Potrhlý a ušlápnutý bankovní úředníček Stanley Ipkiss jednou v noci uvidí z mostu něco ve vodě. Myslí si, že se někdo topí, a chce mu pomoct, ale zjistí, že tam plave nějaké smetí a v něm se chytila podivná zelená maska. Když si ji doma zkusí nasadit, začnou se s ním dít úžasné věci. Vládne nadpřirozenými schopnostmi. Hned toho využije a vyřídí si účty s lidmi z nejbližšího okolí, kteří mu něco provedli nebo ho nemají rádi. Stanley netuší, že na banku, ve které pracuje, se chystá parta mafiánů v čele s Dorianem Tyllerem, který chce ovládnout celou mafiánskou scénu ve městě. Půdu mu připravuje krásná zpěvačka Tina, která Stanleyho okouzlí. Stanley v masce banku vykrade sám. Potom v baru, v němž Tina zpívá, předvede úžasné věci a Tina se do něj zamiluje. Po muži se zelenou maskou jde policie i investigativní novinářka Peggy, která předstírá ke Stanleymu lásku, ale zradí ho Dorianovi. Ten se zmocní masky a s její pomocí si chce vyřídit účty s kmotrem mafie. Stanley se Tině přizná, že muž v zelené masce, který ji okouzlil, je on sám, ale Tina ho miluje i tak a masku nakonec hodí zpátky do řeky. (TV Nova)

Mark1983

Jako děcku se mi to líbilo,jelikož tam byli situace jak v kreslených groteskách,ale dnes je to pro mě již jen pouhý průměr. ()

bjehna

Jim Carey je prostě bůh :-))) Tuhle komedii jsem jako malej miloval ale tolik nechápal. Teď ji miluju ještě víc a plně chápu:-) Jeden z nejlepších Caryho filmů resp. Komedií. ()

P@\/EL

Svkělá fantastická komedie, kde Jim Carrey naplno ukazuje svůj komický potenciál. Role masky byla stavěna právě pro něho a je zřejmé, že nikdo jiný by to nezahrál lépe. Maska tady solí jednu parádní hlášku za druhou a navíc rozjiždí pořádně energické, na efektech postavené šílenství. Film má rovněž kriminální zápletku, což je jenom dobře, protože děj má alespoň obstojný závěr a rozuzlení. ()

ver22

Maska je film mého dětství, který jsem si pouštěla snad každý den i třikrát, takže není divu, že ho znám nazpaměť. Ovšem, ráda se na něj podívám i teď. Zbožňuji Jimma Carreyho, nikdo nemohl Masku zahrát lépe, než on. Jeho "xichty" a pohyby jsou prostě geniální. Je to takový blázen, který mě pokaždé rozesměje a nebylo tomu jinak ani v Masce, kde o smích nouze rozhodně nebyla. Líbí se mi nápad celého filmu, kde maska udělá z obyčejného chlápka nočního sebevědomého blázna, který se ničeho nebojí a tím se spouští lavina dalších událostí, které si ale náš hrdina nepamatuje a myslí si ,že to byl sen. Nechybí samozřejmě ani krásná slečna a další moje oblíbená herečka (Cameron Diaz), do které se Stanley Ipkiss bezhlavě zamiluje, ale samozřejmě chodí s největším gaunerem Dorianem a problém je na světě. Tahle skvělá komedie Vás určitě pobaví, tak jako pobavila mě. Čtyři hvězdy za zpracování, efekty, herce, příběh. A pátá za to, že je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Martin.Proko

V devadesátkách to byla bomba s odstupem času se to ukazuje jako založené jen na CGI.... ....kromě přepisu mnoha gagů z animovaných serálů a krátkých filmů je to jen obyčejná "americká komedie" Neoriginální , prvoplánové, jednoduché... ...samotné zpracování tehdy na výbornou.... ...s komiksem maska to ale nemá moc společného to by nebyla komedie vůbec . ()

DFA

Skvelý výkon Jima Carreyho, veľmi vtipná komédia, vynikajúci slovenský dabing, výborné vizuálne efekty. ()

Camel91

Čím jsem starší tím víc to považuji za totální kravinu. Ale jako dítě jsem se u toho bavil, Carreyho zvuky/grimasy se snažil napodobovat, navíc, zde je Cameron Diazová nejvíc sexy ze všech filmů kde byla, dokonce jsem jí ani nepoznal kdysi. Obsazení docela dobré, námět a scénář když si vezmeme co je filmu předobrazem tak je to vlastně natočené správně. Animák si pamatuji že byl hodně šílený a to tento film je rozhodně též. Plný počet tomu nedám ani když to zaškatulkuju, jelikož mám Carreyho radši v jiných rolích a ty považuji zároveň lepší. ()

soukyd33

Nic takového není, takže jasná tutovka. Poznámka: Film dopadl tak dobře proto, že si Jim Carrey na scéně mohl dělat co chtěl. Proto mu také Maska dokonale sedla. 👍 Poznámka: Doporučuji sledovat s dabingem Nova TV/ČT). 😀 Dabing Blu Ray a DVD je blbý. 🙄 Hláška splachovadlo je TOP na tom pravém místě. 😂 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Tezuka

Jak se pozná dobrý film? Třeba tak, že ho dokážete sledovat od 1 do 3 ráno a nezavřou se vám u toho oči. Jim Carrey opět prokázal svoje osobité komediální vlohy a s trochou vizuální podpory se rozvášnil do zeleného guru. V kontrastu mladá Cameron Diaz ve své první velké filmové roli ukázala svůj ženský půvab a šarm. Vypadala zkrátka opravdu božsky. Co jsem však obdivoval víc než její křivky byl ten neskutečný pes. Nejenže byl děsně roztomilý a strašně jsem si ho chtěl pochovat, ale hlavně jsem obdivoval jeho vysokou inteligenci a pohotovost. Pes je jednoznačně MVP celého filmu a jeho maska byla bezkonkurenčně nejlepší ze všech :D ()

Bogrant

Maska, ako jedna z troch azda najvydarenejších Carreyho vytretých komédií, nie je v ničom zaostávajúca v porovnaní s tými dvomi zvyšnými (Ace/Blbí), v určitých momentoch ich aj prevyšuje (i keď blbcov mám stále radšej), ale tunajšie výborné hlášky, situácie a Jimova zelená hlava so širokým úškrnom taktiež vždy parádne pobavili. ()

Feacher

V té době to určitě musel být hit, ale dnes to je pro mě taková spíš slabší komedie, která se z mého pohledu nachází někde okolo 3*. Ani mě to tolik nebavilo, je to spíš taková nostalgická oddechovka, nic hlubokého, jen kochačka hereckým uměním Jima Carreyho a zvláštními animovanými triky. Jinak neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. ()

nudlis

Odpočinková sranda, na kterou se dycky rád kouknu. Akorát teda s dabingem Bohdana Tůmy. Později to Dejdar namluvil jak Bárta Simpsona, což mi fakt vůbec nesedí a radši se na tuhle verzi nekoukám (když to jde náhodou v bedně). ()

Bragi66

Na to, že je komiksová předělávka ze starověku (1994), tak má dost dobře zapojené vtipné animace, které připomínají třeba film Beetlejuice (1988). Jim Carrei sice hraje jak o Zlatou helmu, pak už ale nepomůže ani cvičený pes, ani to, že se začne střílet do lidí. Pokud Jim Carrey, tak doporučuji například Věčný svit neposkvrněné mysli (2004). ()

cookman

Jak by to asi dopadlo,kdyby Carrey tuto roli nepřijal...asi by to byl propadák,moment ono by to bylo mega propádák ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (více)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala