Podle traileru by se dal očekávat akční nářez - nečekjte nic podobného, asi byste se zklamali! Je to spíše netradiční špiónský snímek, který má všechno potřebné k tomu, aby zabavil diváka na svých 126 minut - od skvělé režie, hudby, kamery (scenáře samozřejmě :) až po skvělé setkání dvou generací - Brada Pitta a Roberta Redforda!(3.12.2002)

hehehe, producenti stavili na ženské obecenstvo a obsadili najväčších fešákov minulej a súčasnej generácie. No dobre, teda, budiš . . . okrem toho celkom napínavý a prepracovaný špiónsky mainstream, ktorý sa dá stráviť a rozhodne sa dá pozerať (a keď už nejakú riadnu komerčnú akčnú zábavu - tak jedine t. scotta, ten to fakt vie)(22.1.2006)

Robert Redford a Brad Pitt. Dva herci, kteří ve své době platili za sex symboly a často jsou ve foto kolážích kladeni vedle sebe pro svoji podobu, se setkávají v jednom filmu a spolupráce jim vyšla velmi dobře. Retrospektivní líčení příběhu přináší často značně zajímavé zápletky a ukázky vztahu mezi hlavními hrdiny, stejně jako atraktivní vhled do prostředí, v němž bylo potřeba prostoru pro nějakou tu špionskou hru. Výsledné dojmy mám spíše neutrální, protože ne všechny pasáže mne bavily.(3.8.2014)

Ke scenáři můžu mít výhrad, kolik chci, ale faktem je, že Scott je znamenitý řemeslník, jeho režie je dynamická, děj se rychle řítí kupředu. Proto mi ty dvě hodiny utekly jako voda a neměl jsem díky častým flashbackům pocit dějové roztříštěnosti. Musím pochválit také výpravu, bejrútské reálie s ulicemi plnými chaosu vypadaly opravdu přesvědčivě. A herci? Redford je i s přibývajícími léty pořád borec a pan Herec. A Pitt......je prostě Pitt. Opět si místama neodpustil ty svoje typické herecké manýry, ale on už jiný nebude :o) Celkově vzato nadprůměrný thriller, ale pouze tak na jedno zkouknutí. Tři a půl*.(19.3.2004)

Špionážní thriller bez kouzla, bez akce, zato se spoustou (většinou nezajímavých) keců. Nemluvě o tom, jak děsně je to natahované a závěrečná záchranná akce (dost jsem se na ni těšil) je vyloženým zklamáním. Na Scotta velmi slabé - to si dám raději 3x za sebou geniálního Posledního skauta... 60 - 70 %(29.10.2004)

• - Film je věnován matce Tonyho Scotta, která v roce 2001 zemřela. (don corleone)

• - Jedno z aut, které ve filmu řídí Tom Bishop (Brad Pitt), je Škoda 1000. (lskala)

• - Budova, která je označená jako americká ambasáda v Hong Kongu je ve skutečnosti hlavní budova bankovního úřadu. (don corleone)