Kapitán Finnegan řídí svou nákladní loď, kterou si spolu s ním, mechanikem Joem Pantuccim a Leilou najala skupina mužů. Aniž by věděl, co veze, směřuje kapitán podle rozkazu k určitému místu Jihočínského moře. K témuž místu míří i obrovská zábavní loď Argonautica, jejíž majitel Canton právě vítá bohaté pasažéry. Na lodi se koná velkolepý večírek. Toho využije zlodějka Trillian, která sebere kapitánovi identifikační kartu a snaží se dostat do místnosti s trezory, posádka ji ale přistihne a zavře do skladu, než loď dopluje do prvního přístavu. Náhle však přestanou fungovat veškeré přístroje, loď narazí do čehosi obrovského, nastane panika a pak mohutné plavidlo zůstane stát na hladině, daleko od obydlených míst… Prakticky v téže době něco podobného postihne i nákladní loď kapitána Finnegana. Mechanik Joe ale ještě předtím zjistí, že v bednách, naskládaných v podpalubí, jsou uložené pumy. Loď se začíná potápět. Finnegan, Joe a několik mužů, doprovázejících náklad, náhle spatří nedaleko nehybně stojící Argonautiku. Rozhodnou se dostat na palubu a pokusit se získat nějaké náhradní palivo. Na lodi je ale čeká překvapení: všechny prostory jsou zničené, ale úplně prázdné. Jako by na hladině stála loď duchů… (TV Prima)

mine.slayer

Béčko co navozuje pocity jako plnohodnotnej áčkovej titul, hele kde se vlastně vůbec vzaly ty áčka, béčka?? Dá si něko éčko?? ()

Bohdy67

Jako mladýho kluka,co znal jenom TV NOVA a její vrchol,filmy v sobotu večet, mě tohle neskutečně bralo..Dnes už o dost staršího, ikdyž puštěné v HD, mě to moc nebralo...Jak tady píšou ostatní,Béčko jak vyšité,ikdyž z relativně dobrým nápadem. Ono opravdu v hlubinách oceánů se může skrývat cokoliv. Moc nechápu český překlad,když dle vysvětlení se o chobotnici jako takovou nejednalo...No nic. Každopádně jsem to po těch letech rád shlédnul,ale jistě využiji těch 18 GB k něčemu lepšímu,takže mažu a už se možná nikdy nevrátím. Lehký nadprůměr k lehké nostalgii :) 58% ()

StepHood

Hoja hou na druhou, Párksoni ! Tenhle film je béčková lahůdka mého dětství. Rozhodl jsem se jej vyhledat a znovu se na to mrknout. Věděl jsem jen, že je tam nějaký potvora, proti které stojí ten hipí z Vlasů, co říká v zoufalých situacích hlášku "Teď co?" ! K tomu připočtěte klišé s potvory, co po celý film vyvražďuje přeživší a žoldáky, vtipně-pitomé hlášky (Voják: "Těm neutečeme, leda že bys je nakrmil ! " Technik: "Nakrmil? Mám jen žvejkačku a větrovej bonbon") a solidní tempo filmu, které opravdu nekolísá. Pro ty, co se chtějí na tento film podívat jako na horor, je Chobotnice jednoznačně hvězdičkový film. Ti, co budou k tomu přistupovat více jako k akční komedii, si film určitě užijí. ()

