Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ****

  Podle traileru by se dal očekávat akční nářez - nečekjte nic podobného, asi byste se zklamali! Je to spíše netradiční špiónský snímek, který má všechno potřebné k tomu, aby zabavil diváka na svých 126 minut - od skvělé režie, hudby, kamery (scenáře samozřejmě :) až po skvělé setkání dvou generací - Brada Pitta a Roberta Redforda!(3.12.2002)

 • Lavran
  ****

  Pro změnu začnu tak, že si představím celý snímek bez Roberta Reforda... ééé...nebo raději ne. Kol a kolem poměrně příjemné pokoukáníčko, které nás provede snad po všech krizových zákoutích světa (Bejrút ve špičkové kondici) za doprovodu velmi chytlavého hudebního doprovodem HGW. Komplot CIA ad obliga v ceně. Příznivci stylovosti juchejte. Odpůrci polovičatosti o dům dál.(25.4.2008)

 • petaspur
  ****

  Agent Nathan Muir odchází do důchodu, ale poslední den práce, který chtěl spojit s vyklízením šuplíků, mu výrazně zamotá čínské zatčení jeho žáka Toma. Muir si rychle uvědomí, že agentura nikoho zachraňovat nebude a Tomovo zatčení je důsledkem Muirova podcenění jeho citu. Zkušený agent začíná pod tíhou odpovědnosti rozehrávat kolem sebe hru, v níž ze sebe před nadřízenými dělá zlehka nechápavého, ale jeho kontakty po světě již pod obchodní značkou CIA rozjíždějí soukromou akci na Tomovu záchranu.(10.12.2008)

 • Marsik
  ****

  Tonyho Scotta mám ve svých TOP režisérech, viděl jsem většinu jeho filmů, ale tenhle akční snímek se mi do dneška vyhýbal. Nyní si už mohu také u Spy Game udělat fajfku :) Viděl jsem spousty akčních thrillerů a tenhle řadím mezi ty hodně povedené. Zejména rychlé střihy udržují divákovu pozornost (připomínalo mi to styl Paula Greengrasse ve druhém a třetím dílu o agentu Bourneovi). Dále kladně hodnotím promakaný scénář, kvalitní herecké výkony (samozřejmě zejména hlavní dvojice) a v neposlední řadě i hudební doprovod. Napadá mě asi jedna větší výtka - někdy se mi to zdálo příliš překombinované a vyřešení některých situací až moc snadné. Ale hlavní přece je, aby se divák na 2 hodiny přikoval k sedadlu a návštěvu toalety či stisknutí tlačítka "pause" si také pořádně rozmyslel. Což byl přesně můj případ - moje pozornost byla po celou dobu stejná. Tentokrát mi CZ dabing přišel vhod, protože si myslím, že v rychlém tempu, které Spy Game má, bych se mohl občas kvůli čtení titulků ztrácet. Navíc pánové Oliva a Dlouhý si to dávali a nemám k jejich hlasovým projevům ani ťuk. Můj verdikt zní: 80% (with J.)(21.3.2014)

 • honajz
  *

  Mankote, táhne se to jak nudle z nosu, napínavé je to jako pondělní porada s managementem o dalším směřování firmy, a ty občasné flashbacky moc zajímavé a napínavé akce neposkytují - spíš to vypadá, že na co kluci sáhli, to zpackali. Nenašel jsem tam jedinou povedenou a pořádně dokončenou operaci. Navíc ve flashbacích vypadají oba špioni stejně staří jako v době hlavního vyprávění příběhu, i když by tam měl být rozdíl tak cirka 15 let. A ta neustálá snaha, aby oba vypadali podobně, měli stejnou barvu vlasů, oblečení... Akční kamera, ale jinak je to celé o ničem, pořád jsem čekal ještě nějaký twist na závěr, že to celé není jenom o záchraně mladého, blbého agenta z čínského vězení do důchodu odcházejícím agentem, v němž se najednou po letech probudilo svědomí - ale je. O to víc je to blbé, protože chybí větší prokreslenost postav, aby bylo jejich chování věrohodné, navíc je v tom tolik logických děr, že by to ani pejsek s kočičkou nezalátali. Fuj, to byl blbý film a zbytečně strávený čas u něj.(10.5.2016)

 • - Ohledně režie se mluvilo i o Mike van Diemovi. (Othello)

 • - Postavu Sandy z berlínské ambasády hraje Kimberly Paige, manželka bývalého velvyslance v Maďarsku, kde se berlínské scény natáčely. (Othello)

 • - Ve scéně, ve které Nathan Muir (Robert Redford) licituje po telefonu o výši úplatku, asiaté, jenž mají být uplaceni, sledují v televizi s velkým zájmem úvodní znělku amerického seriáluPobřežní hlídka (od r. 1989). (Posheidon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace