Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

mortak

Přes všechnu úctu k mistrovství Martina Scorseseho, jde jen o skvěle natočenou x - tou variaci na téma (a) rodina v krizi (b) vnější ohrožení (c) je nutné zapomenout na minulost a stát se znovu rodinou, základem Ameriky. Neviděl jsem původní snímek, ale všechny ty "reálné" přídavky do provařeného schématu, které mají zpochybnit klasické rozdělení na dobro a zlo - zatajení materiálů, nevěra, právě probuzená erotická touha dcery - nakonec v klasickém syžetu vypadají spíše jako uměle naroubované větve. ()

messiah

Film člověka chytne od začátku. DeNiro je prostě pokérovanej ďábel. Scorseseho režie...jé, no nemá cenu komentovat protože Scorsese je špička. Psychologická hra se rozjíždí. Ze začátku celkem nevinně, ale zhruba od chvíle kdy se DeNiro s Dcerou setkaj v divadle už to hraničí z genialitou. Ne dlouho, bohužel, ale k tomu později. Juliete Lewis je lolitka k nakousnutí - to je herecký výkon a vzhled. Důležitější je scénář. DeNiro - záporák, v případě dcery začíná rozehrávat na notu zakázaného ovoce, využívat oponentury pubescenta k rodičům, zmatek v citech a další slabosti, jimiž pubertou zatížený člověk "trpí". Škoda že právě tenhle aspekt...to okolo dcery, není rozvíjeno dál. Film je sondou do nedokonalosti justice. Sondou reálnou, ač přímo konkrétní případy nemusí být reálné a jakákoli podobnost se skutečností čistě náhodnáblablablacintycinty... Ukázka toho, jak se právo dokáže obrátit v nespravedlnost. Ukázka toho, jak se malý prohřešek může obrátit proti viníkovi. A konečně - ukázkra toho, co dokáže beznaděj a zoufalost. Škoda právě toho závěru, který je příliš předvídatelný, příliš obyčejně filmový a hlavně přitažený za vlasy. Nevím jak, ale rozvíjet nějak dál psychologický nátlak přes dceru, mohl být celkový pocit z filmu lepší. Psychologický závěr to chtělo. Ne akční. A výsledek by byl dokonalý. Takhle je ta poslední čtvrtina spíše špatná než dobrá. "Jsem jako Bůh a Bůh je jako já. Jsem velký jako Bůh. A on je malý jako já. On není nade mnou a já nejsem pod ním." PS: Po cestě pod autem, jak DeNiro vyleze celej špinavej a potrhanej, vypadá jak Till Lindeman :-D ()

Googlak

Z De Nira išiel strach, ... parádny snímok Scorseseho , v ktorom zase ukázali ako on tak aj De Niro , že keď spolu spolupracujú , tak z toho môže vyjsť len perfekný snímok, ... ale mi tam kusok niečoho chýbalo :-) ()

WolfR

Originál mě minul, možná se to časem změní, avšak teď však hodnotím toto dílo. A je pravdou, že je to úžasný thriller. Znovu se tady ukazuje jakým brilantním režisérem je Martin Scorsese, jaký cit má skladatel Bernard Hermann a jak fenomenální herec je Robet De Niro. A ani Nick Nolte nezůstal pozadu. Jednoduše řečeno, když jsem viděl Cape Fear, říkal jsem si „Tak Hitchcock vstal z mrtvých“, 5 hvězd. ()

forsythia

Myslím, že dneska v noci se budu bát, jestli nemám pod postelí Cadyho. Mrazivá hrůzička při dnešních 32 stupních ve stínu přišla vhod. ()

moviefilm

Filmov, ako je Mys hrôzy sa za oceánom natáča neuveriteľné množstvo. Predsalen má v sebe Mys hrôzy v sebe dôvod, prečo ho treba vidieť. Je ním Martin Scorsese a Robert De Niro. Scorsese vytvára atmosféru, ktorá by sa dala krájať a ktorá vrcholí v záverečnej scéne, ktorá je mimochodom asi jedna z najlepších filmových záverov vôbec. Vďaka atmosfére udrží diváka bez prestávky v strehu a nenechá ho vydýchnuť ani v pomalých dialogových scénach bez hudby, ktorá je mimochodom vynikajúca a pripomenie vám Hitchcocka. Marty mal šťastnú ruku aj pri výbere hercov. Nick Nolte v hlavnej úlohe podáva jeden z jeho najlepších výkonov, aj keď je z ústrednej štvorice najmenej presvedčivý a nie všetky vety, ktoré vypustí z úst som mu veril. Zvyšnej trojici sa však dá uveriť každé písmeno. Keby Jessica Lange a Juliette Lewis nemali rozlišné priezviská, tak by som nemal problém povedať, že sú aj v reálnom živote matka s dcérou. Obzvlášť Juliette hrá excelentne, aj keď v úvode ešte hľadala spôsob, ako hrať Danielle, neskôr je už skvelá. Najlepšou voľbou bol však De Niro, ktorý vraha nehrá, on ním JE. Hrá tak bravúrne, že keby som ho stretol, asi by som sa ho bál(:D). Jediné, čo tomuto filmu chýby k dokonalosti je, že je viac-menej nekompaktný a je zložený len z epizodnych scénok. Je obrovská škoda, pretože to mohol byť ozaj geniálny filmový zážitok... ()

