Podle traileru by se dal očekávat akční nářez - nečekjte nic podobného, asi byste se zklamali! Je to spíše netradiční špiónský snímek, který má všechno potřebné k tomu, aby zabavil diváka na svých 126 minut - od skvělé režie, hudby, kamery (scenáře samozřejmě :) až po skvělé setkání dvou generací - Brada Pitta a Roberta Redforda!(3.12.2002)

Pro změnu začnu tak, že si představím celý snímek bez Roberta Reforda... ééé...nebo raději ne. Kol a kolem poměrně příjemné pokoukáníčko, které nás provede snad po všech krizových zákoutích světa (Bejrút ve špičkové kondici) za doprovodu velmi chytlavého hudebního doprovodem HGW. Komplot CIA ad obliga v ceně. Příznivci stylovosti juchejte. Odpůrci polovičatosti o dům dál.(25.4.2008)

Agent Nathan Muir odchází do důchodu, ale poslední den práce, který chtěl spojit s vyklízením šuplíků, mu výrazně zamotá čínské zatčení jeho žáka Toma. Muir si rychle uvědomí, že agentura nikoho zachraňovat nebude a Tomovo zatčení je důsledkem Muirova podcenění jeho citu. Zkušený agent začíná pod tíhou odpovědnosti rozehrávat kolem sebe hru, v níž ze sebe před nadřízenými dělá zlehka nechápavého, ale jeho kontakty po světě již pod obchodní značkou CIA rozjíždějí soukromou akci na Tomovu záchranu.(10.12.2008)

Tonyho Scotta mám ve svých TOP režisérech, viděl jsem většinu jeho filmů, ale tenhle akční snímek se mi do dneška vyhýbal. Nyní si už mohu také u Spy Game udělat fajfku :) Viděl jsem spousty akčních thrillerů a tenhle řadím mezi ty hodně povedené. Zejména rychlé střihy udržují divákovu pozornost (připomínalo mi to styl Paula Greengrasse ve druhém a třetím dílu o agentu Bourneovi). Dále kladně hodnotím promakaný scénář, kvalitní herecké výkony (samozřejmě zejména hlavní dvojice) a v neposlední řadě i hudební doprovod. Napadá mě asi jedna větší výtka - někdy se mi to zdálo příliš překombinované a vyřešení některých situací až moc snadné. Ale hlavní přece je, aby se divák na 2 hodiny přikoval k sedadlu a návštěvu toalety či stisknutí tlačítka "pause" si také pořádně rozmyslel. Což byl přesně můj případ - moje pozornost byla po celou dobu stejná. Tentokrát mi CZ dabing přišel vhod, protože si myslím, že v rychlém tempu, které Spy Game má, bych se mohl občas kvůli čtení titulků ztrácet. Navíc pánové Oliva a Dlouhý si to dávali a nemám k jejich hlasovým projevům ani ťuk. Můj verdikt zní: 80% (with J.)(21.3.2014)

• honajz

Mankote, táhne se to jak nudle z nosu, napínavé je to jako pondělní porada s managementem o dalším směřování firmy, a ty občasné flashbacky moc zajímavé a napínavé akce neposkytují - spíš to vypadá, že na co kluci sáhli, to zpackali. Nenašel jsem tam jedinou povedenou a pořádně dokončenou operaci. Navíc ve flashbacích vypadají oba špioni stejně staří jako v době hlavního vyprávění příběhu, i když by tam měl být rozdíl tak cirka 15 let. A ta neustálá snaha, aby oba vypadali podobně, měli stejnou barvu vlasů, oblečení... Akční kamera, ale jinak je to celé o ničem, pořád jsem čekal ještě nějaký twist na závěr, že to celé není jenom o záchraně mladého, blbého agenta z čínského vězení do důchodu odcházejícím agentem, v němž se najednou po letech probudilo svědomí - ale je. O to víc je to blbé, protože chybí větší prokreslenost postav, aby bylo jejich chování věrohodné, navíc je v tom tolik logických děr, že by to ani pejsek s kočičkou nezalátali. Fuj, to byl blbý film a zbytečně strávený čas u něj.(10.5.2016)

• - Ohledně režie se mluvilo i o Mike van Diemovi. (Othello)

• - Postavu Sandy z berlínské ambasády hraje Kimberly Paige, manželka bývalého velvyslance v Maďarsku, kde se berlínské scény natáčely. (Othello)

• - Ve scéně, ve které Nathan Muir (Robert Redford) licituje po telefonu o výši úplatku, asiaté, jenž mají být uplaceni, sledují v televizi s velkým zájmem úvodní znělku amerického seriáluPobřežní hlídka (od r. 1989). (Posheidon)