Nejlepší scéna je, když Sean Penn zrube Clancyho Browna s jeho "parťákem" pytlem plným RC kol a stane se kápem americká klasa:) ()