Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

Markussis

Není to tak zlé, jak se zdá. Jedná se o lehký ztravitelný humor. Ovšem divák to nesmí brát smrtelně vážně. Je to natočeno celkem s dosti velkou nadsázkou a i milou naivitou. To jsou důvody, proč jako hodnotící měním trochu svůj metr. Samozřejmě, že mé hodnocení je také hlavně za Helenu. Navzdory tomuto nepříliš vydařenému filmu jsem přesvědčen, že Paní Růžičková zůstala vždy charakterově silnou a srdečnou osobou. Bohužel se, zejména coby herečka, stala obětí své porevoluční doby. ()

herr_carter

A do psí prdele, to byla zase chujovina...........hvězdu dávám Asterce a jejím outfitům, málem mi přivodila smrt.............moje hodnocení = 2 z 10. ()

brooklyn73

Ja jsem se bavil a film dokoukal.Libi se mi ze si film na nic nehraje a o nic se nesnazi. Jedinym poslanim filmu je rozesmat lidi,kazda veta,kazde slovo kazda vymena nazoru mezi protagonisty je pokusem o vtip pokusem nas rozesmat a ta snaha si myslim zaslouzi pochvalu.Nemuzu sice rici ze jsem se drzel za bricho od zacatku do konce a ze branice mne bude bolet jeste zitra,ale u mne tento film svuj ucel splnil.Jedna se o velice neagresivni film.Pro mne nejlepsi byl pan Kostelka. ()

Mr.Floyd

A ja som si myslel, že toto je klasika. Zopár rokov som sa tejto "komédii" v ponuke televíznych staníc vyhýbal, až raz, jedného nedeľného popoludnia ma to prepadlo a ja som len vyvaľoval oči. Tak to bolo vysoko, ehmm chcel som povedať nízko pod moje očakávania. Námet je celkom fajn, a o tvorivých schopnostiach národa českého som nikdy nemal pochybnosti, ale toto je sila. Absolútne minimum zmysluplného humoru a schopnosť bleskového prekonania jazykovej bariéry medzi Čechmi a Francúzmi ma zrazili do kolien. Videl som aj horšie a trápnejšie filmy, ale tých lepších som videl niekoľkonásobne viac. ()

xaver

Hodně nepovedený pokus, který sice nepostrádá humor, ale ten je často za hranicí vkusu. V tomto případě nemám ani výhrady proti těm, kteří to hodnotili jako odpad, nicméně za některé herecké výkony dávám 2*, protože ti herci snad ani nemohou za scénář a režii, i když je pravda, že mohli odmítnout hrát v takovém pochybném projektu. Zejména se divím Heleně Růžičkové, která excelovala v Troškově trilogii Slunce, seno… ()

Zagros

Ano, je to docela slaboučký snímek, ale odpady si schovávám ještě pro horší věci. Fialky mají několik podařených scén a občas dobrý vtip. Navíc fungují i jako dobrý obrázek porevolučních podnikatelů se vším možným. Dvě hvězdy si u mě s přehledem obhájí, i když se na ně pravděpodobně již nikdy nepodívám. ()

wosho

Film to je sice ubohý a velice amatérsky natočený, ale těch pár herců to tošku zachraňuje a Skamene nádherně přehrává. A vtipy s mikrovlnkou, lákání turistů na Prodanou nevěstu v Paříži či kadibudka na busu mě vždy rozesmějí. ()

Junglista

Tohle je něco tak děsnýho... co ovšem nechápu, je to, že když na to náhodou v bedně narazim, tak to dokoukám, aniž bych věděl proč... ()

Paity

Ale tak pár vtipných scének tam je, navíc torcha erotiky, k tomu ještě tehdy pohledná Asterka a "porevoluční podnikatel" Skamene, takže to na ty dvě hvězdy asi stačit bude. ()

Janega

Po otvorení hraníc si otvoríme amatérsku cestovnú kanceláriu a budeme Frantíkov prevážať po celej Európe a cestou zažijeme kopec dobrodružstiev. Námet nie je zlý, no nie je to ani dobre spracované. Jediné, čo tejto hlúpej komédii dáva akú-takú komediálnu úroveň je charizma pani Ružičkovej. ()

Pttak

Mě se to líbí i když teda vrchol kinematografie to není a sem tam je to trapný, ale některý hlášky v podstatě skultověly. Například : všechny houby jsou jedlý, některý jen jednou :-) ()

mirkaaa odpad!

Helenu Růžičkovou mám ráda, ale tento film nezachránila ani ona. Je to snad ještě horší než Kameňák. Ten jsem alespoň viděla celý. Myslím, že Helena Růžičková, a nejen ona, nemá zapotřebí hrát v takovém propadáku. Je to přímo tristní. ()

venom14

Podle hodnocení jsem čekal větší hrůzu.Ale sláva se také nekonala.Růžičková tam furt děsně někoho líbala,bylo to vtipné za každou cenu a už mne štval ten černoch,který musel neustále tancovat. ()