Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

Radek273

Očekávání bylo veliké, zklamání bohužel rovněž. Unylý film s vleklým dějem, který snad jen Cage s Ryan zachránili před úplným propadákem .. bohužel. ()

Masai

Sice nejsem zastáncem dobrých konců za každou cenu, ale tenhle konec mě štve pokaždé když ten film vidím. Pravdou ovšem je, že kdyby to skončilo klasickým happyendem tak by to bylo přeslazené až hrůza. Cage sice nepatří k mým vyloženým favoritům, ale tahle klidná poloha mu myslím docela sedla. Jeho pohled mi přišel vždycky svým způsobem (pro mě až nepříjemně) uhrančivý a tenhle film je téměř postavený na dlouhých intenzivních pohledech. Zato Meg mám hodně ráda a role vynikající a citlivé lékařky, která má potíže vyrovnat se smrtí svého pacienta jí určitě perfektně sedla. ()

rigby

Hollywoodská verze Wendersova Nebe nad Berlínem. Dokud jsem neviděl původní verzi, tak se mi tento film moc líbil. Ale to jsem byl o spoustu let mladší a zamilovaný. Pak to člověk vidí trochu jinýma očima. Je to vlastně mnohem sladší, zamilovanější, komerčnější. Dneska se na to dívám už jinak a zase tak nadšený z tohoto filmu nejsem. Raději si pustím Wendersovo úchvatné umělecké dílo, které je opravdu někde úplně jinde a dovede mi toho dát mnohem víc. Ale jako vzpomínka na mládí to zafungovalo. Z nostalgie dávám čtyři hvězdičky. ()

imaginer21

Originál jsem neviděl, ale neumím si představit, že by do role zranitelné, citlivé, osamělé, ale zároveň silné a ve všech ohledech okouzlující doktory v takovém slaďáku hrál někdo jiný než právě andělská Meg Ryanová. Paradoxně ve městě andělů je ona tím nejandělštějším, co tenhle okuskvostný biják nabízí. Film jako takový (a protože už jsem byl připraven na jeho závěr) rozhodně pohltí především silnou kombinací skoro Spielbergovské kamery a neotřelého citlivého soundracku. Nick Cage však, jakkoliv se snaží, mi tu pořád připomíná spíš tichého psychopata než romantickou duši toužící po naplnění. Ale za to jistě může fakt, že rok předtím téměř totožně oblečen skutečně psychopata hrál. To pak člověk jen tak jeho děsivý výraz z hlavy nesetřese, i kdyby Nick citoval Bibli a recitoval Bezruče. ()

PTuranyi

Výborne natočený romantický film. Perfektná produkcia, atmosféra a kvalitné herecké výkony. Na rozdiel od Neba nad Berlínom film filozofickú linku rieši len povrchne a sústreďuje sa na romantický príbeh anjela menom Seth a jeho vzťah s lekárkou Meggie, ale robí to dobre. Sem tam sa celkom úspešne snaží zapôsobiť na emócie artistickými scénami podfarbenými hudbou. Ku koncu však tlak na emócie stupňuje čo vyvrcholí použitím Celine Dion. Od toho okamihu to ide z kopca. 70% ()

shinlove

Celý film je romantika, ale protože film nekončí happy endem, hned je film označený i jako drama... No rozhodně je to film pěkný, závěr smutný, přesto hodnotím výsledek jako průměrný film. 3* ()

štěpule

Tak tohle je můj nejoblíbenější film. Je o pocitech, při jeho sledování si člověk uvědomí, jak vlastně chutná hruška a začne se třeba na pár věcí dívat jinýma očima. Já jsem si uvědomila, jaké máme štěstí, když cítíme něčí dotek, vůni, chuť... Velkou zásluhu na celkovém dojmu má Nicolas Cage, který skutečně vypadá, jako by právě odněkud spadl. To myslím samozřejmě jenom v dobrém ()

frog

Jednou za čas se nechám tímto snímkem odnést do světa andělů a pohladit se příběhem který je tak sladký. ()

jcall2bad

šílená nuda a zbytečně protlačována sentimentalita. Očividně účelem tohoto filmu není nic, než vrhnout do očí diváků (zejména divaček) slzy. To je ale asi jediný účel, a v mém případě ho neplní. ()

LooX

Město Andělů je...krásné.Město Andělů není jen klasický romantický film,kde ona má ráda jeho a on ji a po pár peripetiích které samozřejmě překonají,si padnou do náruče a vezmou se a žijí šťastně až do smrti.Ne.Město Andělů je nádherný film,kde první polovinu filmu pozorujeme život andělů,co dělají,jak tráví dny,po mohou a co nemohou,jak se procházejí po stŕechách,pozorují slunce na pláži...a jeden z nich začne něco cítit...něco co nikdy nepocítil a jako anděl by asi neměl,ale přesto.Je to láska a taková,že se kvůli ní vzdá svého života a původu a stane se obyćejným člověkem smrtelníkem,aby okusil lidský život s veškerou krásou i bolestí,které nám každý den přináší... ()

saaaky

I díky Meg Ryan a Nicolasi Cagi v hlavních rolích dávám 4 hvězdičky. Procítěný a příjmený film, u kterého ukápne nějaká ta slza a film je tak velmi neobvyklým zážitkem. Bravo! ()