Epizody(12)

Jedné noci tajemná postava přichází k nemocnici a do babyboxu ukládá narozené dítě. A i když se to na první pohled nezdá, právě tato událost zamíchá osudy několika rodin v jednom slovenském maloměstě – Adrián (M. Geišberg) a Nina Kalmanovi (K. Šafaříková) pracují jako projektanti a architekti ve firmě Ninina otce a již dlouho se neúspěšně snaží počít dítě. Ale po takové době se jako jediné východisko pro ně jeví pouze adopce. V rodině Važanových je otec Michal (A. Bárta) již několik měsíců pracovně v Rusku a matka Kristína (S. Norisová) zůstala sama na výchovu syna a nezvladatelné dcery. Kromě této zátěže se však musí vyrovnávat i s tíhou tajemství, o kterém nikdo nemá ani tušení. Nakonec v páru Fialových panuje nedůvěra a napětí, pramenící z toho, že Peter (M. Mitaš) před manželkou Martou (A. Karnasová) tají své gamblerství a dluhy, kvůli kterým je ochoten riskovat i stavařský byznys s Michalem a namočit se do věcí z nichž nemusí být návratu. Jeho žena jej však v první řadě podezírá z nevěry. (Česká televize)

Trailer

Hedka

Pravdu povediac slovenské seriály nie je zrovna moja šálka kávy, ale tento ma naozaj zaujal. Veľmi slušná réžia, herecké výkony (obzvlášť Soňa Norisová) a tiež samotný  scenár, obohatený o kriminálnu zápletku, vedel udržať diváka v napätí. Jednu vec však musím vytknúť - a to veľmi dôrazne: propagáciu viazania červenej stužky na ľavé zápästie. To snáď nemyslíte vážne! To naozaj tomu niekto z tvorcov verí?! Takejto povere?! Ja viem, odštartovala to dávnejšie speváčka, ktorá si hovorí Madona, a pôvod to má v židovskej kabale....ale to si fakt niekto myslí, že červená stužka uchráni dieťa alebo dospelého  pred nejakým  "urieknutím!...alebo pred nejakým zlom?! Niečo ako viera v amulet!? Uff, to ma naozaj zarmútilo i nahnevalo, že to vidím v slovenskom seriáli. Prirodzenejšie by mi bolo vidieť napr. krst dieťaťa. Červená stužka isto nemá väčšiu moc ako Boh. Vari sme už  celkom zabudli na Desatoro? To už  nepatrí do súčasného  "moderného" sveta?  Tak pripomínam z neho  prvé: "Ja som Pán Boh tvoj, nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal." Dávať červenej stužke väčší význam a silu ako Bohu je nielen hlúpe, ale hlavne hriešne - a to v pravom zmysle slova. ()

cheyene

Nutno říct, že na Slovensku tento typ dramatických seriálů o lidských osudech umí točit. Po Tajných životoch je tu Hniezdo, v němž zaujme kromě příběhu i celá řada hereckých výkonů a hudební složka. Druhá polovina seriálu nabírá i charakter krimi, což není úplně od věci. Děj není prostý emocí a celkově funguje velmi dobře, tudíž za mě jsou to jasné 4*, ale přemýšlím i o 5*. ()

zette

Jedine, co mohu serialu vytknout je, ze se policie ani v naznaku nezajimala, jak a proc se mrtve telo dostalo ze stavby. Jinak se jedna o serial s opravdu dobrym scenarem, ve kterem snad vsechny dialogy maji sve misto. Velmi dobre herecke vykony, zvlast pro ceske divaky ne uplne "ohrane tvare". Slusna rezie. Tesil jsem se na kazdy novy dil. S hodnocenim jsem na hrane, ale priklanim se k maximalnimu hodnoceni. Vzhledem k puvodu vzniku. ()

tron

7 rokov po Kolonáde sa objavil nový dramatický seriál s mnohými hercami z Kolonády a s hitovou pesničkou, podkresľujúcou úvodné titulky. A ako Kolonáda, i Hniezdo je mozaikou veľkého množstva postáv. Na tom je najprekvapujúcejší nie ani tak vysoký počet postáv, ale skôr to, ako každú z nich tvorcovia dokázali zručne ukočírovať tak, aby mala význam v deji. A relatívne každej darovali dôstojný koniec. Navyše, každá z do seriálu vnáša nielenže niečo iné (vďaka čomu je seriál dynamický a nenudí), ale tiež aj iný žáner (od drámy miestami až okrajovo po triler resp. krimi). Scenár je silný, obsahujúci plno zaujímavých motívov, ktoré je ťažké jednoznačne uchopiť a asi každý na ne bude mať iný názor (adopcia, nevera...). Záver seriálu sa nesie v znamení satisfakcie, ale i prehier. Proste, ako život. ()

marhoul

Podle mě by bohatě stačilo osm dílů, dost věcí se tam omílalo stále dokola, taky mě rušila linka gamblera s dluhy, což je škoda, zkrátka mě více oslovila rovina sociální a rodičovská, kterou pokládám za velmi důležitou. Je třeba zdůrazňovat, že nic není černobílé a život člověku kolikrát nachystá takové situace, že rozum couvá a pak mají nástup emoce a instinkty. Soňa Norisová výborná, Alex Bárta taky. Být to kratší a bez vaty, byla by to špica. Ale i tak nadprůměrný a zajímavý počin. Pěkná telka pro širší divácké spektrum. ()

• Natáčení trvalo 62 dní na celkem 46 lokacích. (SONY_)
  • Příběhy postav jsou částečně založeny na vlastních zkušenostech režiséra Braňa Mišíka. (SONY_)