Z islandského městečka až do finále Eurovize... Je rok 1974 a malý Lars Erickssong v nedávné době přišel o matku a odměřený otec (P. Brosnan) chlapci moc podpory neposkytuje. Když se ale u nich doma schází přátelé, aby sledovali finále Eurovize, kde soutěží také skupina ABBA, Lars při jejím hitu Waterloo nečekaně ožije. Vezme si pak do hlavy, že v Eurovizi zvítězí a tohoto snu se Lars (W. Ferrell) drží i dnes, společně se stejně potrhlou kamarádkou z dětství Sigrit (R. McAdamsová). Vystupují jako popové duo Fire Saga, ale bez větších úspěchů zpívají pouze v jejich rodném malém rybářském městečku Húsavíku. V tu dobu se pořádá výběr soutěžících do Eurovize za Island a prezident tamní televize má o výběru kandidáta jasno. Na papíře však podle regulí musí být kandidátů dvanáct, a při zcela náhodném losování soutěžících do počtu, se na listině objeví také Fire Saga. Když během nominace dojde na jejich číslo, stane se z něj kvůli Larsovi jedna velká fraška a oba pak zdrceně na molu pozorují luxusní loď, na níž se baví ostatní soutěžící. Strašlivé neštěstí na lodi způsobí, že jediným kandidátem do Eurovize za Island zůstane Fire Saga… (Česká televize)

Mydlivoj

Will Ferrell opět nezklamal a byl opět trapný. Ale poněvadž mám rád muzikály a hudební filmy,čtvrtou hvězdu si film zasloužil za hudební a pěvecká čísla. Eurovizi nesleduju. Ale podání této soutěže v tomto filmu bylo taky super. ()

tomino28

Spokojenost! Dostal jsem přesně to, co jsem od filmu očekával. Vše je potřeba brát s velkou nadsázkou, protože tvůrci si dělají srandu snad úplně ze všeho a ze všech (zdravím zejména Američany!). Eurovision je relativně laciná a prvoplánová zábava, navíc s pár hluchými momenty, ale stále a po celou dobu zdařile balancuje nad hranicí trapnosti. A to se počítá, vážení! ()

kacer4

Prvých 30 minút bolo veľmi príjemných. Keď už išlo do tuhého, kvalita išla dosť dole. Naivita, egoizmus a podrazy možno patria k biznisu, ale nechce sa mi na to pozerať. ()

ZetDaElO

Bizarný koncept, keď sa tá najgýčovejšia prehliadka najväčšieho hudobného klišé snaží urobiť srandu sama zo seba, navyše v oficiálnej licencií. Samozrejme slovo sranda alebo humor je príliš nadnesené, keďže aj Ferrell je až zúfalo nevtipný. A tak ak sa chcete popri sledovaní Eurovízie niekedy aj naozaj zabaviť a neprežívať iba zdieľané trápno, tak odporúčam komentovanie od dvojice Baláž & Hubinák na Rádio_FM ()

panki9922

Dve hviezdy za Rachel ktorá to často herecky ako tak ťahala, najmä v serióznejších polohách filmu a za pesničky, ktoré mi párkrát spôsobili príjemné zimomriavky. Všetko ostatné je na facku. To, ako je tu prezentovaný Islandsky národ, scény ktoré mali byť vtipné no boli pričasto trápne, predvídateľnosť deja, slabé kulisy, ústredná dvojica ktorá sa k sebe nehodí, wtf momenty a skratkovitosť deja. Netflix sa snažil vyprodukovať akýsi mix feelgood movie s komédiou, s posolstvom ktoré hlása, že sa svojich snov netreba nikdy vzdávať a treba počúvať svoje srdce bez ohľadu na to, čo si o vás často myslia aj vaši najbližší. Z časti sa im to podarilo, len je to strašne hlúpučké. ()

bonovox

Príjemná oddychovka z Islandu. Malá veľká oslava Eurovision súťaže ktorá vyrovnane balansuje na hranici paródie a velebenia. Rachel neskutočne cool, taktiež Ferrel si to evidentne užíval. A aj tie songy boli fajn. ()

Tomas_PO

Miestami to bolo až tak absurdné, že to napokon bolo vtipné. V podstate to aj zopár krajín pourážalo a tak je možno dobré, že sa z toho nestal blockbuster, ktorý by na seba upozornil. Veľa vtípkov však bolo trefných, škoda toho detského prejavu, ktorý to celé nepustil cez priemer. A to ani za pomoci Pierca Brosnana, ktorý hrá len vedľajšiu rolu. Soundtrack sa však podaril, parádne vystihol celú eurovíziu. ()

Thailon

Preboha, prečo? Ferrella som nikdy nemal rád, takto ho vidím od začiatku. Nevtipneho a trapneho. Svetlým okamihom je MxAdams, lebo je pekná, 2 skladby od Sigur Tis a záverečná gýčová skladba. ()

Ovecka_Saki

Celý film jsem si říkala, že to není nic extra, z čeho bych musela být nadšená, film byl s nadsázkou, beru. Takže film samotný na 3 hvězdy, ale musím přidat tu čtvrtou za tu finální píseň s velrybami.  PS: nyní víme, že nemáme srát elfy na Islandu :D ()

belinko

Príjemná blbina. Nie je to najlepšia komédia na svete a príbeh je samozrejme silne predvídateľný, neurazí a nakonci je aj nejaká tá husia koža. Slabšia štvorka. ()

Perunwit

Takovou sračku jsem si nezasloužil... Icelandští vidláci, končita wikingurst a trapnej šašek Ferrell. Nic horšího už sem dlouho nezažil. ()

p.a.douch

Mám asi nějakou úchylku, ale mě zkrátka Ferrellovi komedie celkem baví. Tahle si dělá srandu ze soutěže Eurovision Song Contest a daří se jí to. Hudba odpovídá kontextu filmu a je zábavná. Dobkin je spolehlivý režisér a film má pod kontrolou. Obsazení se povedlo Rachel McAdamsová zahraje prakticky vždycky dobře, Will Ferrell předvádí svůj klasický výkon a překvapuje zpěvem, zbytek obsazení také podává přesvědčivé výkony. Demi Lovato v pohodě a BrosnanPersbrandtem to je třešnička na dortu. Byl jsem spokojen. Trochu vadí jen délka, ale rozhodně jsem nezhynul nudou. Za Rachel zpívala Molly Sandtén (aka My Marianne). ()

KaterinaSkop

Tuctová, ničím originální komedie na kterou se ale dobře dívalo. Palec nahoru za to jak nechali vybuchnout loď plnou účinkujících jenom proto, aby náhodou Island nevyhrál a nemuseli dávat prachy za Eurovizi. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů