Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nyní spatříme naivní připomínku toho, že televize kdysi vysílala i inscenace živě, avšak v tomto případě získal přímý přenos překvapivě kriminální rozměr. Během vysílání byl totiž zabit jeden z herců - a vidělo to všech oněch pět milionů lidí, kteří televizi sledovali. Vyšetřovatelé pak celou podezřelou událost znovu rekonstruují, aby se dopátrali, zda šlo o nešťastnou náhodu nebo promyšlený zločin... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Jednou z předností je výborný scénář Václava Nývlta originálního kriminálního příběhu a zajímavé prostředí počátků televize, kdy se vysílalo živě a kde do hry vstupují spousta lidí zajímavých profesí kolem umění i techniky. Snímek nabízí zdařilé herecké výkony, mezi nimiž vyčnívá zejména Radovan Lukavský jako detektiv, Miroslav Macháček jako experimentující autor detektivní hry a Luděk Munzar jako opilý svědek-umělec. Úvod a závěr rámcuje skvělá hudební skladba, bigbít v podání skupiny Mefisto zpívaný Pavlinou Filipovskou... Leč jako celek to dokonale není, působí to v celovečerním formátu roztahaně, spomaleně a hluchých míst se najde dost. Uměl bych si 5 miliónů svědků představit třeba jako špičkovou televizní inscenaci, které Eva Sadková bezpochyby uměla, jen stopáž by musela být o něco kratší a nesměl by tam být Vít Olmer a mladý Tříska v roli kriminalisty (nic proti němu...). 70% ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Můžete si vybrat smrt jakou chcete......... Omluvte poruchu ve vysílání. Natočeno podle literární předlohy Václava Nývlta. Úvodní píseň, jejíž části nás doprovázejí celým příběhem, zpívá Pavlína Filipovská....kdo bude vrah??.....kdo bude vrah!! Před televizní obrazovkou a před pěti miliony diváků umře herec. Byl zavražděn, nebo to byla nehoda, nebo snad sebevražda? Radovan Lukavský a Jan Tříska to musí vyřešit. Důležitý je motiv. Kdo ho měl? Hlavní usmrcený měl talent dělat si nepřátele, bude to složitý příběh. CITÁT - Já jsem ho nezabil a nevím, kdo to mohl udělat........ Jedna věc mě vadila, celé představení "Tří vrahů" se odehrává před kamerou a je natáčeno, přesto se na kompromitující materiál naši hlavní detektivové (soudruzi) podívají skoro až na konci příběhu.... Jinak celkem slušná Československá detektivka z filmového prostředí nemá moc povedený zvukový doprovod (krom hlavní písně) a ani kamera není moc přesvědčivá. Naopak má příběh povedený scénář a kvalitní herecké obsazení. CITÁT - O zavíracích hodinách pražských hospod se nechám poučit jindy, teď vyšetřuju..............a já hodnotím za tři. ()

Reklama

Marthos 

všechny recenze uživatele

Stylový a vskutku originální krimifilm, kterému by možná slušel mnohem víc elegantní Exner, než odměřený Lukavský, ale budiž. Eva Sadková vsadila na tváře populárních herců a přestože příběh je zbytečně překombinovaný, nijak to nevadí. Televize jako fascinující médium, kde vražda znamená senzaci. Filmaři jako spolek ambiciózních dravců, kde nikdo nezná bratra. Doba, kdy se odvážně a směle rylo do socialismu s (ne)lidskou tváří. A samozřejmě Hrušínský, Macháček, Munzar, Olmer, Holý, Kačírková a neodolatelný Tříska jako zbrklý začínající kriminalista. U mě dobrý. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Jan Tříska jako trochu hejskovitý kriminalistický elév, Radovan Lukavský jako jeho mentor s kamenným obličejem a kousavými poznámkami a řada velice dobrých herců i v maličkých roličkách. Obvzláště kouzelný je Luděk Munzar jako přiopilý (či přiopilost předstírající) a z kriminalistů i oficiózních hesel si utahující novopečený tatínek (a potměšilý intelektuál). Velmi pěkná česká (tj. založená spíše na psychologii, dialozích a atmosféře) detektivka, na které je vidět postupné tání režimu v polovině šedesátých let. Pod titulky je už dokonce bigbeatová písnička hraná tehdy slavnou skupino Mefisto a zpívaná Pavlínou Filipovskou. Tři a půl hvězdičky. Při novém shlédnutí musím trochu přidat. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Škoda toho uspěchaného konce, některých nedovysvětlených pasáží (léky, sv. Jiří), ale herecké výkony, atmosféra, podání tehdejších televizních přenosů, hudba, dokonalost sama. Snad jen Tříska mi vadil, nedokázal emoce mladého a nadšeného eléva dát dostatečně najevo, takže jeho dialogy s Lukavským někdy nedávají ten smysl, který by měly. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama