Historický špionážní film je založený na skutečném příběhu britského obchodníka, který byl rekrutován tajnou zpravodajskou službou. Odehrává se v období studené války. Sovětský zpravodajský důstojník Oleg Penkovskij (Merab Ninidze) informuje MI6 o možnosti jaderné války a svěří se s obavami o světovou bezpečnost. CIA a MI6 se rozhodnou, že by bylo lepší nepoužívat špióna, ale obyčejného občana. A tak je podnikatel Greville Wynne (Benedict Cumberbatch) požádán, aby se pokusil pomoci ukončit kubánskou krizi. Má dělat to, co normálně dělá, odjet do Moskvy a hledat obchodní příležitosti. Tak se dostane do pravidelného kontaktu s Penkovským, který ho využívá k předávání zpráv a tajných dokumentů týkajících se sovětských jaderných plánů a raket. Jak napětí kolem kubánské krize narůstá, komplikuje se setrvávání Penkovského v tajných službách a kontakt s Wynnem je prozrazen... (JOJ Cinema)

mac000

Trochu mi atmosférou připomíná Spielbergův Most špionů, ale já mám tento druh filmů rádn Navíc Cumberbatch i Ninindze podávají strhující herecký výkon . ()

Mamlas

Poměrně nezáživné drama se špionážním námětem z doby studené války. Alternativně by se dalo popsat jako drama o přátelství dvou mužů z různých bloků. Celkem nic se tam neděje, prostě nic moc. (28%) ()

iz67

Vzdycky mam problem davat slabsi znamky, kdyz je film o nekom, kdo byl vyjimecnou osobou. Ale krome tech pro novych doku informaci, tak to bylo jen prumerny dilko. ()

MirkaP

Mohlo to být skvělé, ale něco tomu chybělo. Mělo to silné momenty, ale ty vězely v nudě. Benedikt dělal, co mohl. Závěr ve vězení mrazivý. V titulcích je skutečný G. Wynn. ()

Tominni

Film podle skutečné události - o špiónech v období vyostřené studené války a kubánské krize. Velkou roli pak sehraje britský obchodník, který se pustí do nebezpečné hry. Za mě velmi dobře zdokumentováno a napětí filmu rozhodně nechybí. ()

Brano

Veľmi zaujímavo natočený film o studenej vojne z pohľadu špionáže. Tvorcom sa veľmi dobre dokázalo vystihnúť dobovú atmosféru. Malo to spád, myšlienku a ten záver bol dokonalý. Celý film je skôr pasívny a kto očakáva nejakú akciu, tak bude možno sklamaný. Vyzdvihol by som ešte herecké výkony hlavných predstaviteľov, ktoré boli pomerne dosť presvedčivé. ()

xxmurphyxx

Nečakane dobré! Zaujímavý príbeh na základe skutočných udalostí a postáv, ktorý by možno, respektíve určite nedopadol tak dobre nebyť hereckého koncertu v podaní Benedicta Cumberbatcha, ktorému skvelo sekundoval pre mňa do teraz neznámy Merab Ninidze. Radosť pozerať a ich spoločná konfrontácia za stolom pri konci filmu bola úplne famózna. Mega silné tri, zrejme pri druhom pozretí dám rovno štyri. ()

muti

Najlepšie príbehy píše história sama. Výber hercov bol fajn, Benedict sa konečne ukázal aj v inej roli ako egomaniak ()

universal

Výborná kamera, skvělá režie a ještě lepší herecké výkony. Pokud se k tomu přidá i dobrý příběh, stane se zázrak a máte film na páteční večer. 9/10 To byla pěkně hnusná doba. ()

jjjerry

Velmi dobré, realistické špionážní drama. Jestli hledáte nesmyslnou akční podívanou plnou děje a zápletek, ale bez špetky logiky, budete zklamáni. Dobrá kamera. Krásně zobrazena tehdejší doba, "vše šedé, prázdné, temné". ()

hufnagel

Fakty sú len pozadie a príbehu chýbala trocha dynamika toho obdobia.Pamätám si tú hysterickú dobu ako školák,ked sme dokolečka nacvičovali presuny do atómových krytov v pivnici školy a schovávanie sa pod lavicami,pri zahúkaní sirény.Vôbec sme nechápali,že o čo tu ide a ešte sme sa na tom aj bavili.Pritom 3.svetová vojna bola na spadnutie.Nebyť prezidenta J.F.Kennedyho,ktorý vtedy rozumným vyjednávaním túto hrozbu zastavil.Maslo na hlave mali ale Američania,ktorí ako prví v Turecku rozmiestnili jadrové hlavice proti Sovietom a Kuba bola len ruská odveta na to.Po rokovaniach obaja stiahli svoje rakety a vojna sa nekonala.Prečo mi to teraz pripadá,že história sa opakuje ? ()

Kushina

V celku solidní špoinážní film v podání úplného obchodního amatéra, co neměl zkušenosti vůbec s ničím, jen dělal to, co mu přišlo správné. 65% ()

Heywood

Reálné bondiádky vypadají zcela JINAK, než vidíme v kasovně úspěšných filmech a Kurýr je přesně tím filmem, který to špionážní sci-fi poněkud umravňuje. V období vlády Chruščeva stál svět na kraji jaderné války a ten blázen by ji málem spustil, nakonec ho sami "Sověti" zlikvidovali, protože zničil málem i je samotné. (Ne že by nastoupivši Brežněv byl o moc lepší). Film ukazuje jednoho "zrádce" a jednoho pomocníka kurýra a nakonec to postaví na velkém lidském přátelství, které z takových neobvyklých stavů vyplyne. Výborná kamera, (ta 603 v Rusku se mi moc nezdála, to Rudolfinum bylo lepší), skvělá hudba ( a nikoliv poprvé) Abela Korzeniowského, a strhující výkon Benedicta Cumberbatche, který se nebojí nevypadat jako superman, ale jako týraný vězeň. Ostatně za něj jedna hvězda navíc, film je na 70%. Kdo si myslel, že studená válka a komunistická moc byla jen příhoda v dějinách, mohl si tímto filmem poopravit názor. ()

ReactLotus

Skvelé spracovanie skutočného príbehu. Hudba s kamerou a kulisami veľmi dobre navodzujú atmosféru a so spojením s hereckými výkonmi proste vznikol úžasný film. Scénar je veľmi dobrý. Bendict ukazuje, že dokáže zahrať aj vážnejšie role. On a herec, čo stvárnil Penkovského absolútne dokonalo zahrali svoje postavy  Vlastne aj vedľajšie postavy sú dobre zahrané. Je tu veľa pekných myšlienok a mnoho smutných scén, ktoré ale ukazujú asi aj reálne minulosť a veru, nechcel by som vtedy žiť. Myslím, že je film zameraný aj trochu na psychickú stránku tých udalostí. Každopádne, veľmi sa mi tento snímok páčil a chcel by som vidieť Benedicta v ďaľších takto skvelých filmoch. 8/10 ()

Lukariosa

Skvele ztvarneny skutecny pribeh o statecnosti, patriotismu, obetovani vlastniho zivota (ve smyslu jeho "ziti" bezstarostne se svou rodinou) v zajmu boje proti nebezpeci vzniku jaderne valky...skvele natoceny, uzasne zahrany, davam 95%! 👍👍👍 ()