Otec Jeff (Joel McHale) přijede s dcerou Becky (Lulu Wilson) a přítelkyní (Amanda Brugel) na víkend k jezeru. Jenomže výlet se změní v boj o život, když k nim domů vtrhnou vězni na útěku, vedeni nemilosrdným Dominickem (Kevin James). (Dalfor)

elanius

(54/2023) / Žiadne veľdielo to nie je. Dokonca ani neprináša nič nové do žánru. Rozumná dĺžka a v podstate žiadna vata okolo, z toho ale robia celkom to obstojný malý thriller. A Kevin James parádny ako nácek. (6/10) ()

bizz_mjc

Konečně taky trochu jiné 'home invasion'. Dobré tempo, uvěřitelná Becky, takže snad mají scenáristé v hlavě i zaděláno, jak s ní naložit dál. ()

kenkaku

Postava Becky je strašná. A nejhorší je, že nevím, jestli je to víc postavou (jak je napsaná) nebo náctkou co jí představuje. Díval jsem se na její výlevy 15 minut a už jsem si přál aby jí někdo šlápl do úsměvu. Do toho ty otravné flashbacky (ano víme, máma jí umřela) a trapně diverzní casting... proč trapně? Kdyby to byl scenáristický záměr, tak to nacistické hovado (skvělý casting mimochodem) co vykládá o čistotě rasy psů, by se skutečností, že před sebou nemá dva bělochy pracoval. Z letargie odpadu, vytáhla film až scéna “pravítko” (až cca 50 minuta z 85 minut děje). ()

sedm.1

Becky jsem dal šanci v podstatě jen kvůli obsazení Kevina Jamese do záporné role, ba co víc, do role psychopatického zabijáka, no a pravdou je, že mě ani trochu nepřesvědčil, a to mohl koukat jako bubák jak chtěl, já mu to ale prostě stejně nevěřil. Podobné je to pak ale i s představitelkou ústřední role, tedy Becky v podání Lulu Wilson, která je ovšem pro změnu zas neuvěřitelně nesympatická a ani ona mě svou přeměnou z otravné teenky na nekompromisní likvidátorku padouchů nezaujala a nebavila, nehledě na to, že chvílemi jsem měl pocit, že sleduji drsnější verzi Home Alone, jelikož ti čtyři uprchlí vězni se tu chovají fakt stejně retardovaně jako Harry a Marv ze zmiňované vánoční komedie, což k navození thrillerových pocitů také příliš nepomáhá. Zápletka se pak sice rozjede docela svižně, nicméně toho ve výsledku moc nenabízí, je to předvídatelné, chvílemi trapné, často i tuctové a hlavně to celé působí dost nezábavným dojmem. Atmosféru to pak nemá žádnou, napětí nefunguje, snaha o emoce se tu též úplně míjí s účinkem, a tak vlastně jediné, co mě napadá zmínit jako mírné pozitivum, jsou poměrně dost efektní a krvavé likvidace tří uprchlíků a nečekané odpravení toho čtvrtého. Za mě tak zkrátka není Becky film, který bych mohl z nějakého zásadnějšího důvodu doporučit, ba co víc, na mě to působilo spíš až jako taková rodinná, thrillerová, nefunkční taškařice, a to není zrovna charakteristika, která by mohla někoho přilákat. ()

borec999

Hlavnej 13 ročnej hrdinke, ktorá prišla v detstve o matku, násilne pred očami zabijú otca a ona keďže už nemá čo stratiť sa rozhodne zato partičke väzňov pomstiť a bojovať do posledného dychu. Keď budete ochotní veriť tomu, že by podobné 13 ročné dievča bolo fyzicky,rozumovo a aj psychicky niečoho podobného schopné, tak by vám film, ako mne, mohol sadnúť. Lulu Wilson znova potvrdila, že horory jej aj vo veľmi mladom veku naozaj idú a najmä vďaka nej a pekne brutálnym,krvavým,nekonvenčným vraždám (ceruzka,oko,záver) stojí film za pozretie. Kevin James, naopak, potvrdil moje obavy spred začiatku filmu- do podobnej role záporáka sa proste nehodí, herecky v nej neoslnil a omnoho zaujímavejšou a výraznejšou postavou spomedzi trestancov je tá, ktorú si strihol Robert Maillet. Vo výsledku je teda Becky jednoduchá, nenáročná hororová jednohubka bez väčších ambícií, ktorú som si však ja osobne celkom užil...60% ()

