Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

Oxyuranus

Vzdal se věčnosti pro pár chvil lásky. Ten film musel na papíře vypadat zvláštně a producentsky riskantně, ale vznikl jeden další z filmů, který mě dojal a na konci rozbrečí. A proč ne. Podmanivá forma a krásný příběh. ()

Blazkowicz

Ten gumák, který tady seřazuje herce v sekci "hrají" by potřeboval pořádně nakopat. Já vždycky myslel, že je to seřazené zhruba podle důležitosti role, popřípadě výskytu nebo něčeho takového. Tady je to totálně dodrbané. E. S. tam kromě pohledu na její těhotenské břicho vůbec nehraje. Někdo si ze mě udělal prdel. IMDb to má seřazené jak se sluší a patří. Učte se od nich. Kdyby aspoň ten film byl dobrý, ale on moc není. Cage a jeho psí oči na mě nepůsobí, Ryan je otřesná tak moc, až jsem žadonil o výměnu. Absolutně se tam nehodila a dostával jsem z ní pocity zvracení. No jo, v poslední době jsem si zvykl na úplně jinou ligu, kterou hraje již zmíněná E. S. Být v hlavní roli (už zase s Cagem), tak by to šlo hodně nahoru a nebyl by to takový blbý slaďák. Scénář není špatný, ale někde ho při natáčení zabili. 3-* ()

axik

I když námět už tu byl je a bude (viz Nebe nad Berlínem), přesto mě Město andělů dostalo. Výborné obsazení, působivá dějová zápletka, dobrá hudba. Život a smrt a andělé kam se podíváš... andělé na pláži .... ()

Pangi

Ta americké remaky evropských filmů!!! Kapitola sama pro sebe.Neznám jediný povedený.Cage v tomto snímku hraje jako kdyby byl mentálně postižený:-(( ()

Efreeti

Je to jen můj názor nebo se Meg Ryan v každém druhém záběru opravdu tváří jako autista před periodickou tabulkou prvků? ()

Napoleon-B

Velice pěkné. Cage hraje opravdu tak dobře že by mu člověk aji uvěřil že tím andělem skutečně je. Nevím co bych tomuto filmu vytkl ale převratný ani ničím úchvatný zkrátka není. Je to prostě dost dobrý film na večer u TV. ()

Paladin25

Romantika ako má byť. Meg Ryan je tak krásna že aj anjel obetuje svoju nesmrteľnosť aby s nou mohol byť. Prekvapivý a smutný záver nenechá ani jedno oko suché. Proste krása. ()

JohnKEANE

Aj ked sa tu Nicolas Cage ako anjel,tvári dost primitívne a Meg Ryan tiež velmi nemusím je tu ešte stále vela svetlých bodov vdaka ktorým sa tento film oplatí vidiet. ()

Mr.Shock

Komantická Romedie tak, jak jich známe spousty. Ale tahle byla nečím jiná, lepší, hezčí, citlivější. A nedočkali jsme se happy-endingu... Nebo možná dočkali? Záleží na úhlu pohledu. Ne, teď vážně... Scéna na pláži za přítomnosti černých hábitnatců byla moc pěkná. A taky se mi líbilo, jak si Nic ve sprše opařil **** horkou vodou :D NICMÉNĚ... Mně osobně přišla "roztomilejší" ta část filmu, kde nesměle Maggie okukuje, sleduje ji při práci a bezděčně se usmívá, kdykoliv ji uvidí... Každopádně je to jedna z těch lepších komedií... 75% ()

Gladi

Krásne romanticky melancholický príbeh v ktorom je všetko, túžba, nedosiahnuteľnosť, čistá úprimná láska a ako to v skutočnom živote aj býva aj smútok, navyše podčiarknuté úžasnou hudbou. ()

Adrii

Film zaujme neobyčejným scénářem.. Nejen věcmi mezi nebem a zemí. A hlavně jak se dle mého vkusu k sobě Ryan a Cage nehodí, tak zrovna to, tento film akorát podtrhuje. O to v něm jde. Jsou přece odlišní. Jeden anděl a druhý člověk. Film je pro mne srdceryvná záležitost a místy protkaná vtipem. V mých očích hodnocení filmu zvyšuje nečekaný závěr. A ten i když přišel, film neskončil. Naopak pokračoval a ukázal všem, že všechno zlé, je k něčemu dobré, a že jsou tu věci, za které stojí žít! BTW: Navíc hudba k tomuto filmu je dokonalá! ()

virtual_Boy

Solidně nadprůměrný, dobře natočený romantický film. Úplná bomba to sice není, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Doporučuji. ()

kviczala

Tuctový americký film téměř bez špetky své vlastní invence. Je opravdu jednoduché vydělat peníze na nápadu někoho jiného... Ale pořád si myslím, že v Městě andělů to funguje pořád lépe, než třeba ve Vanilkovém nebi, které je prachsprostou vykrádačkou a detailnou kopií španělského filmu Otevři oči! To Radek99: Nebe nad Berlínem není "pouze" černobílý film! Svět dostává barvu ve chvíli, kdy se anděl rozhodne pro lidský život! A o tom právě Nebe nad Berlínem je: obsahuje tolik drobných, avšak duchem velkých detailů, kterých se Město andělů ani zdaleka nedotklo! Díky bohu! Dvě hvězdičky za Cage! ()

laple

To je moje srdcovka. Jediná romanťárna mezi těma psychohororama, ve kterých se vyžívám, snad neuškodí. Je tu naprosto dokonalá hudba, fascinuje mě tichost prostředí a kamera. Mám ráda pasáž, kde Meggie popisuje chuť hrušky, užívám si šelest předčítajících lidí v knihovně, líbí se mi věčně smutný výraz Setha. Pokaždé se na to ráda podívám. ()