Kapitán Finnegan řídí svou nákladní loď, kterou si spolu s ním, mechanikem Joem Pantuccim a Leilou najala skupina mužů. Aniž by věděl, co veze, směřuje kapitán podle rozkazu k určitému místu Jihočínského moře. K témuž místu míří i obrovská zábavní loď Argonautica, jejíž majitel Canton právě vítá bohaté pasažéry. Na lodi se koná velkolepý večírek. Toho využije zlodějka Trillian, která sebere kapitánovi identifikační kartu a snaží se dostat do místnosti s trezory, posádka ji ale přistihne a zavře do skladu, než loď dopluje do prvního přístavu. Náhle však přestanou fungovat veškeré přístroje, loď narazí do čehosi obrovského, nastane panika a pak mohutné plavidlo zůstane stát na hladině, daleko od obydlených míst… Prakticky v téže době něco podobného postihne i nákladní loď kapitána Finnegana. Mechanik Joe ale ještě předtím zjistí, že v bednách, naskládaných v podpalubí, jsou uložené pumy. Loď se začíná potápět. Finnegan, Joe a několik mužů, doprovázejících náklad, náhle spatří nedaleko nehybně stojící Argonautiku. Rozhodnou se dostat na palubu a pokusit se získat nějaké náhradní palivo. Na lodi je ale čeká překvapení: všechny prostory jsou zničené, ale úplně prázdné. Jako by na hladině stála loď duchů… (TV Prima)

Tempest

Tak tohle je jeden z nejodpornějších filmů, který jsem viděl, bylo mě z něj až blivno. Celá zápletka je velmi přitažená za vlasy. Velký luxusní parník najede na mělčinu a stane se k tomu terčem lupičů a obrovské chobotnice. Chobotnice se usídlí uprostřed lodi (patrně se někdy prochází po souši) a svými chapadly každého nebožáka na lodi vyšťourá (ať je kde je, chapadýlka má pěkně dlouhá a spíše se chovají jako hadi) a odporným způsobem zlikviduje. Masakrování nebohých pasažérů, potažmo hlavních hrdinů bylo skutečně dost odporné a spíše pro efekt. Je to prostě nebetyčná kravina a ještě k tomu pěkně hnusná. Už nikdy více. ()

Carnosaurus

Skvělý dobrodružný nářez, který si drží smrtící tempo a nemá nouzi o hláškující hrdiny. Nemá nouzi o krev a super efekty. Nemá nouzi o napětí ani dynamickou akci. Nemá nouzi o atmosféru. Klenot z mojí staré videopůjčovny. To byl ještě naštěstí Van Helsing v nedohlednu. ()

bmx6

Kurevsky dobrý béčko,které mi opravdu sedlo.Pěkně jsem se pobavil.Příšerka taky povedená,vyvražďování pěkný.Skvělá zábava,ale víckrát už ne,protože bych musel s hodnocením rapidně dolů. ()

Tuty

Béčkové žánrové crossovery mi rozhodně nevadí, tedy pokud je to záměrem filmařů. U Chobotnice jsem ten dojem mnimálně první polovinu filmu neměl a když si k tomu připočtu ty jednoduché digitální triky, žádný moment překvapení a místy hloupé dialogy ve spojení s mořem vypadajícím na světelné roky daleko hůře než uměl pan Zeman vytvořit v českých filmech před 50 lety, tady byla ona béčkovitost skrz naskrz nudná. Postupem času jsem ke své radosti zjistil, že to přeci jen nebylo myšlený vážně a druhá půlka díky několika opravdu povedeným hláškám a trefnějším dialogům začala pěkně odsejpat až do závěrečného konce. Přesto, u konkurenčních béček (napadá mě minimálně Jezero a především Pavoučí teror) jsem se bavil asi víc, tady mě navíc hrozně štvaly triky. 50% ()

marekspanel

skvělá kravina, u které se vždy hodně pobavím vzhledem k povedenému ironickému humoru, který z toho dělá opravdové béčko jak bič ()

Kushina

Laciné a místy dost vtipné béčko, u kterého ale nechyběla akce krev a pořádný napětí. Konec mě ale trochu nasral, nemám rád horory, které končí tím, že horor pokračuje, navíc až tak živá chapadla byla fakt přehnaná :D 50% ()

Scaevola

Všechno je to vachrlaté, brakové a nesmírně rychlé, nicméně pokud přijmete Sommersovu přímočarou hru na podmořské strašení bez přemýšlení, myslím, že nemůžete být zklamaní. Zápletka překypuje náhodami a chování typizovaných postav odpovídá záměru tvůrců, nikoli vnitřní logice, ale vlastně není možné této komedii nic speciálního vytknout, protože film sám přiznává, že mu nejde o nic jiného než zábavu. ()

brasek

Snímok je viac dobrodružné mierne bláznovstvo, ktoré sa dá akceptovať ako pravý horor. Koniec je úsmevný a prakticky nič výnimočné zlé nemám čo vyčítať príbehu. ()

Ocelot odpad!

Něco tak stršnýho sem snad nikdy neviděl. Trapný, strašný, no prostě udělal se chybu že sem o tenhle film (jestlis se tomu dá tak říkat) narazil. ()

xander

čistokrvné béčko ktoré sa neberie vôbec vážne a niekedy skôr pripomína čiernu komédiu. Je to zábava, počas filmu som sa vôbec nenudil, snímok z dôb kedˇ nebol ešte Stephen Sommers príliš známy, no aj tak odviedol svoju nenáročnú zábavu bez chyby. ()

pavont

Na Sommersove debilinky mam proste slabost. A hoci jedna nelogickost strieda druhu a kvalita efektov je striedava. Bavil som sa kralovsky. Takze palec hore. ()

uprchlice

Můj první horor, který jsem viděla v šesti letech mě uchvátil strašidelnou hudbou a skvělými hláškami a scénami plné brutality. Nejvíc se mi líbilo jak chobotnice vcucla nějakou ženskou do záchoda :) ()

Mrtvobog

Typicky neskutočne nudný film, s mizerným spracovaním, nesympatickou hereckou posádkou a rozťahanými blbými scénami. Jediné, čo v tomto filme stálo za to, bolo úvodné intro na dne oceána s titulkami a potom samotná chobotnica. Inak to bolo o ničom. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams