Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (392)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Tohle je jednoduše nejlepší špionážní film. Skvělý příběh o lásce,česti,zásadách a obětování zkompilované do soudobého špionážního thrilleru. Bravůrní zápletka a souboj intelektu,který pokračuje od začátku do poslední minuty filmu. Strhující,skvěle napsaná,inteligentní a skvěle zahraná Hollywoodská nálož s vynikajícím Pittem a Redfordem. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Velmi poutavá a excelentně zrežírována "Špionská hra." Tony Scott je pro tento druh filmu jako stvořen. Excelentní scénář a dialogy, hvězdné obsazení, podmanivá hudba a především děj, který má spád, potřebnou dávku energie a jenž dokázal mou pozornost udržet po celé dvě hodiny. Samotný příběh, postavení a úděl postav, vyskytujících se v něm, je s přibývajícími minutami stále více spletitější a složitější. Což mi ovšem vůbec nevadilo, napříč tomu, že jsem se chvílemi ztrácela. Filmy, jejichž tématikou jsou příběhy odehrávající se v prostředí organizací jako CIA, FBI, tajných operací a podobných, jsou častokráte složité a často náročné na orientaci v ději. Spy Game si však vysloužila můj obdiv, také proto, že vyznat se v této oblasti musí být velmi těžké, vyžaduje to spoustu úsilí a zájmu. A Tony Scott to dokázal. ()

Reklama

Legas 

všechny recenze uživatele

Největším problémem filmu jsou retrospektivy brzdící hlavní dějovou línii. Jenže právě na retrospektivách je tento film založen. Kdyby nebylo zručného Tonyho Scotta (pro ty jeho tech-machrovinky mám slabost) a Brada Pitta ve Škodě 1000MB, tak to snad v půli vypnu. Oproti Jasonu Bourneovi nemá Spy Game šanci. ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

hehehe, producenti stavili na ženské obecenstvo a obsadili najväčších fešákov minulej a súčasnej generácie. No dobre, teda, budiš . . . okrem toho celkom napínavý a prepracovaný špiónsky mainstream, ktorý sa dá stráviť a rozhodne sa dá pozerať (a keď už nejakú riadnu komerčnú akčnú zábavu - tak jedine t. scotta, ten to fakt vie) ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tony Scott umí, o to se přít nebudeme. Ale tímhle "jinak" pojatým akčňákem o špionážních službách a záchranné misi těžko mohl zaujmout. Dvouhodinový popis fungování zákulisí tajných služeb by jako román sklidil slušný úspěch a klidně bych si ho přečetl i víckrát, ale jako film je to moc a působí to celé trochu rozporuplně...na jedné straně vám ukáže jak snadno akce selhávají, na druhé straně jediný šedý vlk oblbuje všechny tak dlouho jak potřebuje..navíc v jednom záběru hopsá na TV obrazovce v Baywatch Pamela Anderson, a ta se poprvé objevila až v roce 1992:) Robert Redford působí notně sešle, ale zase mu jeho veterána uvěříte bez problémů (narozdíl od Pitta, ten se na tajného agenta moc nehodí). Nathan Muir je stejný týpek ze staré školy jako hrdinové Forsythových románů - chrání si svoje lidi, používá staré triky, které už dneska nikoho nenapadnou, a proto fungují - a navíc je to další z řady chlapů, co si v krizi středního věku koupili Porsche (zdravíme Tylera:)). Jeho postava a chování v průběhu filmu, které vám párkrát zamotá hlavu, jsou na celé Spy Game to nejzajímavější, nepočítám-li velmi příjemné vystoupení starého matadora Davida Hemmingse a hudbu. S tou se statečně popasoval Harry Gregson-Williams, jeho dílko film výborně dokresluje, neustále jako byste slyšeli nezadržitelně odtikávající čas, prostě kvalitní práce. Ale nějaký mráz, nějakou duši nečekejte. 70% ()

Galerie (34)

Zajímavosti (24)

  • Ve filmu se několikrát objeví cigarety Morley. Jde o fiktivní značku cigaret, kterou používali v Aktech X. (don corleone)
  • Scéna, ve které Nathan (Robert Redford) přikáže Tomovi (Brad Pitt), aby se do pěti minut dostal na balkon domu na náměstí, je převzata z knihy Victora Ostrovskyho, bývalého agenta Mossadu. Zmínil to v ní jako část testu při výcviku. (Othello)

Související novinky

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (více)

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

V neděli 19. srpna zhruba ve 12:30 režisér Tony Scott „bez zaváhání“ skočil z mostu Vincenta Thomase v San Pedru. Skok byl smrtelný. V Scottově kanceláři byl posléze nalezen dopis na rozloučenou,… (více)

Reklama

Reklama