bartias

Scorseseho verze je syrovější a intenzivnější než původní adaptace z roku 1962, ale ne nutně lepší. Robert De Niro samý sval a šlacha je přesto nepřekonatelný. Blesky mu prakticky šlehají z očí a díky tomu je thriller Mys hrůzy opravdu hrůzný. Rozhodně stojí za to ho vidět. Okoukaný námět je natočený nevídaným způsobem. ()

Nivenx

Docela povedený film. Jen škoda, že tam není více hororových prvků hororu, to by se koukalo lépe. Ale i tak spokojenost. 70% ()

eisha3

Z Roberta De Nira zkrátka zůstávám sedět s otevřenými ústy. Výborné, děsivé, napínavé. Duo Scorsese - De Niro opět skvěle funguje! ()

octopuska

Robert je tady fakt nechutnej, asi jeho největší záporák. Hraje tu dokonale a slizkej Nolte, kterýho moc nemusím . Našláplý od začátku do konce, chvílema jsem nedýchala. Skvělej thriller, kterej se neokouká. ()

Radiq

No tak lepší, než Miss hrůzy, že. Scorsese hned od začátku neváhá a představí nám Maxe Cadyho jako opravdovýho psychouše. Děj odesejpá jedna radost. I když jsem se v půlce divil, co se tam může ještě stát, že to má trvat ještě tak dlouho, uběhlo to jak závod na 110 metrů překážek a De Niro byl dokonalej. Vadily mi tam dvě věci - blbá dcera (tím myslím špatně napsaná, protože Juliette Lewis má na ksicht plnej blbosti patent) a při závěrečné scéně na hausbotu, jak si Max Cady uplně zbytečně popálil světlicí ruku, pak se z vody popálenej vyhrabal nesmyslně rychle zpět na palubu a pak opět pokračovalo drama uvnitř lodi, jak kdyby se nic nestalo. Prostě úplnej übermensch. Ale jinak je to napínavej thriller z dob, kdy ještě "hrůza" v názvu filmu znamenala, že to nebude prachobyčejnej béčkovej film (většinou). ()

Deyw

ted na to cumim v tv a vidim ze sem nedaval koment...tohle je taky klasika kde je bozi a pekelnej deniro...a jedina dobra role pro nicka nolte - ale robert tu jede jak drak..takovej teror az mu hubu zapali 😂 doporucuju jo a PS: hraje tam ta cubka z american horror story a je tu docela zamlada..uslo to.. 😂 ()

Mylouch

Silné herecké obsazení s výbornými momenty DeNira. Obsahem rozšířené žánrové cvičení s nudnými pasážemi a protahovaným (ne oddalovaným) vyvrcholením. ()

andrii

Myslitel - slídil. Kazatel zla. Klaun - kanibal. Pekelně září, na "výsluní" oltáře temnoty, kus plný hnisu nad rodinnými květy. Drží se, dráždí nitky nervozity. Z nitra tasí sirný mráz. Syn satanův, tvor kazový. Sklípkan. Vzývá krev. Škodlivý rys rasa. Rozjíždí, rozřezává jizev čas. Rozežírá chvějivý pud sebezáchovy. Vlastními zákony trestá, než hlubiny udeří, zahubí úskočného hrobaře rasy dobré, útočné, chechtající se oči chlemtavého raracha. ()

kocik1

Dokonalý výkon Roberta de Niro i stupňovaná lekací atmosféra. zbytek ale zůstal výrazně za mým očekáváním, protože nesmrtelný Kostěj, kterým se Max postupně stal, působil díky scénáři ke konci spíš směšně. Nebýt skvělého Nerova výkonu, musím přiznat, že by se tento film u mě pohyboval mezi jedním bodem a odpadem. ()

Cedr

Možná trochu rozvlekle plynoucí thriller od vynikajícího režiséra, se skvělou kamerou a střihem. Velmi dobré herecké výkony všech přítomných zastiňuje opravdu démonickým výkonem Robert De Niro. Opravdu ďábelsky sehraná role, to se musí nechat. Juliette Lewis stojí také rozhodně za pozornost. Poprvé co mi postava "dospívající teenagerky" přišla realisticky podaná. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)