Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

classic

„Vytiahnutie” alebo záchranná misia 14-ročného, indického chalana Oviho Mahadžána, ktorého uniesol DROGOVÝ, konkurenčný kartel od Amira Asifa, prezývaný dhácký Pablo Escobar. Tento 170 centi vysoký a 59 kilov vážiaci chlapec je síce zachránený žoldnierom z „Čiernej operácie” , Tylerom Rakeom, bývalým operátorom zo špeciálneho pluku leteckých služieb, ale to ešte vonkoncom neznamená, že už majú automaticky po úplne všetkých starostiach, pretože to je v podstate iba «spúšťač udalostí» , ktoré sa začnú na seba neuveriteľne kopiť, ba ani sa nie je tomu, čo čudovať, keď miestna, bangladéšska, skorumpovaná polícia je v tom namočená až po uši ("no čo, aj oni si musia privyrobiť"), čiže za každú cenu sa vehementne snaží čo najviac znepríjemniť týmto dvom, čo by len pomyslenie na vykrútenie sa z totálne nepriaznivej situácie, a tak kompletne zatarasili väčšinu výjazdových mostov, kde som to už len zase videl... ? Takto budeme priamymi účastníkmi extrémne náročnej a vyčerpávajúcej jazdy, s ozaj veľkým množstvom samých mŕtvol na obidvoch stranách barikády, ale na tej akože zápornej, to bude mnohonásobne prevyšovať, až som to nemal šancu ani dôkladnejšie spočítať, či trebárs ešte aj EXTRA-SEXY agentka Nik Khan, ktorá mohla mať predsa trochu viac hereckého priestoru, čo by sa mohlo zmeniť v prípadnom sequeli... ? / Prvé pozretie ma ohúrilo, ako je realisticky a brutálne nakrútené, prešpikované samými, húfnymi a dynamickými prestrelkami, alebo taktiež aj dlhá sekvencia na jeden záber, vskutku potešila ! No i tak je to strašne prehnané a zveličené, až mi to tak pripadá, akoby celý počin fungoval výsostne len na „kaskadérsky pohon” ? Ako sa veci vlastne majú, Sam Hargrave... ? ...A predstavte si, ono to zázračným spôsobom celé funguje, že keď spojíte dohromady - kameru, strih a zvuk, máte veľmi lukratívny, filmový zážitok, ktorý by sa nestratil ani na plátnach kín, t. j. perfektne nasnímané, zostrihané a ozvučené, ako príjemná jednohubka spoľahlivo zabaví ! Chris Hemsworth sa snaží zo seba dostať aj nejaké tie emócie, čiže snaha sa cení. PS: Bratia Russovci očividne držia nad svojimi marveláckymi hviezdičkami ochrannú ruku, čo môže byť pre prospech, kľúčové... ()

korbitch22

Když Chris Hemsworth sundá buzerantský plášť a přestane čurákovat v píčovinách pro kretény, může z něj být kombinace Arnolda, Slye, Chucka a Jeana dohromady. Ultimátní akční řežba s naprosto jednoduchým scénářem aneb jak žoldák k vykoupení a spasení duše přijde. Téma ošlehané jako padesátiletá bulharská striptérka, ale uchopené pevně v rukou. Špinavá Indie, nekompromisní zabíjení (včetně malých, létajících chlapců) tuna krve a ultimátní Íránská kundička Golshifteh Farahani,, kurva ta se povedla! Neksutečný nářez který mi na deset vteřin na konci trochu hnul s koutky, ale rána do krku a pád do špinavé Gangy plné krokodýlu neznamená smrt, znamená to dvojku! Konečně nějaký film, který mi po těch shitech z poslední doby zvedl náladu.80%. ()

Jirka_Šč

Čistých 70 %. Lepšímu hodnocení brání slabší příběh. Akce je výborná, ale vadí mi, že se likvidují nejvíce policisté, kteří za zkorumpovanost nadřízených nemohou. Mám s tím morální problém, proto ani tento film neukážu zbytku rodiny. ()

heyda

Akční film, kterému chybí jenom lepší příběh, ale jinak je naprosto pohlcující a první akční sekvence s honičkou je naprosto geniální. Skvělá práce kamery a zvuku. Prostě zasloužené 4 hvězdy! ()

BMW12

Jedná se o povedenou akční jednohubku z dílny Netlifxu, která je nabitá akcí od začátku až do konce. Milovníci akčních filmů si pošmáknou. ()

TheEvilTwin

Taková akční řežba tady dlouho nebyla a já dávám plný počet všema deseti. Námět jak ze starých Segalovek, kdy jde vlastně o "vyproštění" rukojmího a následný únik domů, co je ale na filmu jeho nejsilnější stránkou je jeho živočišná, tvrdá a nekompromisní akce, kdy krev, zuby a hlavy lítají vzduchem, dojde na knife battle, odstřelovací souboj a filmaři se tady pěkně vyřádili. K tomu výborná kamera, která dělala takové záběry, která akci přidaly ještě více surovosti a autentičnosti. Joe Russo a Chris Hemsworth spolu po Avengerech udělali další velkolepý film a díky bohu, že je výsledek takový, jaký je. Kdo chce hledat chyby, bude hledat chyby, kdo chce po delší době svižnou řezničinu, určitě nebude litovat. ()

rikitiki

Film je křišťálově jasná ukázka akční střílečky. Nic víc nenabízí. Příběh je chatrná nitka, na které jsou navlečeny jednotlivé přestřelky a rvačky. Pokusy o nějakou psychologii či motivaci postav působí leda směšně (synovsko-otcovský moment mezi ubrečeným žoldákem a dojmutým uneseným klukem). ____ Bangladéšská policie dle tohoto filmu vychází ještě hůř, než jak svou policii ve filmech zobrazují Indové. Tady se bangladéšské policejní jednotky rovnou stávají nástrojem zločince a za bílého dne uprostřed města rozpoutají bitvu, kdy jen horko těžko odolávají přesile DVOU (slovy: dvou!) protivníků. SHRNUTÍ: Já to chtěla vidět jen kvůli Randeepovi Hoodovi! A on měl většinu filmu zmasakrovaný obličej …. ()

Kailo

Thor fackuje indický fakany. Epic. Ne, vážně, je vidět, že film režíroval stuntman - poctivá řemeslná práce s kamerou, choreografií a praktickými efekty. Teda až na CGI, to bylo špatný. ()

HellFire

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsme tady měli tak dobrý áčkový akčňák. Jde poznat, že režisér si prošel kaskadérskou školou a šikovně zvládá práci s kamerou. Bavil jsem se výsostně a jediné, co bych filmu malinko vytknul, byla nevýrazná hudba, která povýšila takové Bourne Ultimatum na nebeskou úroveň. Až teď po zhlédnutí chápu, proč je Extraction jedním z nejsledovanějších filmů z produkce Netflixu. Chris Hemsworth se jakoby do role žoldáka přímo narodil a uvítal bych ho jako moderního akčního hrdinu víc, než třeba Rocka nebo Stathama. ()

ARI50

Akční film který splňuje vše ke svojí dokonalosti, až opět na jednu důležitou zásadní věc, soundtrack tady byl v pohodě ale byly scény kdy si zasloužíš svoje emoce na plno projevit ale tady prostě hudba špatná v mnoha scénách, škoda. Příběh akce a herci a vše okolo špička, skvěle místo vybrané na tuhle špinavou akci. ()

luka4615

Ve své podstatě jednoduchý a přímočaře pojatý snímek, jehož největší síla tkví v nápadité akční stránce a kameře. Extraction režiséra Sama Hargrava pod záštitou bratří Rusoových je nablýskanou výkladní skříní toho, jak moc originálně lze pojmout akční scény a jak extrémně poutavě je nasnímat. Kamera je zde totiž jednoduše fenomenální. Právě ona Vás "vhodí" přímo doprostřed veškerého dění, aby následně začala celou scénu krásně obkružovat, což je korunováno přelety kamery do jedoucích aut a zase ven. Pomyslnou třešničkou na dortu tohoto akčního zářezu je Chris Hemsworth, jehož postava nájemného žoldáka svůj "kill count" zaplňuje neuvěřitelnou rychlostí, přičemž má dokonce i čas dát pár pádných výchovných facek místnímu dětskému gangu. Co tedy dodat na závěr? Pokud hledáte nádherně nasnímanou "no-brain" akční jednohubku, vězte, že jste ji právě našli. Skvělá práce! (Netflix) „Proof of life as of six hours ago.“ ()

JASON_X

Mno. Tak jestli tenhle Netflixův úlet měl být pokus o trumfnutí Bollywoodu v patetickém a sentimentálním kýči maskovaném za akční film, pak se povedl. Ale když už na to přijde, tak já mám tedy mnohem radši lobotomizované indické originály, protože ty se aspoň netváří tak vážně a bývají v nich hezké písničky a tancovačky. I dobrá choreografie akčních scén a pohledná vizuální stránka (natáčelo se převážně v Indii) mě tentokrát nechala poměrně chladným, protože i hezky oblečená a nalíčená krávovina zůstane krávovinou. Hemsworth prkenný, jeho protivník a posléze kumpán Hooda zajímavý a slečna Farahání je opět moc hezká a opět se moc snaží hrát, ale její žoldačka s RPGčkem je ještě míň uvěřitelná, než její přeslazená žena bigfoota Drivera v Jarmuschově Patersonovi. ()

matestlust

Akční jízda se skvělým Hemsworthem. Tenhle sympaťák je v kurzu a Netflix crew to moc dobře ví. Role nájemného žoldáka mu příjemně sedla. Je zde naprosto jasné, pro jakou sortu lidí Netflix tenhle film točí, ta společnost má za ušima a přesně ví, co si dovolit pro potěšení oka milovníka akčních diktátů. Litry krve, přestřelky, souboje, výbuchy, honičky... Klasické citové klišé je asi jediný mínus téhle bomby. 4* ()

mm13

Bitky fajné, ale čo z toho, keď všetko okolo je predvídateľná a zbytočne uplakaná sračka s tým najlacnejším posledným záberom, aký si dokážete predstaviť. ()

Morholt

Čistokrevné béčko, ve které má hlavní hrdina zachránit indické cikáně, přičemž v patách má bangladéšskou armádu, policii i pohůnky místního drogového bosse. Akce místy vynikající a výživná, jindy jen lehce nadprůměrná, ale pořád zábavná. Jenže jako v mnoha jiných případech ani tady se nevydařila mezihra. Pokud zrovna Hemsworth někoho nekrosí, není se moc na co dívat a protože film má skoro dvě hodiny, stávalo se to na můj vkus až moc často. Díky tomu se vytrácí tempo a člověk si všímá věcí, které by mu byly jinak úplně ukradené. Dá se to, ale druhý John Wick z toho určitě nebude. 60% ()

Lucasion

Netflixovou produkci mám rád a tady se velmi dobře činila. Je vidět že bráchové Russo neumí točit jen Avengers, ale natočí i svojí variaci Black Hawk Down pozpátku. Chris je sympaťák jako vždy a i tentokrát je jeho Tyler super charakter. Prostředí Indie mi vůbec nepříjde okoukané a celkový vizuál mě bavil. Málokdy vyzdvihuji kameru, ale tentokrát ji zmínit musím, protože byla vážně dobrá. Nic nebylo chaotické a akční scény mají šťávu. Všemi vychvalovaná akce bez střihu je povedená. Hned jsme si vzpomněl na Johna Wicka. Potěší i camao Davida Harboura. Příběh může být jednoduchý, ale emoce v něm jsou a finále nejde zbytečně do sluníčkové země. Prostě konec jak má být. Hudebně je to taky solidní, Henry Jackman prostě umí. Mám co vyčítat? Vlastně ne, v téhle pošahané coronavirové době to byl parádní filmový zážitek. Akční thriller s dávkou válečného žánru. Já jsem naprosto spokojený. (88 %) ()

Lacike

Tak bohužiaľ sa splnili moje obavy a je to po dejovej stránke nefunkčný výplach, ktorý stojí iba na akcii, podobne ako filmy Operation Red Sea alebo The Night Comes for Us. Síce sa tu trochu o dejové zaangažovanie diváka snažili, ale to na mňa nefungovalo z dvoch dôvodov. Na obidvoch stranách sporu sú zloduchovia. Proste dva konkurenčné gangy. To tu ide hlavne o syna z ktorého z veľkou pravdepodobnosťou vyrastie nástupca svojho otca, ho nijak morálne neočisťuje. Keď už máme morálne pochybných hrdinov, tak by to mohlo divácky zatraktívniť ich vykreslenie ako nejakých cool drsniakov, čo sa tiež nedeje, alebo aspoň obsadiť charizmatickými hercami. A to sa tiež nevydarilo. Bude to znieť rasisticky, ale všetci do jedného vyzerajú ako hnusní cigáni. No a hlavného geroja, záchrancu a deratizéra tej hávede v jednom obsadili hercom, ktorého ja vôbec nemusím. Fyzicky síce na drsného akčného hrdinu má, ale ja som mu nemal chuť vôbec fandiť. Tým pádom neakčné scény, ktorých fakt nie je zase až tak málo, boli pre mňa neskutočne nudné a musel som ich popoháňať. No a akcia tiež nie je úplne moja šálka kávy. Pôsobí až príliš videoherne, takže fanúšikovia 3D strieľačiek budú pravdepodobne spokojní. Ale ja hry už takých 15 - 20 rokov nehrám a sledovať na youtube záznamy jak niekto druhý hrá ma nebaví už vôbec. No a presne tak na mňa akcia v tomto filme pôsobí. Jak splnený sen fanúšikov 3d strieľačiek. Neraz jak záberovaním akcie, rýchlym strihom alebo vizuálnou krvavosťou, ktorej ale chýba poriadna drsnosť. Všetko je tak zbrklé, že nemáte možnosť precítiť s postavami, že by ich všetky tie kúsky fakt boleli. Je to za každú cenu povrchne cool. A miestami až nereálne nadnesené očividnými komickými CGI. Napríklad úvodný CGI skok z megaútesu. Ani originálna tá akcia príliš nie je. V bitkách sa vykráda Raid, pri ostreľovaní áut Terminátor 2, pri prestrelkách kdejaké military filmy, autonaháňačka na jeden záber zas pripomenie Children of Men atď. Proste taký miš-maš iných filmov. Takže za mňa ďalšie sklamanie. Súčasné akčniaky mimo videoprodukcie v ktorej si nemôžu dovoliť nonstop CGI a musia sa viac spoliehať na reálne kúsky, už idú mimo mňa. 4/10. ()

ScarPoul

Prvých 50 minút veľmi slušných. Aj čo sa týka načrtnutia zápletky aj prevedenia. Prostredie Indie je v takejto podobe pre našinca neokukané a tvorcovia z neho ťažia maximum. Lenže potom to zapadne do vyšľapaných koľají žánru. Každá nová postava má presne takú funkciu akú si myslíte, že bude mať. Dokonca aj ten koniec je predvídateľný a nenápaditý. Málokedy sa mi stáva, že pri akčnom filme si pri finále hovorím, že by to už mohlo skončiť, pretože je to furt to isté. Možno, že by film vyzeral omnoho lepšie, kebyže sa tam silou mocou nesnaží dať nejaké emócie, ktoré by dopomohli k hĺbke u postáv. To že štrnásťročný fracek, čo sa bojí hovoriť s dievčatami, radí dospelému zabijákovi, mi príde smiešne. Aspoň v tej podobe ako je to prezentované tu. Film má určité kvality. Mimo iné Golshifteh Farahani. Ale Hemsworth je skrátka rovnako stoporený ako Worthington. Neverím mu ani tú drsnosť ani tú akciu. Znesiteľná jednohubka, ktorá sa na vlastnú škodu snaží byť niečím viac, než v skutočnosti je. To, že Farahani a Harbour sú trestuhodne nevyužitý tu nebudem spomínať. A tá jednozáberovka má minimálne 20 veľmi viditeľných prestrihov. ()

BoPo

Akcia tu vyzerá naozaj 5*. Predovšetkým veľmi dlhá prestrelka cca uprostred filmu, ktorá je urobená "bez strihu". Cieľom Vyproštění bolo dosiahnuť dojmu ako v PC hrách, teda kamera neustále pár metrov za hrdinom bez ohľadu na to, či ide v aute, skáče zo strechy a podobne. Bohužiaľ sa akcia pár krát úplne zastaví a preruší sa tak krvavý tok. Dôvodom zastavenia sú pokusy o vyvolanie emočného puta s postavami. Aké ubohé. Druhým prúserom je úplný záver, kde už tak prestrielaná logika dostane zásah raketometom. Skvelo vyzerajúce béčko, kde Chris Hemsworth nakope prdel celej Indii, a to vrátane detského gangu. Škoda, že rovnako nevyšperkovali scenár. Mohlo ísť o akčnú udalosť roka. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

18.06.2023

V pátek 16. června si na Netflixu odbylo premiéru dlouho očekávané pokračování akčního snímku Vyproštění z roku 2020 v režii zkušeného kaskadéra a akčního koordinátora Sama Hargrava. První film se na… (více)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

28.09.2021

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024

11.09.2021

A je to oficiální. Furiosa, prequel Šíleného Maxe z roku 2015, dorazí místo roku 2023 až v roce 2024. Austrálie si totiž v těchto dnech prochází něčím, čemu se kupodivu jako jedna z mála zemí na… (více)