Bart Tare (John Dall) už od detstva miluje zbrane. Po odchode z armády sa s priateľmi vyberie na karneval, kde stretáva dokonalé dievča - Annie Laurie Starr (Peggy Cummins). Annie pracuje ako ostrostrelkyňa v karnevalových vystúpeniach.
Bart a Annie sa vezmú, no ona je nešťastná kvôli ich finančnej situácii. Preto sa dvojica rozhodne cestovať naprieč krajinou a robiť vykrádačky. (matriosa)

JimiH

Výborný syrový noir, který na rozdíl od jiných zástupců žánru poukazuje na to, jak se člověk po prvním spáchaném zločinu (loupeži, vraždě) nedokáže opustit nově nastoupenou životní dráhu kriminálníka. Je zde sice tradiční manipulativní femme fatale, ale ani hlavní hrdina není svatoušek. Perfektní John Dall (jeden z vrahů v Hitchcockově Provazu) a drsná Peggy Cummings jsou dvojka, která mi přišla nebezpečnější než Bonnie a Clyde.... Z technických aspektů filmu je nutné zmínit především bezchybnou kameru, která hrdiny snímá s adrenalinovým nasazením (především perfektní jsou scény odjezdy / příjezdy na místa loupeže apod.) ()

Killingjoke

Lepší než Bonnie a Clyde? Tak to v žádném případě! Gun Crazy je sice docela zábavným filmem o párečku lupičů, ale na kvality slavnějšího filmového bratříčka nedosahuje ani omylem. Myslím, že ani označení film-noir v tomto případě není zcela na místě. Gun Crazy je filmem o touze po penězích, zamilovanosti a o tom, jak dopadne chlap, který hodlá splnit své manželce jakákoliv přání, ať už jsou jejich důsledky jakkoliv fatální. Místy mi vadila hodně velká zkratkovitost, kdy aniž by byla dokončena jedna scéna, následuje scéna další s velkým časovým odstupem a my si musíme domýšlet jak to všechno dopadlo. Jinak ale vše odsýpá lehkým tempem. John Dall je v roli zbraněmi posedlého Bartona skvělý, kamenem úrazu ale bylo to, že jsem mu nevěřil chemii vztahu s Peggy Cummins. Možná to ale bude tím, že tato mi byla už od prvního okamžiku strašně nesympatická a porovnávat ji s Faye Dunaway mi přijde naprosto směšné, protože té nesahá ani po kotníky. Gun Crazy je opravdu dobrým filmem, pro mne však docela zklamáním, protože jsem s ohledem na zdejší hodnocení a komentáře očekával něco mnohem velkolepějšího… ()

Auvajs

Strhující, takřka bezchybně plynulý příběh. Láska na první pohled jak z béčkového westernu se 'nevinnému' a 'slušňáčkovskému' mladému muži poněkud vymkne z rukou, když ho jeho milovaná poblázní natolik, že spolu začnou přepadávat obchody a benzínky.. ()

Houbos

Nízkorozpočtový snímek, který se v posledních letech stal ikonou stylu film noirs. A zároveň stojí trochu na hraně. Například většina scén se odehrává ve dne, díky čemuž se vytrácí pro noir tak typická tíživá atmosféra. Žánrově do noir taky nezapadá. Bart Tare, šílenec do zbraní, neublížil by ani mouše, vzplane láskou ke kočovné karnevalové ostrostřelkyni Annie. Ta si v násilí libuje a její životní standard se jí nezdá dost dobrý. Jak si počít v nuzné době, která přála všemožné kriminální činnosti, je jasné. Velmi vhodný snímek pro seznámení se „stylem“. Mínusy: femme fatale hraje Britka s akcentem (silně nesympatická), přiškrcený rozpočet se nutně projevil. Naprostou lahůdkou jsou záběry točené z kabiny vozu. Nezaměňovat s ostudným remakem z roku 1992, ve kterém roli Annie ztvárnila Drew Barrymore. Podobné: Bonnie & Clyde, Public Enemies ()

StaryMech

Tím, co snímku "Gun Crazy" (po česku volně "Blázni do střílení") zajistilo dlouhověkost, byla nejen senzační romantika a skoroparodický nástin Freuda, ale především způsob, jakým byl natočen. Po řemeslné stránce se na tomto akčním černofilmu pomíjivého obsahu všechno až zázračně povedlo. Tvůrci neříkají nic nového ani závažného, ale jejich neposedný filmový jazyk poutá oko, rozechvívá nervy a dotýká se srdce. Žádný div, že řada proslavenějších nástupců uctila památku asociální dvojice ozvěnou - nejen Penn, ale i Godard, Truffaut, Altman, Malick a Lynch. ()

Ardath

Deadly Is the Female, indeed. Klasický film-noir předznamenávající známější Pennův snímek Bonnie a Clyde - o neuvěřitelných sedmnáct let dříve! ()