Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Jedné noci tajemná postava přichází k nemocnici a do babyboxu ukládá narozené dítě. A i když se to na první pohled nezdá, právě tato událost zamíchá osudy několika rodin v jednom slovenském maloměstě – Adrián (M. Geišberg) a Nina Kalmanovi (K. Šafaříková) pracují jako projektanti a architekti ve firmě Ninina otce a již dlouho se neúspěšně snaží počít dítě. Ale po takové době se jako jediné východisko pro ně jeví pouze adopce. V rodině Važanových je otec Michal (A. Bárta) již několik měsíců pracovně v Rusku a matka Kristína (S. Norisová) zůstala sama na výchovu syna a nezvladatelné dcery. Kromě této zátěže se však musí vyrovnávat i s tíhou tajemství, o kterém nikdo nemá ani tušení. Nakonec v páru Fialových panuje nedůvěra a napětí, pramenící z toho, že Peter (M. Mitaš) před manželkou Martou (A. Karnasová) tají své gamblerství a dluhy, kvůli kterým je ochoten riskovat i stavařský byznys s Michalem a namočit se do věcí z nichž nemusí být návratu. Jeho žena jej však v první řadě podezírá z nevěry. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (46)

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Ty vole, normálně druhé Game of Thrones, ale na Slovensku. Akorát bez draků, fantasy, nějakých bojích o moc, ale vlastně v tomto případě jen o pouhý život. Tohle je zajímavý tečka. Na seriál jsem začal koukat ještě snad když nebyli venku všechny díly během první vlny. Nějak jsem od toho se trochu odklonil pro nezájem, ale jak to bývá, musel jsem to dokončit. A tak jsem skoro po roce zpět a zjišťuji, co jsem opustil. Neuvěřitelně harmonické a rozehrané drama, které neustále dokáže překvapit, má až neuvěřitelně přesnou hudební šablonu, která jasně vystihuje potřebné pocity a navíc je v rámci zápletky naprosto geniální. Jasně, může se někdy zdát jako zdlouhavé, ale kdo procitne a začne si užít, tak ocení každou vteřinu. Navíc je zde skvělý point v tom, že i když dokáží být nějaké postavy velmi otravné, tak jejich úhel pohledu je v celku dost popsaný a alespoň ji nechcete úplně zabít. Byl jsem neuvěřitelně překvapen happy endingem, který byl velice nečekané po takové souhře všeho možného. Co dodat: Jasně, tohle nemusí být materiál pro každého, ale je neuvěřitelné, že něco tak velkého a komplexního vůbec vzniklo a vlastně hned u našich sousedí. Skoro by se zdálo, že opravdu dělají více originálnější, zajímavější, kvalitnější a hlavně více riskantnější materiál než my. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Podle mě by bohatě stačilo osm dílů, dost věcí se tam omílalo stále dokola, taky mě rušila linka gamblera s dluhy, což je škoda, zkrátka mě více oslovila rovina sociální a rodičovská, kterou pokládám za velmi důležitou. Je třeba zdůrazňovat, že nic není černobílé a život člověku kolikrát nachystá takové situace, že rozum couvá a pak mají nástup emoce a instinkty. Soňa Norisová výborná, Alex Bárta taky. Být to kratší a bez vaty, byla by to špica. Ale i tak nadprůměrný a zajímavý počin. Pěkná telka pro širší divácké spektrum. ()

Reklama

Hrabovo odpad!

všechny recenze uživatele

Shrnutí: Červená knihovna s kriminální zápletkou. Seriál nemá nic společného s realitou - poskytuje možnost adopce bez čekání v pořadníku, dítě předává do péče v třetině zákonné lhůty pro odvolání biologické matky, psychologický posudek stojí na demonstrované schopnosti aplikovat jednorázovou plínu, sociální pracovnice chodí ve svém osobním volnu hlídat nezletilého klienta večer atd.atp. Po herecké stránce je nejtragičtější neuvěřitelně slabá dvojice hlavních mladých protagonistů a dívat se dá jen na Norisovou, Bártu, Javorkovou a syna/plavce, jehož jméno neumím identifikovat. Jednu z hlavních rolí hraje kojenec, který je zřejmě zfetovaný, protože ho vidíme stále spát, i když se ho zájemci o adopci snaží stále budit, aby uspokojili svoji touhu pomazlit se s ním, což je všemi hodnoceno jako demonstrace rodičovských schopností! Jo a jakou roli v tom hraje babybox jsem nepochopila... ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Nutno říct, že na Slovensku tento typ dramatických seriálů o lidských osudech umí točit. Po Tajných životoch je tu Hniezdo, v němž zaujme kromě příběhu i celá řada hereckých výkonů a hudební složka. Druhá polovina seriálu nabírá i charakter krimi, což není úplně od věci. Děj není prostý emocí a celkově funguje velmi dobře, tudíž za mě jsou to jasné 4*, ale přemýšlím i o 5*. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Když jsem neodolala a seriálu Kukačky napálila pět hvězdiček, tak musím stejně ocenit i Hnízdo. To se Slovákům opravdu povedlo! Oproti českým tvůrcům rozjeli velmi slušně hned několik dějových linií a díky skvělému scénáři dokázali udržet divákovu pozornost v relativně vysoké míře až do úplného konce. Herecké obsazení snad ani nemohlo být lepší. Z těch známějších jmen bych chtěla vyzdvihnout především Soňu Norisovou s Alexanderem Bártou. Žasla jsem, jak nadmíru výstižně dokázali interpretovat emoce páru snažícího se o záchranu manželství a ještě jim to spolu seklo. Naopak třeba Katarínu Šafaříkovou jsem vůbec neznala a byla jsem mile překvapená, že roli nóbl ženy marně toužící po dítěti ztvárnila tak přesvědčivě. Nedá mi to a musím zmínit i hudbu, jelikož do titulní písničky s názvem Poslednýkrát jsem se zamilovala na první poslech. (90%) ()

Galerie (26)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení trvalo 62 dní na celkem 46 lokacích. (SONY_)
  • Príbeh sa odohráva počas šiestich týždňov, nakrúcanie trvalo od leta do jesene. Postupne sa v úlohe novorodeniatka vystriedalo 15 detí, z toho jedny dvojčatá. (krasomama)

Reklama

Reklama