Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo "lidi ze staré školy" na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký... (Magic Box)

Myrreczech

Velmi zdařilý ikdyž místy utahaný film, který zaujme zajímavou flashbackovou koncepcí a skvělou dvojicí hlavních postav. Za zmínku stojí také perfektní soundtrack a zdařilé akční scény. Těch je bohužel jen pár a většinu snímku se jen mluví, což by normálně nemuselo být na škodu, ale tady bylo. Všechno však zase vyrovnalo dokonalé zakončení. ()

Autogram

Záchrana jedného agenta z čínskych pazúrov prebieha, ako je u Redforda zvykom, konverzačnou vojnou. Druhú stranu diania vlastne ani nevidíme, len retrospektívne príbehy približujú, o koho a akého človeka v tom agentovi ide. Celé to ale začína až pol hodinu po začiatku filmu, dovtedy je to naozaj len márnenie času. Nejasností na konci zostane dosť, na precízny špionážny film priveľa. –––– Technológie sa zdokonaľujú, to je fajn. Ale väčšinou si vystačíš s vreckovým nožíkom, žuvačkou a úsmevom. ()

Marrdaa

Je jen škoda, že podobných filmů z prostředí CIA/FBI se dnes točí méně než průserů kolem Českého premiéra (AB). Tyhle filmy mají svůj charakter, zasazení do skutečné historie, absenci patosu a hlavně se v nich nikdo nesnaží trapně vtipkovat. Pevně doufám, že se v kinech opět začnou objevovat podobné kousky, při kterých se nemusíte chytat za hlavu co pět minut a že diváky brzo unaví ty někdy vrcholně trapné nerealistické komiksoidy, tak jako stačily otrávit mě. ()

Styxos

Ještě před tím, než se po plátnech kin poprvé prohnal Jason Bourne rozehráli Robert Redford a Brad Pitt Spy game pod taktovkou skvělého Tonyho Scotta, pro tohoto režiséra dosti netradičně natočený film, protože v hlavní roli tentokrát není akce a operace Večírek je tak nejlepší tajnou operací filmového plátna. Ps: obrovská pochvala za cool hudbu Harryho Gregsona - Williamse. ()

BuryGol

Solidní filmek o CIA a dvou agentech. Důkaz, že osobní život by se neměl promítnout v tom pracovním. Redford už je tady trošku za zenitem, ale pořád dobrý. Nicméně určitý věci mi přišly přehnaný nebo nevěrohodný, to gesto s penězma bylo trochu sci-fi, a Robert je asi největší vychcanec v historii filmu. :-D Nicméně příběh ujde, kamera se mi líbila, a muzika seděla ke každýmu záběru. Snad jen kdyby to nebylo tolik o tý minulosti. PS:je tak těžký najmout pár lidí na castingu, co uměj německy plynule? ()

milancecil

V poslední době další zhlédnutý film skvěle herecky obsazený Robertem Redfordem, tentokrát do role agenta CIA, dobou studené války prověřeného elitního bojovníka v pro nás tak neproniknutelně zastřené oblasti tajných operací, ano, jen těžko asi někdo z nás může odhadnout věrohodnost jeho příběhu, ale Tony Scottem úžasně režírovaná podívaná to pro nás diváky rozhodně je, tedy pro mne naprosto bez pochyb, i když zpočátku jsem se v ději orientoval jen obtížně, ale patrně tak zmatečně i měl na nás zapůsobit, právě tou svojí velkou nepřehledností, která měla navodit stav, jaký často právě při činnostech takových agentů zřejmě je běžnou realitou, tedy až postupně se před námi rozkrývají souvislosti, které dovolují pochopit příčiny situace v níž se ocitl jeho bývalý, mladší kolega Tom Bishop, bez oddychu se před námi odvíjí v rychlém spádu dalších a dalších událostí akce na jeho vysvobození, předvádí se nám možnosti osobního, chrabrého nasazení ve prospěch záchrany jednoho, již agenturou odepisovaného člověka, když zachránce ví, jak uvést jindy těžkopádné monstrózní soustrojí v rychlou záchrannou akci, opravdu jde o velmi pozoruhodné dílo, které snad diváky přinutí k zamyšlení nad tím, co se jim každodenně v médiích prezentuje, že mnoho ze sdělovaného je jen součástí řízených her, matoucích, ale bohužel nás masivně ovlivňujících. ()

