Co by dělali tajní agenti, kdyby se z nich stali náboráři? Odpověď nabízí komedie o takzvaném vědeckém získávání pracovních sil, která se odehrává v době, kdy český člověk ještě neznal slovo nezaměstnanost. Jejími hrdiny jsou dva náboráři podniku Pragokov, Láďa Pitras a Oto Vacák. Pečlivě si zjišťují vše o soukromém životě osob, které si vyhlédli jako potenciální oběti, a těchto informací zneužívají k jejich přetahování do Pragokovu. Jejich vědecká metoda je postavena na využití spolehlivé páky, kterou je manželská žárlivost a hrozby prozrazení intimních tajemství jednoho nebo obou partnerů. Tímto způsobem se jim podaří získat do podniku trpícího neustálým nedostatkem pracovníků nejen svářeče Aloise Niederleho, ale také dva topiče pro nepřetržitý provoz, manžele Nyklíčkovy, kteří spolu z malicherného důvodu nemluví. Komplikace nastanou v okamžiku, kdy se v zájmu vystěhování nepohodlné babičky rozhodne Pitrasova manželka zůstat v domácnosti a potřebuje za sebe najít náhradu. Pitras najde jakousi Myriam Hornovou, tím však roztočí neuvěřitelný kolotoč problémů, v jehož středu se nakonec ocitne on a jeho kolega Vacák, když se stanou obětí vlastních metod. (TV Nova)

Rimmer100

Tak tohle se Petru Schulhoffovi moc nepovedlo (má mnohem lepší filmy). Toto mi ani nějak nepřišlo jako komedie. Bohužel. ()

honajz

Tak půl napůl. Úvodní scéna, parodující špionážní filmy, je dokonalá. Všechny ty scény lanaření, šmírování, přetahování taky. Bohužel to hodně kolísá ve všech těch přehnaných manželských vztazích (vztah postav Nárožného a Myslíkové už není ani parodií, jak je za hranou reality - nakolik si myslím, že takto podpantoflákoví manželé existují), celé to Slovensko je taky spíše jen do počtu, asi aby si herci udělali dovolenou, a konec mne poněkud zklamal, je to v podstatě zahrané do ztracena. Ale jak říkám, některé scény jsou dokonalé. Docela by mne zajímalo, jak by takový film vypadal dnes, kdy profesionální pracovníci sedí doma, zatímco firmy berou jen mladé študáky, co dělají zadarmo či skoro zadarmo. ()

claudel

Celkem vtipná komedie o milostných radostech a strastech dvou "lovců hlav" v socialistickém Československu. Některé hlášky jsou opravdu velmi snadno identifikovatelné jako prorežimní, aby se vyhovělo soudruhům, na druhou stranu milostné zápletky jsou místy opravdu úsměvné. Zajímalo by mě, jestli nějací současní profesionální lovci řeší problémy s nedostatkem svářečů, jeřábnic a mzdových účetní na trhu :-) ()

Kimon

Vtipná a v té době oprávněná kritika způsobu jednání tehdejších "kádrováků". Dnes se jim říká "pracovníci personálního oddělení" a pracují podobným způsobem. I dnes by mohl někdo natočit obdobnou komedii. :-) Některé věci se s dobou prostě nemění. Neřek bych, že je to odpad. Proč paušálně a nyní módně odsuzovat všechno, co vzniklo za socialistické éry. ()

Pink.Panther

Komedie založená na profesionálním scénáři, řemeslně zručné režii, charismatických hercích. Vše ohlídáno fungující dramaturgií. V dnešní době kdy se 40 let od vzniku filmu komerční televize přetahují o tento snímek, zůstává „Já to tedy beru, šéfe...!“ u zdejší komunity stále jen v modrých číslech._____ A to nejsou lidi! Nejím, nespím, dělám šestnáctky za plat osmihodinovky, že se mi smějí i sedmnáctky ze zdejšího gymnázia. A ted´za mnou přišli Pitras s Vacákem, že prý mám jít dělat mzdového účetního do jejich eseróčka. Jinak budou mé nepravosti ty nahoře určitě zajímat… To víte, každý má doma ve skříni schované nějaké to čapí hnízdo! Tak já to tedy beru – ovšem nabídli mi desetinásobek platu, stravenky, žetony do casina v Hiltonu, jednu luxusní prostitutku (studentku mediny) dvě hodiny týdně grátis a k tomu jednu luxusní garsoniéru v jednatřicátém patře mrakodrapu na Pankráci. Nejsou lidi. Tomu říkám kapitalismus deluxe! Produkce: FSB ()

zipper111

No totalitu jsem nezažil, jsem rád už jen proto že jsem se nemusel koukat na filmy tohodle typu, ze kterých přímo číší ta socialistická no skoro musím říct "propaganda"...ještě že mám rád Nárožnýho a Janžurku.. ()

topi

Klasická komedie Petra Schulhoffa, která nepostrádá perfektní herecké obsazení a zejména dvojice náborářů Petr Nárožný a Luděk Sobota nemá chybu. ()

rt12

Je to námětově tak trochu pasé , ale nevadí mě podívat se, když film běží v bedně. (hlavně, že Sobota nekoktá) ()

Rosalinda

"Tu mačka, tu mačka..." "Tu kocúr, tu kocúr..." Pánové Nárožný a Sobota mne velice pobavili, stejně tak "Janžurka" byla naprosto skvělá. Měla jsem tu ještě pěkně dlouhý odstavec, ale umázla jsem ho. Nemá cenu se tu pitvat v době... Zkrátka k potrhání to není, ale úsměv tahle komedie určitě vyvolá, i když chápu, že "mláďata" to nemusí vůbec pochopit a že jim to přijde nekoukatelné a vyloženě stupidní. A asi nejen jim... Nicméně u mě dobrý, hlavně díky hercům... ()

Colonist

"Okay, Boss" je poněkud slabší film. Dobrá místa se zde najdou, ale děj je takový nijaký. Sobota a Nárožný vytvořili standardně dobrou dvojici. ()

Fanucci

Horší jsou snad jen příběhy rodiny Bartáčků a podobné komedie oslavující českou malost a tak krásné lidské vlastnosti jako závist, mstivost atd. ()

rakovnik

Obsah filmu je sice silně přitažený za vlasy, ale některé situace jsou vpravdě komediální. Marie Rosůlková je skvěle vlezlá baba a oba manželské páry v hlavní roli jsou také vynikající. Líbí se mi, že film je složen z většího množství příběhů vedlejších postav (mimochodem velmi kvalitně obsazených), na druhou stranu, kvalita je velmi kolísavá. Duo hlavních představitelů mi nefunguje tak dobře, jak bych očekával. I tak se jedná o pohodovou nenáročnou zábavu, na kterou se pravidelně dívám. **** i z nostalgie. Jooo, v západní Evropě jsou stovky tisíc nezaměstnaných a my nemůžeme sehnat ani jeřábnici :-) ()

Martin741

Reziser Petr Schulhoff /Po stopach Krve, Vrah Skryva Tvar/ natocil len priemernu normalizacnu komediu, ktorej vtipy rychlo starnu, dokonca rychlejsie ako tento film. Za normalizacie to mohlo byt jakz takz vtipne, dnes uz urcite nie. Ani Iva Janzurova /Svetaci/ a ani Vaclav Lohnisky /bezejmenny mnich z Kladiva na Carodejnice/ to nedokazu vytiahnut do nadpriemeru. 50 % ()

Martrix

Oproti Fešákovi Hubertovi, kterého jsem viděl včera, jsem se tentokrát o poznání lépe bavil. Dílem je to zásluha dobře napsaného scénáře a svižné režie a pak samozřejmě účastí osvědčených herců. Kdo má nějaké zkušenosti HR, nebo managementem obecně, ten ocení jistou míru nadčasovosti; shánění kvalifikovaných zaměstnanců jde ztuha i v kapitalismu, takže mu pravděpodobně nebudou vadit ani ty občasné socialistické narážky. Kdyby se toho námětu chopil Svěrák se Smoljakem, byla by to pecka, ale v tomto podání je to jen lehce nadprůměrná jednohubka pro sobotní večer u TV. ()