Starci na chmelu

• angličtina Green Gold
TV spot
Československo, 1964, 88 min

Do hezké studentky Hanky se na chmelové brigádě zamiluje její zásadový spolužák Filip. Dívka se přestěhuje do mladíkova útočiště v podkroví, jejich čistá láska však naráží na závist jejího zhrzeného nápadníka a na nepochopení dospělých, kteří nedokázali zůstat mladí. Rychmanův muzikál o první lásce a o prvním „hříchu" dodnes zaujme mladistvým idealismem, ale také generační revoltou vůči pokrytecké morálce duševních starců všeho druhu i věku. (AČFK)

Heraldika

Vše už bylo napsáno, tak to poladím trochu netradičně: Dnes jsem si na procházce se psem spletla chmelové paličky se "zárodkem" lískového ořechu. To bylo radosti u mých sploditelů, kterak se jejich jinak inteligentně se projevující dcera sekla a udělala ze sebe totálního idiota :-) Ale já za to nemůžu, za našich studentských let se na chmel už nejezdilo, zas taková vykopávka nejsem... ()

Sdoom

Nebýt těch (často stupidních) dialogů a některých vysloveně nepovedených písní (jak hudebně, tak textově), dal bych i vyšší hodnocení, ale tohle mi fakt vadilo. Jinak ale celkem pohodový muzikál s několika legendárními písněmi a skvělým Vladimírem Pucholtem v jeho typické roli. ()

Babous

Na svou dobu poměrně odvážné - individualista se vzepře konvencím a jde proti proudu. Hezká letní atmosféra 60. let, ale písničky ani prostředí mi nic moc neříkaly. ()

Jiří K.

Vcelku oroginální námět. Přesto, v mém pomyslném žebříčku čs muzikálů jsem ho vždy řadil až na druhé místo za "Kdyby tisíc klarinetů". Možná že je to i tím, že jeho písničky až moc zlidověly (slovy: už mi lezou na nervy) ()

klúčik

Film natočený dnes už pre pamätníkov má aj dnes čo vypovedať mladým zamilovaným ľudom. Sú tu krásne pesničky, niektoré už zľudoveli. Aj dnes dobré...80%. ()

Raevan

Příjemný film se sice stále se opakujícími ale dobrými písněmi, pojednávající o lásce dvou mladých lidí, který jemně naráží dokonce i na režim. Pátá hvězda za tajemné a nevyzpytatelné Three men in black. ()

bari68

Aj navzdory ľahkej agitke je to dielo,ktorý je v mojich očiach v určitých veciach v istom kontraste.Ide o film,kde herci s občasnými vtipnými výstupmi(Kemr) a príbehom zatieňujú muzikálnosť, ktorá film spomaľuje niekedy až patetickými songami.Avšak výnimkou sú megahity:Den je krásný,Bosa Nova,Milenci v Texaskách...Áno,občas nudí,ale ktorý čs. muzikál má toľko klenotov pohromade? ()

Wally

Asi nejde o špatný film, ale přiznávám, že jsem na něj kouknul čistě jen ze zvědavosti o čem to naši rodiče a prarodiče, tak často básní. Pro mne nic moc a již dnes vím, že tento film rozhodně podruhé vyhledávat nebudu. Kromě písniček, tak vlastně není na co koukat a písničky si můžu pustit jen tak.... ()

Zagros

Klasika, která šla totálně mimo mě. Podíval jsem se na ni teprve nedávno, jen abych se ujistil, proč jsem se jí vyhýbal. Předně je to muzikál, což je u mě mínus. Děj mě spíše nudil, hlavní dvojici jsem lásku nevěřil a zbytek mě taky neoslovil. Nechci být ale jen negativní, takže za dvě hvězdy, písničky jsou tam chytlavé. ()

klukluka

Ze začátku mi dost vadil formát muzikálu, že začali zpívat, sotva otevřeli pusu. Úplně na začátku mi vlastně nejvíc vadil ten druhý záběr, ve kterém byli vzdálenější dva kytaristé i s obličeji, zatímco toho nejbližšího o něj kameraman připravil- tohle jsem vážně nepochopil. Přicházel jsem tomu na chuť postupně a gradace mé divácké spokojenosti přišla až v závěru. I 70% jsou u mě 4 hvězdy. ()

Hopper

Muzikál - to mám rád a starci patria medzi obľúbené kúsky - celkom obstojné retro, na ktoré sa dá opakovane pozerať. ()

Milan25

Tento film mě nikdy neoslovil. Nemám rád takové ty přehrávané a afektované herecké výkony, a když to navíc vypadá jak z omalovánek, tak to u mě končí. A jak všichni tak strašně rádi pracují! ()

cab

Prvni muzikal ceske tvorby je zaroven i jednim z nejlepsich, i kdyz milostny pribeh dvou sberacu chmelu je pro soucasne divaky staromilsky a tezko k pochopeni, pisnicky a prvni laska se nikdy neoposlouchaji nebo neokoukaji v takovem roztomilem baleni nepoplatnemu dobe. 75% ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let