Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

Barak

Nicolas Cage (Seth (Plate)), akční hvězda druhé poloviny devadesátých let, jakožto anděl, který se zamiluje do krásné slečny, kterou ztvárňuje Meg Ryan (Maggie Rice). Můj osobní prožitek tohoto filmu byl stoprocentní, což se odráží i na mém hodnocení (i na tom, že tento Silberlingův počin, mám strašně moc rád). Spousta opravdu andělsky krásných dialogů, které se linou z úst hlavních představitelů. Seth není zrovna dvakrát nebesky krásný, ale čert to vem - na Meg Ryan se kouká o to líp. K tomu si přičtěte ještě vydařenou hudbu a máme tu romantiku jako hrom. Příběh, který je přímý, bez zbytečných odboček, o lásce, o věčnosti, o "free will" a o tom, že se můžeme rozhodnout. Celé to funguje vlastně tak, že Cage se "ukáže" Meg, chvilku si o něčem povídají (ale fakt krásné dialogy) a pak zase zmizí (tak nějak to bude). Milovníci Ernesta Hemingwaye si taky příjdou na své, protože jsou zde odkazy na něj odkazy a dočkáme se i nějakého toho úryvku. Občas vám může Seth připadat jako Neo, v tom svém plášti, který pořád nosí, akorát že místo končetin používá slova - a umí to stejně obratně. Musím říct, že tohle patří k těm nejromantičtějším filmům, které jsem měl tu možnost shlédnout (teď si asi říkáte, že je to jediná romantika, kterou jsem viděl) a pokud ne, tak určitě k těm nejvíce prožitým - je to jedná velká srdeční záležitost, u které nezůstane žádné ze dvou očí suché.... ()

patroklos

I kdyz remake, moc povedeny, docela jsem ten konec obulel :-) Nejsem fanousek Nicolase Cage, lepe receno pred timto filmem jsem nebyl... Moc na me zapusobil svoji vnimavosti a citem, ktery jakoby snad ani nehral ()

Petrushka5

Líbí se mi západy slunce, hrušky, seance andělů... Meg Ryan a Nicolas Cage se tváří často až příliš pateticky. Omlouvám se, ale ráz celého filmu mě nijak zvlášť nedojímá. Možná mé hodnocení ovlivňuje fakt, že jsem některé části viděla hodněkrát. Před devíti lety jsem z tohoto filmu byla nadšená, když si to pustím teď, tak neshledávám nic zajímavého a musím se ušklíbat. Takže dvě. Z toho jedna za vzpomínky. ()

ex.it

Když kvalitní romantický film, tak tento. Chtěla jsem dát 5 hvězdiček, ale nemůžu si pomoct - když někde hraje Meg Ryan, nikdy mi film tolik nesedne. ()

Skleni

Asi najlepší film meg ryan a úlne ma citovo položili scény s anjelmi či záver. Krása! Avšak vela kecov o ničom v podstate a pre mňa sa tvorcovia málo venovali samotným anjelom. ()

JimiH

Až na poslední pekelnou čtvrthodinku snesitelný průměr plný scénáristických neobratností. Romantika je zde spíše vynucená než přirozená a vztah andělů a lidí daleko lépe zachytil Wim Wenders v Nebi nad Berlínem, jehož je Město andělů nepovedeným remakem. ()

gp_one

Možná z úcty k předloze, možná proto, že mám opravdu rád anděli a né tragédy alias Cage, nemůžu Město andělů prostě vystát. Nebýt předlohy a mého vztahu k ní, stejně by to moc nepomohlo. Je tu jen tuna oumérického patosu, zabalená do ještě kýčovitějšího pozlátka. ()

PavelZava

Scénář: Dana Stevens *** Je to film, který je hodně brečivý a smutný , a to i přesto, že Meg Ryan se většinou, když se směje, nejenom směje, ale směje i očima, ty jiskřičky. Vtipné je, jak Nicolas Cage a Andre Braugher sedí na dálniční tabuly nad auty, dobrá kamera ! ()

kersten

Neviem kvôli čomu, ale mňa tento film teda vôbec nebavil. Romantika žiadna, pointa tiež nie, Nicolas Cage ma v tejto role vôbec nepresvedčil. Už len ta iracionalita ma odradila od filmu a jednoducho som si k nemu nenašla cestu. Keď už budem chcieť pozerať romantiku, vyberiem si dačo reálnejšie. ()

Joppo88

Od prvého momentu skĺbil režisér Brad Silberling skvelú myšlienku s dokonalou herečkou pre romantické filmy M. Ryan. N. Cage ma milo prekvapil v tejto úlohe. Spolu s M. Ryan tak vytvorili silnú atmosféru ešte silnejších emócii. Tomuto všetkému ešte pridala hudba. Skvelý film na piatkový večer... :-) ()

chrispe

Nevím proč mám tento film v hlavě zakódovaný jako klasika. Ale je to tak. Nicméně já si nijak nepotrpím na Meg Ryan ani na Nicolasovi Cageovi... ona pro mě není "ta" kvůli které se anděl vrhne vstříc osudu a on mě v některých záběrech, kdy k ní vysílá pohled opuštěného štěněte, připadá jednoduše směšný. A ve finále, kdy mi došlo, SPOILER: že ta její jízda na kole je poslední, doslova jsem úpěla... někdo tu napsal že je to kýč netvrdšího ražení... a vyhovovalo mu to... mě už moc ne. Líbili se mi Dennis Franz a Andre Braugher. ()

ZackSawyer

NIcolas i Meg v parádní formě, zajímavý nápad, děj, smutný příběh, kdo prožil - chápe! Třeba máme každej nějakého Setha... kdo ví, jedno vím jistě jednou to buď potvrdím nebo vyvrátím, ale už nikdy nikomu nepovím... ()

ludva10

Sice romanťák, ale pěkně natočený a navíc proložený tajemnem ohledně andělů. Takže od začátku do konce jsem se vůbec nenudil a na konci byl i dojatý. Moc působivě natočený film a ač někdo píše, že se Cage na to nehodí, mě se moc líbil ( to samé i Meg ). Na tento film se rád podívám vždy, když ho dávají. ()

FeriusParfax

Spoiler. Tak stejně jako u Obchodníka se smrtí, kde se mi nelíbil Cage jako tvrďák, tak se mi nelíbí ani jako andělský anděl. Do jaké role se teda vlastně hodí? Film jsem viděla už dávno, ale zůstal ve mně hlavně nepříjemný pocit z počáteční scény. Taky konec mě na chvíli rozesmutnil. Ale mám ráda, když hlavní nebo jiná důležitá postava umře. Celkově to byla taková příjemná romantika. Občas je jí třeba, když se vám jí dostává jen v málo častých dávkách. ()

kondor77

Americký remake se oprostil od (pseudo)metafyzické předlohy a nabídl příjemný romantický film s fantasy prvky a hezkými herci. Kdysi jsem na to vzal svou holku do kina a o pár hodin později si užil nejlepší sex svého mizerného života. ()