Han22

Covid v roce 2020 zamával chozením do kina a tak horory, co v USA měly v kinech relativní úspěch se u nás nejen do kin nedostaly, ale skoro nikdo je neviděl. Jedním z nich je Becky. Malý, přímočarý a relativně originální horor. Začíná to jako home invasion, kde 4 vězni vstoupí do života jedné rodiny hledajíc jakýsi klíč. Rodina je ovšem silné slovo - je tu táta s naštvanou puberťačkou a jeho nová žena se synkem. A když zločinci tátu zabijí z puberťačky se stává psychopatka a z home invasion slasher naruby. Celkem mě to bavilo, Becky má spád, hrdinka je správně pošahaná, zločinci odporní a režisér nešetřil pěkným gore (očičko!). Jediná výtka je že zločinci vydrží strašně moc a konec utopený ve tmě. SPOILER a ke konci jsem čekal, že nová psycho Becky zabije i macechu a nevlastního bratra, škoda no :) KONEC SPOILERu. Slušné 3*. ()

Corpsegrinder

Je to sice taková kopie asi 10 let starýho Aggression Scale ale mě to bavilo a bylo to přesně takový jako se to prezentuje. Lulu je super a občas to tam rasí celkem ošklivě a občas zase dostává překvapivej kotel vona. Slušně to odsejpalo a neměl jsem nějakej větší problém, samozřejmě vražd mohlo bejt víc a záporáci jsou naprostý tupci no ale co. Kevin James v záporný roli překvapivě funkční ovšem. ()

KosiR_ksr

Horor jen okrajově, spíš nezvyklá akční jednohubka o holce, kterou není radno nasrat, ani pokud jste banda nácků na útěku z vězení. Nenáročná poměrně svižná oddechovka. 60% ()

Warhorr

No myslel jsem si, že se z toho vyklube jen nějaký další přiblblý rodinný drama ale ve finále jsem byl docela spokojen. Becky je zasranej pomstychtivej prcek, kterého prostě nechceš nasrat, jelikož je posléze schopen rozmrdat všechny okolo sebe. A že má zajímavé a neotřelé nápady, jak někoho rozmašírovat. Tato věc, vraždění a konfrontace s vězni, je vlastně na celém filmu to nejlepší. Škoda nevyužitého potenciálu hromotluka, od něj jsem čekal nějaký velký peklo ( ty výčitky svědomí byly trapný ). Místy je to i trochu nataženější, než bych předpokládal. Matka se synem mi tam přišli tak trochu navíc. Jako jednohubka je tento horor však úplně ok. ()

warrenur

Ale ano, napriek par absurditkam so, vtedy 14-rocnym utlym dievcatkom, som sa celkom bavil. :D Viac-menej som po tomto siahol i z dovodu, ze tento rok vyslo pokracovanie, tak som chcel nejaky kontext. Teraz tusim, co asi ocakavat, tak snad to moc nezmrsili. :) Je to blbinka, ale akosi mi ta "odhodlana tvaricka" - Lulu Wilson nevadila, pretoze som si ju pamatal z vyborneho The Haunting - The Haunting of Hill House (séria) (2018). , Anabelle: Creation, ci nejakych dalsich hororovych kuskov. Slabsi priemer. Nechodte do toho s prilisnymi ocakavaniami a mozete sa zabavit. Na vlastne riziko. 50% ()

Raziel_cz

Vystřídali se na tom tři scenáristé a každý očividně psal úplně jiný žánr. Být to s trochou nadsázky braný erkový Sám doma/v lese, mohla to být zábavná exploitační řezničina. Jenže se to až na nůžtičkovou operaci bere smrtelně vážně, čímž vzniká divný paradox mezi vynalézavou hip hrdinkou (která není ani vynalézavá, ani hip) a naprosto chladně prezentovaným násilím a z výsledku spíš než zábavný večer máte pocit, že potřebujete sprchu. O faktu, že to nemá žádnou strukturu a že se to nemůže rozhodnout, jestli být obráceným slasherem, home invasion nebo dramatem o napraveném nacistickém kultistovi, a že to tedy pro jistotu zkouší všechno a všechno stejně neefektivně, nemluvě. A o věcech, co postavy vypouštějí z úst ne proto, že by to sedělo k situaci, ale protože si scenáristé mysleli, jak to zní cool, radši taky ne. Kevin James s plnovousem a svastikovým Voldemortem v některých scénách překvapivě hrozivý, ale bohužel naprosto ztracený ve filmu bez jakéhokoliv řádu, stylu či invence. Mordy sice dobrý, ale i ty jsou bez nápadu. Ale plakáty pěkný, no. ()

Rathalos

Ked som zbadal,ze v tomto filme hra Kevin James a ma to aj oznacenie horor,tak som si pomyslel,ze to bude hlupost,ale nebola,naopak,vydareny thriller,kde prave hore menovany herec zahral velmi dobre rolu nacistu,ktory spolu s dalsimi vaznami utiekli pri transporte,vkradnu sa do domu jednej rodiny a zacina boj o zivot,no to netusia,ze budu mat docinenia s Becky,dievcatom,ktore sa poriadne nastve,Lulu Wilson ma pred sebou velku buducnost ako herecka,je to talent,nechybaju gore efekty,brutalita,dobra hudba a aj napriek tomu,ze je to mozno nerealne,bavil som sa velmi dobre...:-) ()

Hapretor

dost úlet ... blbost ... ale zabavilo ... nemožně blbé až vtipné ... horor nebo thriller ani náhodou ... spíš vážná, dramatická parodie ... ()

animario

Dívčí verze Home alone: Utržená ze řetězu. Z komentů zdejších odborníků na horrory,dětských psychologů,specialistů z DAMU na obličejovou mimiku dospívajících dívek a dalších emanů jsem čekal daleko větší píčovinku.Ve výsledku jde ale o obstojnej a vcelku zábavnej home invasion kousek se sakra uvěřitelnou a nekompromisní talentovanou malou veverčicí Lulu Wilsonovou,ta holka to má v očích! Intrudéry pacifikuje drsným,ale v jádru uvěřitelným způsobem vzhledem k situaci (dobře,finálová čtyřkolka byla trochu přes čáru a některý bonusy jako lodní šroub taky,ale to se od filmu tohohle typu prostě očekává..btw,nejvíc mě pobavilo zúčtování s Apexem).Navíc,Lulu to servírovala tak sugestivním způsobem(upozorňuju,že hl.představitelce je 15 let),že jsem byl minimálně po dobu sledování filmu schopnej uvěřit v zabijácký schopnosti frustrovaný,životní tragédií poznamenaný a (ne)zdravě narušený teenage likvidátorky. 3,5* ()

Dogfish

Tak to byla bída. Kevin už nám odrostl, tak musela zaskočit Becky. 1 * za Roberta Mailleta, takový konec si snad ani nezasloužil... ()

pumpkinqueen

V rámci žánru by to býval byl opravdu povedený kousek, ale ke čtvrté hvězdičce mi schází jakási "uvěřitelnost". z Lulu Wilson roste skvělá herečka a Becky byla zajímavou postavou a nemám jedinou výtku na to, jak ji zahrála, nicméně celý ten příběh byl.. až moc. Nabízí nám spoustu vydařených gore scén, takže vizuálně je to lahůdka (v hororovém slova smyslu), ale radši bych tohle všechno viděla v něčem trochu hlubším a propracovanějším, než v nedotaženém příběhu o otci, dceři a jeho nové přítelkyni, kteří si vyjeli na výlet. Celý ten boj o život by mě pak bavil daleko víc. ()

Kingjiri

Co ze začátku vypadá dost nadějně (zejména díky práci s kamerou resp. střihem), se v průběhu času změní v těžko žánrově zařaditelnou podivanou obsahující hned dvě věci, který obecně nemám moc rád. První je nulová snaha o vysvětlení zásadní dějový zápletky, v tomhle případě proč Dominick tak zapáleně hledal klíč (k čemu sloužil, jak se do domu dostal apod.) a uvítal bych taky vysvětlení k dobráckýmu chování Apexe. Druhou je málý dítě, který hravě přechytračí dospělýho a nezadá si ani s McGayverem. Ve výsledku jsem pak zjistil, že vlastně nebylo pořádně komu fandit, protože hlavní hrdinka byla taky pěkný mešuge. Pár gorovejch scén resp. nápaditějších způsobů vražd už moje hodnocení v podobě lehčího podprůměru nezvrátí. ()

Maximilianus

Páči sa mi, že film sa s obsahom nehrá v rukavičkách, ale ide nekompromisne po krvi. Najväčším kameňom úrazu sú však postavy zločincov, ktorých konanie je veľmi nelogické. Veril som im, že nechceli nikomu ublížiť, no napriek tomu nemajú problém zraniť či zabiť avšak hlavná postava, ktorej meno nesie film sa prekvapivo ľahko vyhýba akýmkoľvek problémom. Škoda, ale na jedno pozretie to nie je zlé. No tohtoročný Lov bol zaujímavejším a lepších prekvapením, ako Becky. 5,8/10. ()

Shaleman

Když nad tím tak zpětně přemýšlím, v dobách kdy je Sám doma upomínkou filmů minulých, skrývá se nám v dětech obrovský potenciál. Byla by škoda v podobném duchu nepokračovat a nechat jejich nabroušené pastelky jen tak válet na koberci. Příjemná nízkorozpočtovka mrkající gore efekty po větších produkcích. Dospělá verze Sám doma co mi sedla jak prdel na hrnec. Nejlepší role jinak průměrného Kevina Jamese a osobně doufám, že si takovéto role v budoucnu ještě vyzkouší - klidně v podobné menší produkci. ()