Aqualung

Řekl bych krásný, a téměř otcovský počin charakterního špiona, který provede bravurní akci svým nadřízeným pod nosem, aby zachránil svého žáka a přítele i jeho družku před popravčí četou v čínském vězení. Připomíná to benefiční film pro pana Redforda. Role mu vyloženě sedne.Výborně udělaný špionážně akční film.Dává nám nahlédnout do kuchyně CIA.Místy z toho mrazí.Ale tohle už je svět tajných služeb.Špína,svinstvo,mix formálních a neformálních vztahů,který tu a tam nabývají vrchu na střídačku. Lidé mají jen takovou cenu, jaká je jim velením přiznána v té,které akci. Agent Miur provede cosi, co snad ani není možné.Nicméně klapne to.......Přimhuřme oči.Film si to zaslouží.Nemyslím to jako peiorativum. No a poslední odjezd v porsche ze sedmdesátých let z práce....Obojí symbol kvalitní práce.Slušný film. ()

P1tr

Velmi povedený thriller, který není tak jednoduchý, jak jsem přepokládal a jde překvapivě celkem do hloubky a přináší nám zajímavý přiběh natočený tradičně svižným stylem Tonyho Scotta. Brad Pitt s Robertem Redfordem hrají na výši a povznášejí napínavost příběhu o další úroveň. Spy Game je hutným a výživným snímkem, kterému toho nelze příliš vytknout a jde o intenzivní a kvalitní, i když neobjevný zážitek, který vás zanechá spokojené. ()

solskjaer

Průměrný thriller z průměrně zahranými rolemi jak od Pitta tak i Redforda. Zajímavé na filmu je ta jejich podoba což ale byl určitě producentský kalkul. No a jak tak koukám povedl se:-)) ()

femme fatale

Snímek sám o sobě je v podstatě normální a ve skrze průměrně dobře natočený, ale herecké výkony ho vyzdvihují o velký kus výše. ()

Cejny

Tohle jo, Brad Pitt se tentokrát předvedl a oba hlavní představitelé podali skvělé výkony. Škoda, že takhle povedených filmů o špionech studené války není více...nebo mi snad někdo něco doporučíte? ()

kenkaku

Brilantní partie Roberta Redforda. Napínavé, skvěle poskládané a hlavně zcela unikátně dávkovaná akce a napětí. Osobně se mi i moc líbilo to postupné odkrývání kdo-co-proč aby do sebe zapadl motiv jednotlivých charakterů. Vážně krásná partie... moc rád si ji zopakuji kdykoliv. ()

Maynard.

Už jen to, že si vedle sebe do jednoho filmu dva takovýhle šviháci mluví celkem za dost. Takže kdo máte rádi Brada a Redforda, tak tenhle kousek jednoznačně ANO. Tony Scott už si teď točí akční filmy ve filmovém nebi, o tom žádná. Ale jestli tam točí stejné filmy jako tady, tak sice dobrý, ale nikdy nedosedne na úplný filmařský trůn. Sice se na to hezky kouká, sice rejža odvádí kvalitní práci, sice si do filmu vybírá perfektní herce, sice do filmů vkládá líbezný songy, ale jako celek mu to prostě nefunguje, tak jak by si asi i on sám přál. Už jen to, že si vybral takovou hereckou dvojici jako jsou tito dva elegáni a nedokázal z filmu vytvořit něco víc než jen lehce nadprůměrnou podívanou, mluví za vše. Spy Game je příjemná tím, že se jedná o retrospektívu, což nebývá u mnoho filmů, ale to je asi tak všecko. Kdybych byl ženská a mohl bych si vybrat jednoho z tědlech dvou borců, tak bych si asi vybrala oba dva :o) ()

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012