S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

J.Connor

SAMPLE Z FILMU - INTERPRET : Apollo 440 ALBUM : Electro glide in blue SKLADBA : Krupa "'Now back to the Gene Krupa syncopated style" (pouliční bubeník, kterého míjejí Travis a Betsy při cestě do kina) ()

SOLOM.

Magor a „skoro“ atentátník Robert De Niro se stane hrdinou proti své vůli. Po tom co mu rupne v bedně, sexy Cybill Shepherd ho kopne do prdele a náctiletá šlápota co umí kouřit ptáky na x způsobů jak žádná jiná Jodie Foster nechce jeho pomoc, prostě vezme pár pistolek a hurá do krvavé akce. Místy se to nepříjemně vleklo, místy to byla velmi solidní špinavá podívaná – nicméně jsem si sledování tohoto filmu docela užil. Zvláště pak jeho druhou polovinu a samotný závěr. De Niro s čírem vypadal dobře, Martin Scorsese si nevedl vůbec špatně – prostě lepší průměr. Nic míň, nic víc. 60% ()

SLOTH

nemuůžu se zbavit dojmu ale hudba u filmu mi přišla jako hudba k seriálu bylo nás pět. co se děje týče.... asi takle , jsem rád že mám originální DVD ()

JASON_X

Chtěl jsem si dnes doplnit filmové vzdělání. A jak to dopadlo? No, když to srovnám s tím výletem na Kokořín... tedy chtěl jsem říct s třeba s "De Nirovým" Lovcem jelenů... No to se přece vůbec nedá srovnávat! Tam byla syrovost, existenciální hloubka, napětí... A co je v Taxikáři? Prd. Stále jsem čekal na nějakou tu závažnost a hloubku a existenciální sílu a dočkal se jen roztříštěného děje a scénáristicky i režisérsky slabého konce, na který jsem celou dobu spoléhal. Slabé tři. A mimochodem jestli chcete vidět mnohem lepší film o psychouši a rozpadu osobnosti, tak tady je: http://www.csfd.cz/film/11231-polibek-upira/komentare/ ()

veru_needy

Režisér Martin Scorsese nám doslova vnucuje temnou story plnou neklidu, pohledy na město, ve kterém se nerespektují lidské hodnoty a vše, jakoby pozoroval ze své pozice Travis Bickle. Osamělost hlavního hrdiny a jeho postupné zlostejnění k hodnotám kolem sebe takřka logicky dozrává do individuálního aktu vzpoury. Ve svém jádru vcelku znepokojující snímek pojednávající o odcizení veterána z vietnamské války v moderní společnosti. Poukazuje na jeho posedlost spojenou s frustrovaným hněvem a znechucením lidského úpadku. K patřičnému uklidnění v jinak depresivní atmosféře pomáhá saxofonová melodie. Každá scéna něco znamená či něco naznačuje. Psychologický vjem v rámci na první pohled obyčejných dialogů předčí očekávání ve svém smyslu a pojetí dané problematiky. Film tak v sobě nese poselství a kritiku zároveň. Příběh zdánlivě jednoduchý, ale pro lepší uchopení toho, co chce divákům vlastně říct, se musí pozorně číst mezi řádky. - "Loneliness has followed me my whole life, everywhere. I'm god's lonely man." ()

Bauer

Hmmmmm!!! Další velké zklamání!! Tohle jsem od takového režiséra jako je výborný Martin Scorsese fakt teda nečekal. Jeho ostatní film - třeba Mafiáni - mně vtáhli do děje už v prnívh minutách a nemohl jsem od toho odtrhnout oči. Od tohoto filmu jsem je klidně odtrhnout mohl. Celá první hodina je neuvěřitelně nudná. Ve druhé polovině filmu se děje celkem taky kulový. Jen vidíme hlavního hrdinu, jak už se naštval na okolní svět a shaní zbraně. Do toho pozná mladou prostitku v podání mladé Jodie Foster, která předvedla solidní výkon. A potom skvělý a krvavý konec. Jenže tohle mi nestačilo. Má to nesmírně pomalé tempo. Robert De Niro je ve své roli ( jak jinak ) excelentní. Ta přeměna jeho osobnosti je úchvatná. A určitě to má myšlenku, aby se člověk zamyslel, jak je svět zvracený a hnusný. A to je asi tak vše. Velká škoda!! ()

luka4615

Scorseseho fenomenální bohoslužba za zvrácenost lidské povahy, špínu ulic a temných zákoutí duše, která kromě skvělého Roberta De Nira obsahuje i obskurní záběry na noční New York. Scorsese zde také brilantně rozvedl proměnu z obyčejného idealistického mladíka v někoho, kdo v pomstě vůči systému spatřuje jedinou cestu ze své kukly stereotypu. Je mi až hanba, že jsem se k tomuto kusu filmové historie dostal až teď. ()

matestlust

Nesdílím velké nadšení, film je hodně pomalý, utahaný, docela nudný a místy trochu zmatený, na zajímavou akci se čeká vlastně až na samý konec. Atmosféra 70kového New Yorku je hodně ponurá a dodává kousku příjemnou ,,depresi" , kterou ale trochu utíná hudba, často až zbytečně sladká a vůbec se nehodící. Škoda, na mé poměry hold až moc artová záležitost, neuškodilo by trochu více ,,špíny"...Jinak, De Niro excelentní, jako vždy ! ()

Kimon

Myšlenka výborná, ale poněkud vleklé, bez svižného spádu. Ani ten konec to nenapravil. Na tu dobu však dobré. Hodnotím s přihlédnutím na dobu vzniku. ()

Sawy

Pro mě je Taxikář jednoznačně nejlepším Scorseseho snímkem.Režisér dokázal dokonale vystihnout tu depresivní náladu,která v USA během 70. let panovala.Válka ve Vietnamu,Watergate,neustále rostoucí kriminalita.A na to všechno se díváme z pohledu taxikáře,který by to chtěl změnit,jenže nejdřív neví jak.V roli traumatem sužovaného vietnamského veterána Travise Bickela zazářil Robert De Niro neskutečným způsobem,jedna z jeho nejlepších rolí.A že těch skvělých rolí měl požehnaně.Úžasná je i mladičká Jodie Foster v roli mladé prostitutky a na malém prostoru zazářil i Harvey Keitel jako její pasák.Prvního Rockyho mám sice rád,ale jak mu mohli dát akademici přednost před tímhle skvostem,to nepochopím asi nikdy. 95 % ()

Morholt

Špinavými ulicemi newyorských čtvrtí projíždí taxík, v nemž sedí podivínský a lehce narušený vietnamský veterán Travis, který se jednoho dne rozhodne, že už se na všechny ty pasáky, děvky, dealery a zloděje nemůže dívat. Koupí si pár pistolí a s naivitou sobě vlastní se pouští do boje. Perfektní De Niro, perfektní Jodie, Perfektní Cybill Shepherd...................perfektní všechno! 95% ()

Lucasion

Tady se vážně nechytám. Jako by vám promítali jiný film. Možná? Chápu, že De Niro je skvělý herec. A taky i chápu nadšení vidět Jodie Foster jako mladinkou herečku. Ale vlastně jinak vůbec nechápu, o čem tenhle film byl. Taxikář Travis je evidentně znuděný životem a propadne jedné dívce, která pracuje na volební kampani. Něco se nevyvede a nechybí už moc k tomu, aby si Travis, nyní už naštvaný na celý svět, nakoupil pistole a stal se šerifem uprostřed Nového Yorku. Možná vlastně ten konec chápu, že jeden muž chtěl změnit svůj život a postavit se proti špíně, kterou vidí dennodenně okolo sebe ale... Ale pořád se nějak nechytám. Tenhle film mi proběhl před očima a nevím, o čem to mělo být. Co hůř, na mě to působilo neskutečně únavně a nezáživně. Jak už poznamenal kolega - Tenhle film je vážně divný. (40 %) ()

N.Strauber

Vynikající Scorseseho dílo, kterému dodává hudba, kamera i příběh samotný takovou zvláštní atmosféru. Režisérův dvorní herec Robert De Niro rozhodně nemohl zklamat a bylo zajímavé vidět stěží čtrnáctiletou Jodie Foster, která už tehdy výrazně naznačila, že z ní bude skvělá herečka. Tedy nebude, už jí byla. Jinak bych řekl, že se zas tak moc nezměnila, protože i když je to tady vlastně malá holka, poznat by ji musel i slepý. ()

jerry12

90%. Robert De Niro získal pro dobro role Travise taxikářskou licenci a měsíc jezdil 12 hodin denně jako skutečný taxikář, aby se s postavou sžil. Tomu říkám herecká profesionalita! A De Niro už v sedmdesátých letech ukázal, že je nejen velkým profesionálem, ale také supertalentem s nadějnou budoucností. Toto tvrzení následně samozřejmě prokázal dalšími špičkovými rolemi, v každém případě, Godfather De Nirovu kariéru nastartoval a právě až Taxi Driver definitivně a s jistotou potvrdil, že bude pestrá a bohatá na kvalitu a špičkové výkony. Počáteční fáze De Nirova životního cyklu, pod vedením jednoho z nejlepších současných režisérů, pro kterého tenkrát platilo totéž - v podstatě první velký film, který prokázal Scorseseho nekončící kvality a napsal mu velkou budoucnost. A nejen to. Taxi Driver spojil tyto dva hvězdné talenty (nepočítaje Mean Streets) v spolupráci, která znamenala geniální kinematografickou éru zuřících býků, mafiánů, casin a dalších. Lze tak vůbec váhat nad tím, jestli má Taxi Driver patřit k těmto legendám? Zákonitě musí a také patří. De Niro v roli rockyovsky hloupého a jednoduchého Travise byl více než excelentní, Scorsese mu pro výkon připravil neopakovatelnou atmosféru, Jodie Foster jako kurva byla opravdu roztomilá a aby do sebe vše zapadlo, doplnila tuto souhru vždy geniální a jedinečná aura New Yorku. Myslím, že víc netřeba dodávat. ()

ScarPoul

Sú filmy, ktoré by dnes vyzneli smiešne. A sú filmy, ktoré sú tak iné, že sú niečím zaujímavé aj dnes. A to je prípad Taxi Drivera. Scorsese nezaprie inšpiráciou Európskym filmom. To ale vôbec nevadí. Stavia na charakteroch, epizodickosti a hlavne premene hlavného hrdinu. Všetky nuansy príbehu spejú k akejsi morálnej očiste, ktorá je vyvrcholením pocitov, kedy chce človek niečo zmeniť ale nedarí sa mu. De Niro je parádny. Rovnako aj Fosterová. Film je moralitkou a výraznou kritikou urbánej spoločnosti, ktorá funguje aj dnes. Je to manifest straty hodnôt a úprimnej snahy ich získať. V niektorých ohľadoch je film silný, v iných krvavý, a niekde možno veľmi naivný, ale táto silná manifestácia prezentovaná cez hlavnú postavu sa nikdy nevytratí a v tom je sila tohto filmu. A ten jemný jazzík v pozadí. Lahoda. ()

rawen

Musel jsem dát čtyři kvůli závěru. Pominu-li otázku proč nešel hlavní hrdina sedět za 4násobnou vraždu, to zakončení je i bez toho strašně křečovité a "uplácané". Udělat z šílence hrdinu a nechat ho plavat dál - měla to být asi do očí bijící pointa, jenže mě to bilo tak moc, že mi to dost pokazilo celý zážitek... Ostatní už tady bylo řečeno - úžasný výkon Roberta De Nira + skvělá sekundantka a má oblíbenkyně Jodie Foster + výtečná atmosféra a originalita. Film je syrový, brutální, úchylný přesně tím směrem, jak to asi mělo být... Fajn, ale ne super - kvůli konci. 8/10 ()

Gary

Nemůžu si pomoct, tak jsem se těšil na Scorseseho další film, až přišlo lehké zklamání. Film mi připadal, jako by trval 3 hodiny a závěr..?. Nedají se mu samozřejmě upřít kvality, výkon DeNira a zkultovnělé hlášky. 70% ()

Ai.ma

Scorsese už není to co byl. Každopádně za toto dílo a pár dalších by měl dostat místo v učebnicích. Neuvěřitelně syrová a přitom lehce a svižně vyjádřená atmosféra Ameriky, jak ji znát nechceme. Díky Bohu za hrdiny jako je Travis Bickle, díky bohu za hnus a sračky, díky bohu za pornokina, prostitutky a maniaky. Jsme to, co si z nás společnost utvoří. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film