Askaneli

Genialita někdy přichází potají umně zahalená do roušky naprosté stupidity. Vůbec není pravda, že by Treat Williams ve Vlasech zdechl na vietminhský olovo, ale místo toho zcela evidentně fingoval svou smrt a dezertoval. Pak se vrhl na lukrativní byznys tichomořského pašeráka, respektive námezního přepravce v rámci šedé (možná i tmavší (to nenárážím na rasovou variaci vezené biomasy)) ekonomiky. Za parťáky si vzal rajcovní pusanskou šikmovočku a jejího pochybnýho šamstra, držkatýho šaška s pudloidním ksichtem a italským jménem, evokujícím jistýho nešikovnýho účetního. Opatřil si lehce plečkoidní džunku a devadesátkovou verzi online pokeru, aby se při kličkování mezi námořními hlídkami nenudil. Toto Turbotrio si pak najmul náčelník Velká stopa a jeho parta šprýmovních poskoků - tvďáckej klokanožrout, domestikovaná americká čokoláda původem z Afriky, Klátič Jefa - maorská čokoláda, Špalek - čokoláda z francouzskej kolonií, přisdisráčskej tomík a Billy, na kterým je zajímavý pouze jeho spektakulární návrat z trávícího traktu hlavního záporáka. Děj je zcela bezpředmětný, jde jen o to, jak nejokázaleji vymastit epicky monstrózního hlavonožce na zcela vymasakrovaný výletní lodi a přitom utrousit pár lacinejch fórů. Ženský element, zajištěný pořád stejně vypadající F. Janssenouvou (korejskou pusinu vycucne vraždící chapadlnatec snad už v první třetině filmu), je příjemný a decentně brzdí testosteronovej nápor párkovýho osazenstva. Digitální triky jsou nekvalitní, ale ne příliš časté, akce slušná (každej má příruční čínskej rotačáček, takže to kropí jak traktor pole chlévskou mrvou) a krvavá, hlášky ucházející a zcela odpovídající sortě tohoto filmu, pár solidních nechuťáren (když jsem film poprvé v raně prebubertálním věku viděl, byl jsem naprosto unešený z Billyho polonatráveného entré), poznáte tu snad každého béčkového herce z devadesátých a osmdesátých let no a hlavní obluda je náležitě odporná, obrovská a hlučná. No a na konec to všechno rozmašírují na sračky. TAKŽE NAPROSTÁ BOMBA!!! Poznámka na konec: na tento film čumím minimálně jednou za kvartál. ()

J. K. Lister

Film se mi líbil a docela jsem se u něho bavil, stáhnul jsem si soundtrack s tohohle filmu, neboť se mi i líbil, alespoň některé skladby Jerry Goldsmithe a závěr? Jak vyšitej, stejně jako Pantucciho postava, na jejíž popud, cokoliv řekne, dopadne špatně, z pohledu na něho je to jen osud a náhoda, že se věci vyvinou jinak. Speciální efekty dle mne trochu jednoduché, ale budiž, když jde o béčkový horor, přestože některé nechuťárny opravdu stály za skouknutí. ()

Pattrick

Heh, lahodné béčko, ale na mě funguje. Místy mě to fakt bavilo, ikdyž co se samotné chobotnice týče, to byla šlápota vedle, tu bych dokázal namalovat i já v malování. ()

stenyek

Špatný příběh, špatné efekty, špatní herci, nelogičnost na třetí - no na tu bídu z toho Sommers vybrousil alespoň uhlí (nikoliv diamant)... ()

Rayers

Ujde to. Sice u toho člověk musí vypnout mozek, protože je to plné nesmyslů a nelogičností, ale jako zábava dobré. Nejlepší je "americký tatík" Williams s polovojenskou lodí za hudebního doprovodu Finnegan´s theme :) ()

MagikaVonCary odpad!

béčka miluju, ale tohle je fakt kravina. za plnou hodinu filmu se tam chobotnice ani nemihne, aby se pak objevilo zubatý chapadlo, který plive natrávený těla jako anakonda? když je to nějakej mutant buhví čeho, tak proč se to jmenuje chobotnice? to mě fakt nasralo. ne, díky. zhruba po 70 minutách vypínám. ()

Moravpat

Tak tohle je to nejvíc kůlovější klišé na moři :-D Výběr těch nejdrsnějších tvrďáků, kterým šéfuje zlotřilý Magua, jedna x-menovská odpadlice a jeden opravdu velký sympatický hlavonožec, či jak to nazvat. Film provázený tak strašlivě silnou hororovou atmosférou, která by mohla konkurovat i scéně z pokojíčku Sida Phillipse, či dokonale zvládnuté počítačové efekty, za které by se nemusel stydět leckterý film ze sedmdesátek. Jako třešinka na dortíku poslouží kostřičková párty v druhé polovině filmu, či úsměvné zakončení na ostrově. Ja nevím jak Vás, ale mě tahle tuctová slátanina baví a naučila mě, že člověk není na toaletě nikdy v bezpečí. S pozdravem, Paťák. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams