Ztracení chlapci

• Česko Ztracení hoši (více)

Sam a jeho starší bratr Michael jsou ryze američtí mladíci s ryze americkými zájmy. Poté, co se společně s matkou přestěhují do poklidného městečka Santa Carla v Kalifornii, se však věci začínají překvapivě měnit. Michael poslední dobou přestává být sám sebou. A jeho matce se nebude líbit, v co se mění. Film Ztracení chlapci obléká do nového kabátu tradici upírských hororů. Je zručně namíchanou směsicí hrůzy, která rozbuší srdce diváků, smíchu, při kterém praskají jejich bránice, a rockové hudby, která nenechá jediný sval na těle v klidu. (oficiální text distributora)

fcreading

Priemerný upírsky horor ktorý vygraduje až v poslednej polhodinke. Joel Schumacher tentoraz natočil niečo hororovejšie a velmi zábavne pretože v niektorých scénkach prekypujú komediálne prvky. 5 motorkáry sú upíry a v noci vycucávajú ľudom krv a dotoho sa zapletie jeden chalan ktorý vypyje krv od upíra a stane sa upírom 60 percent. ()

borec999

Dvaja mladíci sa prisťahujú do nového mesta, o ktorom zistia, že v ňom vládnu upíri s mladistvým vzhľadom na motorkách. Filmy Joela Schumachera obvykle môžem, tento ale šiel jedným uchom dnu, druhým von. Kiefer Sutherland je ako vodca upírov dobrý, soundtrack je príjemne 80kový a s upírskym subžánrom sa tu pracuje nekonvenčne (bude to zrejme jeden z prvých filmov kde nie sú upíry klasické typy ala Dracula ale mladí cool a drzí puberťáci plus film vytvára o upíroch nové pravidlá ktoré kombinuje s tradičnými ako absentujúci odraz v zrkadle, hlad po krvi, či dreveným hrotom do srdca a svätenou vodou ako zbraňami voči nim). Tým ale klady končia. Film nevie či chce byť hororom alebo komédiou a nie je ani strašidelný a ani vyslovene vtipný. Logika občas hapruje, mama obidvoch chlapcov je na facku a vytáčala ma tak ako už dlho nikto, no a duo Corey Feldman a Corey Haim by bolo cool, ale iba keby som film videl ako 10 ročný. Vo výsledku mám teda zmiešané pocity a Lost Boys mi na jedno pozretie bohato stačili. 55% ()

Othello

Navzdory perfektnímu startu, kdy nás film seznamuje s divokým světem jihokalifornských pláží zděděných potomky hipíků, se nakonec přehodí výhybka na Goonies-like historku o dospělých dětech, ve které se producent Richard Donner snaží vymačkat ze svého úspěchu i ten poslední krejcar. Linie s upírskou iniciací dospívajícího chlapce ve zběsilém novém prostředí a linie se srandovními chlapci-mantáky, co se snaží upižlat tátu upíra pomocí komiksů se spolu mlátí do krve a vás to mrzí, protože kdyby to byly normální dva samostatný filmy, mohly by se třeba kamarádit. ()

molcan2

V jednom z mojich najobľúbenejších filmov sa dospievajúci bratia Michael a Sam s matkou presťahujú do malého mesta v severnej Kalifornii. Zatiaľ čo mladý Sam si nájde nových kamarátov, Michael sa zamiluje do Star, ktorá sa zapletie s Davidom, vodcom miestneho upírskeho gangu. Keď si uvedomia, čo sa deje, Sam a jeho noví priatelia sa vydávajú na misiu, ktorej cieľom je zachrániť Michaela a Star pred upírmi. Vždy, keď si pozerám tento film, nakoniec mi je trochu smutno, verím, že zažiť 80. roky muselo byť úžasné. Už som prestal počítať, koľkokrát som si ho pozrel, je úplne návykový, skončíte ho a chcete začať znova. Zábavný film, dokáže veľmi dobre kombinovať komédiu a horor, film si berie väčšinu klasických upírskych klišé a spríjemňuje ich v tel, od svätenej vody, cesnaku až po drevený kolík. Soundtrack je jedným z pozitívnych bodov, pieseň "Cry Little Sister" je úžasná a návyková, dokonale sa hodí k prostrediu filmu, neuveriteľné postavy a skvelé prostredie, veľmi 80's vibe má rád upírsku tematiku. ()

B!shop

Problem tohohle filmu je, ze se Schumacher neumel rozhodnout, co ze to vlastne toci. Pominu fakt, ze prvni pulku se nic moc nedeje a na akci si clovek musi pockat az na zaver, kamen urazu je, ze sem nevedel, jestli mam bejt napnutej nebo se smat. Ze zacatku to jeste jakz takz funguje, sem tam nejaka napinava scena, sem tam naopak nakej vtipek nebo hlaska. Bohuzel ke konci uz je to proste tak smichany, ze se to tvari jakoze vazne a napinave, dokonce tu je par krvavejch scen, ale hlavne zasluhou silenejch hercu to vyzniva spis jak parodie. Herci totiz hrajou fakt dost bidne a nejvetsi pruser je Feldman, se svym jakoze drsnackym hlasem. Takze obcas jsem se bavil, obcas byl napnutej, ale rek bych, ze kolikrat presne opacne, nez to reziser zamejslel. Aspon, ze je film docela sviznej, zabavnej a hraje slusna hudba. ()

• Postava Kiefera Sutherlanda neměla ve filmu definitivně zemřít, aby se mohla objevit i v pokračování The Lost Girls. K natáčení pokračování s tímto názvem již nedošlo. (Lucbric)
  • Film se natáčel v Santa Cruz v Kalifornii. Santa Cruz ve španělštině znamená "svatý kříž", který dělá upíry zranitelnými. Ve filmu se fiktivní město jmenuje Santa Carla. (Lucbric)
  • Film mal pôvodne režírovať jeho výkonný producent Richard Donner, keď sa však natáčanie začalo oneskorovať, najal na túto prácu Joela Schumachera a Donner prešiel k Smrtonosnej zbrani (1987). Potom, čo opustil režisérsku stoličku, sa istý čas s filmom spájalo meno režisérky Mary Lambert, tá tiež z projektu vycúvala, kvôli bližšie nešpecifikovaným nezhodám. (beso74)

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

19.09.2021

Filmový remake upíří klasiky Ztracení chlapci z roku 1987 nabírá obsazení. V novém snímku od studia Warner Bros. si tak v hlavních rolích zahrají Noah Jupe (Tiché místo) a Jaeden Martell (Na nože). V… (více)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování