poster

Spy Game

 • USA

  Spy Game

 • Německo

  Spy Game - Der finale Countdown

 • Francie

  Spy game, jeu d'espions

 • Slovensko

  Spy Game

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Francie, 2001, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  ***

  Největším problémem filmu jsou retrospektivy brzdící hlavní dějovou línii. Jenže právě na retrospektivách je tento film založen. Kdyby nebylo zručného Tonyho Scotta (pro ty jeho tech-machrovinky mám slabost) a Brada Pitta ve Škodě 1000MB, tak to snad v půli vypnu. Oproti Jasonu Bourneovi nemá Spy Game šanci.(1.2.2005)

 • Renton
  ****

  Scénář: Michael Frost Beckner, David Arata .. Film má tři roviny - první drama je v kancelářích CIA, kde mazaně exceluje Robert Redford, druhé prožívá Brad Pitt v čínské věznici a poslední je jejich společné, aby se doplnily motivace postav. Tony Scott přidal spoustu vizuálních vychytávek. Bez herecké kreace skvělého Redford a klipovité režie by to byl spíše jen průměrný špionážní thriller.. 75%.(28.5.2005)

 • Pohrobek
  **

  Podivný, trochu odvážný pokus o jakési skládání zážitků, vzpomínek i obrázků pěkně za sebe tak, aby nakonec vypadl špionážní thriller. To přece nemůže vůbec fungovat. Roztahané záběry z nesmyslně co nejatraktivnějších prostředí (Vietnam, DDR, Bejrút), které mají dát dohromady film akční. Samotný scénář by sám o sobě nevystačil ani na polovinu tohoto filmu, emočně rádobyhluboké vycpávky pak film vyloženě kácí. Redford Pitta neskutečně zastiňuje, takže se tu o žádné generační symbióze mluvit nedá, ale co by nás na tom mělo udivovat?(24.1.2005)

 • igi B.
  ****

  Nathan D. Muir (R.R) coby elitní agent CIA jde do penze a ten den si ještě stihne jednu velkou zpravodajskou hru za záchranu svého kolegy a žáka Bishopa (B.P.) Jak jen to ten Tony Scott dělá, že na základě takové banální a za vlasy přitažené historky dokáže natočit zajímavý a inteligenci neurážející akční film... (?:-) Opravdu zábavné dvě hodiny byť >scottovsky< rutinní, ale výsostně svébytné kvalitní filmařiny. Tři a půl hvězdičky za tuhle hru a za to nádherné Porsche 911(někdy z první půlky 70tých let - jak symbolické ;-) půlka nahoru!(25.5.2006)

 • Malarkey
  ****

  Je tomu už dávno, kdy jsem Spy Game viděl poprvé. Bylo to v době, kdy jsem na Tonyho Scotta byl děsně zaujatej. Vadil mi ten způsob vyprávění jeho příběhů, kde když vynecháte vteřinu, okamžitě se v příběhu ztrácíte. Nebo alespoň já takovej pocit měl a mám. Stejně tak jsem se vlastně cítil i u Spy Game. U toho jsem se ale rozhodl investovat maximální úsilí a musím říct, že mě ve všech ohledech tenhle film udělal radost. Příběh je hodně věrnej, trošičku mi připomíná francouzské sedmdesátky. Robert Redford a Brad Pitt předvádí skvělé výkony a je radost na ně koukat. Myslím si, že nikdy nezapomenu na scénu v Berlíně, kde Redford Brada vycvičuje a pošle ho na absolutně neznámý balkón. Nádherná scéna a to přátelství…to je radost pozorovat.(20.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace