Nejvzdálenější místo na Zemi (TV seriál)

The Last Place on Earth

• Československo

Najvzdialenejšie miesto na zemi

Velká Británie, 1985, 396 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

V roce 1912 zůstává už jen málo míst na Zemi, kde nevkročila lidská noha. Jedním z těchto míst je i jižní pól. A právě v roce 1912 vyráží dvě výpravy k této jižní výspě, dvě výpravy vedené dvěma odvážnými muži a zároveň soupeři, Norem Amundsenem a Britem Scottem. Všichni víme, jak tyto výpravy nakonec dopadly, avšak zpracování seriálu to vůbec na napínavosti neubírá.(24.2.2005)

"Vážený pane Rösnere, děkujeme za Váš zájem o vysílání České televize, který nás velmi těší. Příznivou zprávu pro Vás však nemáme. Na tento zahraniční seriál již v současné době nevlastní Česká televize vysílací práva. Vysílal se včetně reprízy v roce 1991 a tím nám vysílací licence skončila. V tuto chvíli Vám nemůžeme zaručit obnovený nákup licence, ale Váš podnět předáváme do akvizice nákupu zahraničních pořadů k možnému využití. Věříme, že i přesto nám zachováte přízeň a že si v naší programové nabídce naleznete mnoho bla bla bla bla bla..."_ _ _ _ _ _ _ _ Takže přátelé - sosejte ostošest, protože veřejnoprávní televize Vám namísto skvělého sedmidílného seriálu bude i nadále pod nos cpát strašlivosti typu Stardance (či jiné, ještě mnohem horší estrády), primárně určené pro retardované stádo nováckých takydiváků...(12.11.2012)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 1.12.1989, réžia českého znenia (ČST Praha) = IVAN PROCHÁZKA (15.11.2016)(15.11.2016)

Tak v tomto případě musím hodnotit hlavně na základě prožitku, který mě neopustil po dlouhá léta. Detail se vytratil, ale polární téma je pro mě velmi silné. Souboj životem, životními reáliemi a schopnostmi předurčených Norů vedených Roaldem Amundsenem s velkolepou a bohatou koloniální britskou velmocí pod vedením R. F. Scotta je jednou provždy neopakovatelný.Věrný popis reality staré skoro století. Rád bych to viděl znovu. 80%(26.12.2007)

Výborný seriál o dobývání Jižního pólu, závod dvou expedic odvážných mužů vedených Robertem F. Scottem (Britská expedice) a Roaldem Amundsenem (Norská). Asi nejlepší dílo popisující tuto událost, škoda že už se takové seriály u nás nevysílají.(9.5.2017)

Nejlepší dílo popisující dobývání jižního pólu!!!(7.8.2016)