• ripo

Film, kde som si celý čas vravel : Tak, a teraz to už konečne príde..... A to som si vravel každách 5 minút, čakajúc na nejakú akciu, zápletku, špionážnu hru alebo hocičo iné, kde by som si povedal, že to stojí za tie 2 hodiny sledovania. Bohužiaľ, ten okamih neprišiel. Tak som ešte dúfal, že záver to vytiahne z tej biedy .... A - nevytiahol. A fakt si neviem predstaviť niekoho, kto tomuto filmu mohol dať viac ako 3* a posunúť ho tak medzi vyberanú spoločnosť filmov s červeným štvorčekom.(9.1.2006)

„24hodin“ alá T. Scott bez J. Bauera resp. K. Sutherlanda, za to s neochvějně vládnoucím R. Redfordem coby N. Muirem, (dosluhujícím) agentem CIA, („Kalouskovým (veřejným) nepřítelem č.1 -čerstvým důchodcem“), na kterého však ještě před zaslouženým odpočinkem čeká poslední (akce) „večírek“, za záchranu býv. parťáka (svého žáka) T. Bishopa (standartní B. Pitt), do jehož popravy v zaslíbené to (demokratické) zemi (velkého Mao Ce-tunga) zbývá posledních čtyřiadvacet hodin. A tak Nathan rezignuje na všechna svoje (nepsaná) pravidla a pouští se na tenký led, tj. do riskantní záchranné operace (proti samotné CIA) jež má s Tomem svoje plány. Spy Game to je celkem jednoduchá rovnice. Inteligetní, jemno-humorně odlehčená, svižná, s tahem na branku (Scottovi vlastním) špionážní „konverzačka“, s přesvědčivým R. Redfordem v typu role, pro kterou byl snad předurčen a který diváka nenechá ani na okamžik na pochybách, že je to právě ON, kdo je schopen celý snímek bezproblému (u)táhnout. Objektivně za (silné) 4*, ale když vidím to zdejší (pod)hodnocení, ostatně nebude to poprvé ani naposledy.....90% Btw, výborný hudební vkus, Tony. Nejen Dire straits (Ti) posílám „tam nahoru“.(8.2.2013)

Ke scenáři můžu mít výhrad, kolik chci, ale faktem je, že Scott je znamenitý řemeslník, jeho režie je dynamická, děj se rychle řítí kupředu. Proto mi ty dvě hodiny utekly jako voda a neměl jsem díky častým flashbackům pocit dějové roztříštěnosti. Musím pochválit také výpravu, bejrútské reálie s ulicemi plnými chaosu vypadaly opravdu přesvědčivě. A herci? Redford je i s přibývajícími léty pořád borec a pan Herec. A Pitt......je prostě Pitt. Opět si místama neodpustil ty svoje typické herecké manýry, ale on už jiný nebude :o) Celkově vzato nadprůměrný thriller, ale pouze tak na jedno zkouknutí. Tři a půl*.(19.3.2004)

"See that building across the way? - Yeah. - Do you know anyone there? - No. - In five minutes I want to see you on the balcony. - What do... - Five minutes. - Can't we discuss it over coffee? - You just lost ten seconds." Poctivý britsko-americký thriller se zajímavou zápletkou, výbornou kamerou a hlavně jak jinak než skvěle hrajícím Robertem Redfordem. Na mě celý scénář a v podstatě i celý film působil podobně jako film Odvlečen, ale Spy Game je rozhodně méně komorní, s více výbuchy, akcí, ale i méně emocemi. Děj rozhodně oživuje střídání časových linií. Dvojice hlavních představitelů se slušně doplňuje, jen příště možná méně amerického vlastenectví. Ale jo, Tony Scott ani tentokrát rozhodně nezklamal a budu se těšit i na jeho další filmy.(14.1.2011)

Kto by od filmu s lákavým názvom a sľubným hereckým obsadením očakával niečo viac, ako zručne nakrútenú ratovaciu operáciu zajtrajšieho penzistu, bude asi trochu sklamaný. Redford vďaka pomačkanej tvári pôsobí ako nastávajúci penzista dôveryhodne, Pitt ako úspešný agent už menej. Bejrútske reálie, zaujímavá kamera a vhodná hudba síce prispievajú k zlepšeniu celkového dojmu z filmu, ale scenáristický deficit neprekryjú. Počas celého filmu som sa nezbavil pocitu, že toto som už niekde, niekedy, v mierne modifikovanej podobe, videl. Ale pri opakovanom zhliadnutí som bol k existujúcim nedostatkom tolerantný a jednu hviezdičku som s prižmúrenými očami pridal.(18.10.2010)

• - Jako malý pozdrav Kmotrovi (1972), kde přítomnost pomerančů symbolizuje blížící se nebezpečí, kupuje si postava Catherine McCormack pomeranče těsně předtím, než je unesena. (don corleone)

• - V momentě, kdy Nathan Muir (Robert Redford) vchází do své kanceláře poté, co mu tři zaměstnanci CIA prohledávali pracovní složky, je možné spatřit na věšáku vedle dvěří červenou kšiltovku, která patří režisérovi filmu Tonymu Scottovi. (žvanimírek)

• - Ve filmu se mihne i Tony Scott. Je to muž v červené čepici, který je vidět u Nathanovy kanceláře. (Elisebah)