„24hodin“ alá T. Scott bez J. Bauera resp. K. Sutherlanda, za to s neochvějně vládnoucím R. Redfordem coby N. Muirem, (dosluhujícím) agentem CIA, („Kalouskovým (veřejným) nepřítelem č.1 -čerstvým důchodcem“), na kterého však ještě před zaslouženým odpočinkem čeká poslední (akce) „večírek“, za záchranu býv. parťáka (svého žáka) T. Bishopa (standartní B. Pitt), do jehož popravy v zaslíbené to (demokratické) zemi (velkého Mao Ce-tunga) zbývá posledních čtyřiadvacet hodin. A tak Nathan rezignuje na všechna svoje (nepsaná) pravidla a pouští se na tenký led, tj. do riskantní záchranné operace (proti samotné CIA) jež má s Tomem svoje plány. Spy Game to je celkem jednoduchá rovnice. Inteligetní, jemno-humorně odlehčená, svižná, s tahem na branku (Scottovi vlastním) špionážní „konverzačka“, s přesvědčivým R. Redfordem v typu role, pro kterou byl snad předurčen a který diváka nenechá ani na okamžik na pochybách, že je to právě ON, kdo je schopen celý snímek bezproblému (u)táhnout. Objektivně za (silné) 4*, ale když vidím to zdejší (pod)hodnocení, ostatně nebude to poprvé ani naposledy.....90% Btw, výborný hudební vkus, Tony. Nejen Dire straits (Ti) posílám „tam nahoru“.(8.2.2013)

hehehe, producenti stavili na ženské obecenstvo a obsadili najväčších fešákov minulej a súčasnej generácie. No dobre, teda, budiš . . . okrem toho celkom napínavý a prepracovaný špiónsky mainstream, ktorý sa dá stráviť a rozhodne sa dá pozerať (a keď už nejakú riadnu komerčnú akčnú zábavu - tak jedine t. scotta, ten to fakt vie)(22.1.2006)

Velmi příjemné překvapení – nečekal jsem od tohoto snímku téměř nic a dostal jsem tolik. Napětí, permanentní očekávání, jak to všechno dopadne, pohled do zákulisí CIA a do světa tajných a špiónů, komplot, nějakou tu "love sekvenci" etc. Hodně mi taky seděl způsob předložení příběhu – děj běžící hned ve dvou liniích (ve vzpomínkách a v reálu) zaručoval dvojnásobnou dávku napětí. Vše dobře zahráno a natočeno. Mile překvapily různé kamerové hříčky (najíždění a "odbíhání" kamery atd.) Shrnuto a podtrženo: SPY GAME má pro mě prostě šmrnc. Příjemná zábava, která však je schopná dát i trochu víc (bez toho, aby si na to VÍC hrála). A navíc: já to těm hercům fakt věřil. Rád si tuto SPY GAME za čas zopakuji.(2.3.2004)

Naprosto strhující thriller, u kterého všechno prožíváte s hlavními postavami. Vždycky se mi líbily filmy se špiony a tenhle je jedním z nejlepších. Skvělí herci, nádherná hudba, která ve vás místy vyvolá radost a jindy pomalu pláč, brilantní režie.. Hezké, chytré, zabalené do úhledného balíčku. 85%(3.12.2009)

Svěží dílo, tak jak jsme od Tonyho Scotta zvyklý. Určitě slušná filmařina, hvězdní herci, pěkná kamera, ale scénář mě nějak nevtáhl do děje, což je velká škoda. Zajímavý námět, který je dobře natočen, ale něco tomu chybí, co by snímek udělalo zapamatovatelnější. Brad Pitt a legenda Robert Redford, kteří se představili v rolích agentů CIA, zahráli slušně a film s přehledem tahnou na svých bedrech. Lehce nadprůměrný akční snímek, ve kterém se na poměry Tonyho Scotta překvapivě více mluví než střílí.....(11.5.2008)