Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

Damielka

Já dávám tři, protože jsem se skvěle bavila nad tím, jak to bylo přiblblý. Což se už třeba o Kameňáku, Románu pro ženy či Milencích a vrazích říci nedá. U těch mi spíš bylo hanba za herce i režiséry. Trhala fialky dinamitem si aspoň na nic nehraje. ()

dehlie

pokus o českú komediálnu road- movie, kde mi ani nevadia tak rúžičkovci ako československy hovoriaci francúzsky černoch fredy aiysi. brrrrr. ()

Angie91

Helena Růžičková je pro mě Paní herečka, a proto ať je tento film jakýkoliv, mě osobně se líbil a proto dávám slušný 3 hvězdy. ()

Milky. odpad!

Jako malý jsem se bavil, když jsem to viděl teď, tak jsem to v půlce musel vypnout. Ale zase v tomhle filmu je vidět nejlepší jazykový kurz na světě. Francouzi už po pár hodinách v českém autobuse mluví plynule česky. A jazyková vzdělanost francouzských dopravaček mě taky okouzlila, bohužel dnes už by musela nosit burku a držet hubu. Každopádně film je tragédie. ()

mira007

Film, který jako komedie funguje jen , když se tam objeví Roman Skamene, jinak bída. Na tomhle filmu nejvíc ocěňuju to nadšení, že po pádu komoušů se snažili zobrazit/podpořit snahu naší republiky stát začlenit se mezi civilizované západní státy. Dneska už to asi nikdo nepochopí, ale byly doby, kdy přejet česko-německou hranici byl stejný svátek a pocit svobody jako když někdo dneska vyleze na Kilimansžáro, podnikat znamenalo dělat něco naprosto fantaskního jinak než jak se dělalo 40 let. ()

lucinkapes

Úžasná česká komedie s vynikajícími herci. Nenechal jsem si ujít zatím každé její vysílání. Helena Růžičková zde stejně jako v trilogii Slunce, seno... doslova zářila. Scénář a děj tohoto filmu také nemá chybu. Kéž by takových komedií bylo víc. ()

rsimonyi odpad!

Miloval jsem filmy s Helenou Růžičkovou a Jiřím Růžičkou ml.,ale tohle byla naprostá hloupost a filmová katastrofa. Opravdu mizerný film. Škoda (film dopadl stejně jako Divoké pivo či Ještě vetší blbec než jsme doufali) ()

Emzet odpad!

Otřesná Růžičková v ještě otřesnější stupidní komedii, během které si budete přát trhat dynamitem filmový pás, neřkuli filmový štáb. Hudba i scénář je tím nejlevnějším, co se mohlo v raně porevolučním Československu spíchnout, režie veškerá žádná, profesionalita veškerá žádná. Je to hnus, HNUS, velebnosti, a zasloužený odpad. A pochopitelně materiál k častému opakování na kterékoliv z českých veřejnoprávních či soukromých televizí, protože "to je přece lidová zábava, ne?" ()

marttaN odpad!

Tak to je odpad, odpad, odpad....... je to točené v době post revoluční, ale podle toho je Olmerová Nahota na prodej totální skvost, proto mě nepřekvapuje, že naše skvělá TV Nova to dává v prime time'u (25.8.2010)..... to snad není možné. ()

waits

Film je samozřejmě prostý čerpadlo, ale na rozdíl od většiny ostatních mě nijak neurazil. Nepovedená blbůstka, produkt doby. K vidění jsou horší kousky z domácí tvorby. ()

Berry odpad!

Česká komedie plná trapností a nevydařených pokusů o vtipnost. Dokonce i ta Helena Růžičková nic moc nepředvedla! ()