Půlnoční kovboj

Midnight Cowboy

Polnočný kovboj

USA, 1969, 113 min

Film o tom, ako sa sny zrážajú s tvrdou realitou, o podivnom priateľstve idealistického "kovboja" Voighta kráčajúceho do vysnívaného New Yorku, ktorý končí ako skrachovaný gigolo, a ťažko chorého, krívajúceho zlodeja a podvodníka Hoffmana. Expresívny trip skutočným a snovým veľkomestom, na ktorý sa miestami ťažko díva.(23.12.2013)

Raz darmo, je to povinné čítanie :)(26.5.2017)

Snímek, který v době svého vzniku šokoval. Ač Jona Voighta, otce to nádherné Angeliny Jolie, moc v oblibě nemám, tady se mi líbil hodně; vesnického 'balíka', který přijede do rušného velkoměsta, zahrál výborně. Neméně skvělý je i Hoffman, pro kterého toto byla jedna ze zlomových rolí.(25.12.2005)

nikdy som si nemyslel ze to poviem ale ten film si proste pyta remake, modernost ktoru odovzdava nejde ruka v ruke s tym ako naivnucko je to natocene a bohuzial aj odohrane. jon voight proste nevie hrat zmateneho homosexuala, ale hoffman ma totalne zabil. ale inac taky pekny film o tom ako dvaja chlapy snivaju o lepsom zivote.(14.8.2009)

Tento film mám moc rád. Hlavne pre fantastický výkon D.Hoffmana. 95%.(22.9.2005)

Film Půlnoční kovboj z roku 1969 jsem poprvé viděl na 1. polském televizním programu 7. 1. 1989. Snímek i herecký představitel Dustin Hoffman (zubožený mrzák Ratso Rizz) na dlouhou dobu byli v mém žebříčku nejvýše.(24.3.2006)

New York konce šedesátých let je v podání Dustina Hoffmana jako nemocného zlodějíčka a Jona Voighta jako naivního venkovana temnější než kdy předtím. Americký sen je zde ztvárněn jako naivní představa, kterou sežvíká tvrdá realita velkoměsta. Tenhle film ve vás zanechá stopu na dlouhý čas.90%(28.12.2007)

Nádherný a do detailů vykreslený obrázek o ztrátě vysněné budoucnosti. John Voight je mladý a i přes temnou minulost na venkově, je plný elánu a snů. Přijíždí do velkoměsta ve víře, že se bude živit jako luxusní společník - gigolo. Ovšem vše se ubírá jiným směrem a možná, že nebýt toho malého pajdavého tuberáka, vše by dopadlo mnohem hůř... Od dětství je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Hoffman je přímo neuvěřitelný a Voight hraje svojí životní roli. Jeho hlášce - "joo, jseš to Ty, Ty krásnej ďáble..." se směju už nějakých 25 let. 97% - 5*****(23.9.2009)

Snažím sa byť objektívny a tak mi nezostáva nič iné, ako kovboja trochu zj*bať. Áno, ústedná dvojka je super, zvlášť Jon Voight ma milo prekvapil (u Dustina sa to dalo čakať), ale hlavný námet je už tak prevarený, že ma proste nezaujme. Dramatický záver som vyslovene očakával. Mám rád tému života na ulici, ale poznám aj lepšie snímky, taký Svätý z pevnosti Washington je pre mňa jasná voľba. A k hlavným postavám, nech už boli akokoľvek dobre zahraté, som si za celú stopáž nevytvoril žiaden vzťah. Pre mňa pekný, lež prázdny film.(4.1.2012)

A já si říkala - ten chlap vypadá jako někdo, koho znám, ale je již hooodně starý, ale je tam ta neobvyklá věc, že má moc vlasů :D :D jj..Jon Voight byl fešák, ale v tomhle filmu hrál neskutečného vidláka :D :D Filmů o "šlapkách", "kurvách", prostitutkách tu máme tuny, ale o chlapovi, který suverénně jede, aby mu ženský platili za jeho společnost - těch je opravdu hodně málo :) A proto si myslím, že i právě, že je to natočené roku 1969, tak je to velice odvážný kus :) :) Hoffman je fešák - to se u mě všeobecně ví, ale John Voight tu opravdu překvapil :) A muselo mu to dost nakopnout kariéru :) Lepší úvod si ani nemohl přát :) Je to tak krásně kruté a čisté, že i Hoffmanův kašel mě nutil kašlat :) :) Když mi bylo nějakých 15let, na film jsem se dívala samozřejmě úplně jiným pohledem a jsem teď o pár let :D :D později jen zaražená, jak plno lidí film zná, ale pravé téma filmu ne :D :D Nikdo Vám skutečně neřekne, že je to klukovi, který byl hrdý, že jede do New Yorku, aby si vydělával jako gigolo :D :D Jo a zasazení "Fabriky" jako jedné z party - to bylo pro mě nejlepší část filmu :) :) ;) Dobře zakomponované ;)(4.1.2016)

Film, který nenávratně ovlivnil moje filmové dětství. Bylo mi tak devět? Deset? Několikrát týdně, na nahrané VHS. Dodnes slyším ten dabing a cítím přes obrazovku tu špínu.(7.12.2018)

Jeden z mých oblíbených kousků. Blonďatý gigolo z buranova ve víru velkoměsta. Jeho naivní představy, jak se ihned uchytí a stane se miláčkem všech. Už svým zevnějškem budil pozornost nejenom dam. V kombinaci s pidipostavičkou Dustina Hofmanna působil jako pěst na oko. Hezounek s nuzákem vedle sebe, co si chce splnit svůj americký sen. A doprovodná hudba opravdu nemá chybu:))(15.1.2008)

Jak texaský hřebec do New Yorku přišel, ale nezabodoval. Nápad být gigolem moc nevyšel, a přátelství s postiženým loserem také k ničemu nevedla.(4.3.2013)

Hoffman je jako indisponovany mladik uzasny. Ovsem tema mi prijde az moc divoke. Ale zas proc by muz z jihu nechtel byt gigolem. Zpracovani paradni-stara filmarska skola.(3.6.2014)

Naivita texaského kovboje v New Yorku je těžko uvěřitelná, ale je to Amík, tak proč ne. Rico Dustina Hoffmana je excelentní - zchromlá chůze, tuberácký kašel, ledabylá výslovnost s italským akcentem a dalších tisíc maličkostí dělá z toho filmu skvělou podívanou. A dabing, jako u většiny dobrých filmů, je u něj jen na škodu.(9.7.2014)

Snímok možno kultový, ale na mňa nejako príliš surrealistický. Chaotické scény, neurčitý dej, časté nepochopiteľné nádväznosti, nič z toho nezvyšovalo môj zážitok zo sledovania filmu. Pár scén výborných ako hipisácka párty a následné sexuálne dobrodružstvo, ale celkovo ani priemerné. –––– Teda já vám řeknu pravdu, já nejsem žádnej kovboj, zato jsem děsnej hřebec.(28.7.2014)

Výborný Voight a ještě lepší Hoffman, slavná píseň, ponurá depresivní atmosféra a nečekaný závěr. Silný zážitek. A věřím, že ve své době tohle zobrazení NY jako města plného podivínů, úchylů a nadržených paniček, muselo být pro hodně lidí hodně drsné.(5.7.2018)

Dokonalá ukázka drůhé strany svobodné země a města, které nespí. Dva ztroskotanci, kteří mezi sebou navazují "Přátelství" s velkým "P". I když cesta k němu je krkolomná a bolestivá, efekt plní stejný - V nouzi poznáš jen pravého přítele.(20.1.2005)

Krásný, smutný a velice dojemný příběh. Oscary za nejlepší film, režii a scénář jsou zcela na místě, ovšem mrzí mě, že nedostali oscara Dustin Hoffman, ani Jon Voight(dostal ho John Wayne za Maršála), kteří podle mého názoru podali oba své životní výkony.(11.3.2007)

Nádherně podaná deziluze. Silný film, kterému vévodí herecké výkony Dustina Hoffmana a Jona Voighta. Pro oba teprve jeden z prvních filmů a už takový koncert. Bravo!(18.7.2007)

Príbeh o strate ideálov, naivite a priateľstve dvoch outsiderov. Polnočný kovboj zbytočne neplytvá emóciami. Film si drží od diváka odstup presne tak ako zo začiatku Voight od Hoffmana. Obaja sú na sebe najskôr závislí iba materiálne (spoločný byt). Postupne si uvedomujú, že sa stali priateľmi, ale nie sú ochotní si to priznať. Hoffman imho predviedol jeden z najlepších hereckých výkonov,aké som mal od neho zatiaľ možnosť vidieť. A Schlesinger sa zaujímavo pohral s flashbackmi z Voightovej minulosti. Budili vo mne zmiešané pocity (najčastejšie hrôzu) - pomocou nich som lepšie dokázal pochopiť Voightovu motiváciu. 8/10(8.1.2008)