Kapitán Finnegan řídí svou nákladní loď, kterou si spolu s ním, mechanikem Joem Pantuccim a Leilou najala skupina mužů. Aniž by věděl, co veze, směřuje kapitán podle rozkazu k určitému místu Jihočínského moře. K témuž místu míří i obrovská zábavní loď Argonautica, jejíž majitel Canton právě vítá bohaté pasažéry. Na lodi se koná velkolepý večírek. Toho využije zlodějka Trillian, která sebere kapitánovi identifikační kartu a snaží se dostat do místnosti s trezory, posádka ji ale přistihne a zavře do skladu, než loď dopluje do prvního přístavu. Náhle však přestanou fungovat veškeré přístroje, loď narazí do čehosi obrovského, nastane panika a pak mohutné plavidlo zůstane stát na hladině, daleko od obydlených míst… Prakticky v téže době něco podobného postihne i nákladní loď kapitána Finnegana. Mechanik Joe ale ještě předtím zjistí, že v bednách, naskládaných v podpalubí, jsou uložené pumy. Loď se začíná potápět. Finnegan, Joe a několik mužů, doprovázejících náklad, náhle spatří nedaleko nehybně stojící Argonautiku. Rozhodnou se dostat na palubu a pokusit se získat nějaké náhradní palivo. Na lodi je ale čeká překvapení: všechny prostory jsou zničené, ale úplně prázdné. Jako by na hladině stála loď duchů… (TV Prima)

SeBig

Drsný postavy, amtosféra filmu je dobrá, efekty pokulhávají ale je to stále dobré :) Dobrá střílečka ()

Chrustyn

Beckově pitomý akční horor ve stylu Vetřelců. První půlka je trochu roztahaná ale poté to dostane slušný grády. Hlavně díky tomu, že se film odehrává v neokoukaném prostředí zaoceánské lodi. Škoda slabších triků a prkennosti herců. ()

LaciLC

Milujem toto krvavé béčko, vždy sa výborne bavím a snáď ho mám ešte radšej než neskoršiu Sommersovu Múmiu. Ako je u neho zvykom nechýbajú ani slušné digitálne triky. A z tohto filmu som si dokonca odniesol aj niečo nové: Nikdy som netušil, že sa dospelý človek, samozrejme s pomocou iných javov dokáže prepchať cez záchodovú misu a pritom spotrebuje len trochu "kečupu".:) ()

Stanislaus

Stephen Sommers je mistrem béčkových filmů s hloupými dialogy a odfláknutými efekty a Chobotnice je toho názorným příkladem - avšak na rozdíl do první Mumie či Van Helsinga je v případě Chobotnice míra stupidity na vyšší úrovni. Chápu, že pro nejednoho diváka je tento paskvil mezi 20 000 mil pod mořem a Poseidonem guilty pleasure zážitkem, pro mě šlo však o neskutečně hloupý film s tlupou vesměs nesympatických postav, kterým člověk snad ani nemohl fandit. Vzhledem k závěru filmu jsem na jednu stranu možná rád, že nevzniklo pokračování. ()

Dr.film

Chobotnice v žánru horor nebo thriller nesplňuje ani jedno kriterium což si nevykládejte zle, protože Sommers je kluk šikovná, takže je z toho docela zábavná šaškárna. ()

MontyBrogan

Pekné béčko z doby, kedy ešte Famke Janssen nemala za sebou všetky tie plastiky a čsfd fašouni ešte nedávali odpad za to, že sa spolu v pomerne komornom castingu objavili dvaja černosi, aziatka a indián. Na Slovensku nám tiež momentálne vládne chobotnica s šovinistickou rétorikou, kvôli ktorej by mohol Treat Williams vstať z mŕtvych, aby jej rovnako efektne vystrelil oko. 7/10 ()

honajz

Možné spoilery. Má to tedy look filmů z osmdesátek, což nevím, jestli je dobře, nebo špatně. Začátek je hodně přepálený, rozuměj zdlouhavý a nepřehledný, a vlastně ani po určitých vysvětleních mi nedává smysl, že by piráti najali nějakého malého podvodníka s lodí, aby přepadli zaoceánskou loď, kde se zrovna prohánějí potvory z hlubin. Na druhou stranu je u tohoto hororu sympatické, že když už nakonec po zhruba 50 minutách dojde k akci a prvním pořádným digitálním trikům, že se film bere s nadhledem a humorem. Například scéna se spadlými kabely ze stropu je geniální, případně hlášky typu "takže jen proto, že neumíš matiku, tady všichni zhebneme?", "Může být i hůř?" apod. Takže jemně nad průměr zábavný horůrek o potvorách na luxusní lodi, a jak se lidi snaží z lodi dostat pryč. Nic víc, nic míň, ale podané alespoň zábavnou formou. ()

jonyyy

Slovo logika lidem, co tvořili Deep rising asi nic neříká, ale když se u toho nepřemýšlí docela slušně se na to dívá. Navíc mám chobotnice rád. 60% ()

SOLOM.

Herecké výkony byly v určitém slova smyslu dobré. Postavy a jejich charaktery byly pěkně různobarevné, ale u většiny herců bylo zbytečné přehrávání, které filmu dost uškodilo. Bylo tam i pár hlášek, které stály za to, ale hodně jich bylo dost laciných. Po vizuální stránce se našlo i pár efektů, které uspokojily hororové fandy. Rozložené těla, sekyra v hlavě a pár dalších. Se zpracováním monstra už to bylo horší. S chobotnicí to nemělo moc společného a spíše mi ty chapadla připadaly jako příšerky podobné těm z Aliena s tváří masožravé kytky. ()

Ilicka

Zcela nečekaně, máme tu čest s chobotnicí... Celkem mi to přišlo nudné, dobře jsem se pobavila, když chobotnice originálně likvidovala jednotlivé pasažéry, nejlepší bylo, jak vtáhla tu ženskou do záchodu. ()

Xeelee

Nejgeniálnější scéna je hned ta první. Pohled očima chobotnice mi připomněl Vetřelce a Predátora zároveň. Film má spád a ani minutku jsem se u něj nenudil. Ukaž co tu máš. Knížku bez obrázků? Děláš pokroky. Hlášky jsou dokonalý, vtipný a většinou nádherně morbidní. Těm neutečem. Leda že bys je nakrmil. – Nakrmil? Já mám jen jednu žvějkačku a větrovej bonbón. Hlavní hrdinové jsou na sebe nádherně zlí, lidi se vraždí (ze začátku omylem) navzájem a život je fajn. Při seznamování s čínskými puškami jsem si vzpomněl na Pátý element a naše milá chobotnička mi ksichtem a konci chapadel dost připomínala písečného červa z Duny. Jo a asi se necítila moc dobře. Zřejmě měla překyselený žaludek, když za pár vteřin málem strávila člověka. Bejt na jejím místě, taky bych byl poněkud agresivnější. Nebohá Argonautika ale asi pro díry v trupu a zbytky strávených těl neměla pochopení. Nejluxusnější loď na světě si určitě potrpí na vybranější mravy. Film má slabší chvilku, když všichni utíkají před chobotnicí, která občas někoho sežere. To pak není taková sranda, ale nebojte se děti, hrdinové na sebe po menší pauze zase začnou být oškliví a budou po sobě i střílet. Docela výstižné bylo přirovnání lodi a pasažérů ke sklenici s chutnou rybyčkou uvnitř. Mňam. No a ten idylický závěr… Paráda! Jedno z nejzábavnějších béček jaký znám. Tento výtah je vyřazen z provozu. ()

eraserhead666

Uf. Tady testosteron z mužských postav stříká až na diváky. Kladem jistě je očividná multikulturnost charakterů, to vcelku potěšilo. Dále několik zajímavých scén (Asiatka na záchodcích) a... ano, Korejka a Famke. Negativa? Přehnaná stopáž, přílišná vizuální okázalost, nesympatická digitální onanie, dva nejnesympatičtěji nejsympatičtější záporáky sejmou jako první, film nakonec moc neukáže. 2,5* ()

kajda.l

Moje, asi nejoblíbenější "Monster movie" (Čelisti nepočítám, nejedná se béčko). A zároveň jeden z nejlepších "béčkových" filmů vůbec, kterému nechybí snad vůbec nic(s ničím a nikým se nepárající a skvěle udělaná chobotnice, velmi vtipně hláškující frajeři(no, který chlap by za svůj život nechtěl osouložit z každého státu jednu ženskou=-D), samozřejmě krásné ženy, solidní efekty a dokonce i solidní atmosféra. Tento film mám rád a kéž by takto vypadalo každé béčko, byl bych spokojený. ()

Ištván87 odpad!

Rád bych řekl, že to bylo tak tupé, až to bylo zábavné, ale pro mě ta tupost neustále balancovala na prahu, za nímž bych si prokousl zápěstí a zkrátil tak svoje utrpení.... ()

JASON_X

Deep Rising jistě přivodí nejednomu skalnímu fandovi brakových béček vrcholnou rozkoš. Je to totiž tak stoprocentní a žánrově poctivé brakové béčko, že se snad musí líbit i mnohým zapšklým intelektuálům. Pokud bych měl, třeba do nějaké encyklopedie filmových žánrů, navrhnout nějakého typického zástupce žánru "brakové béčko", klidně bych navrhnul tenhle kousek. Šablonovitý a tuctový příběh, žalostně mizerné triky, pár známých béčkových herců, prostě klasika. Tak tolik asi moje láskyplné vyznání. Pěkné okamžiky: Třeba natrávený Billy, nebo výraz Wese Studiho, když "krmil" chobotnici. ()

Lucasion

Než se Stephen Sommers zapsal všem do srdcí v roce 1999 filmem Mumie, tak natočil tohle. Deep Rising aka hezky česky Chobotnice. A zatímco Mumie v našich srdcích zůstala a zestárla velmi dobře, tak Chobotnice byla zapomenutý skvost. No - skvost je dost silné slovo. Prostě zůstala opomenuta a zapomenuta. No a taky nezestárla moc dobře. Tím jak sazí triky na CGI tehdy moderní techniku, tak v momentě, kdy se monstrum ukáže, tak dnešní divák těžko zažívá strach. Naštěstí je monstrum až za polovinou filmu, a i tak film vlastně buduje vcelku uspokojivou atmosféru. Líbí se mi, jak konec vlastně lákal na nějaké pokračování s bůh ví čím, ale už se k tomu nikdo nikdy neměl. Každopádně je film totální béčko, které je ale vlastně kvalitní a zábavné. Přesto béčko. Na půli cesty k naším srdcím. A tam bohužel i zůstane. Zapomenuta, ale už neopomíjena. (50 %) ()

ScarPoul

Deep Rising je jeden z tých filmov pri ktorých ma neuveriteľne štve, že nemá pokračovanie. Famke Janssen bola dokonale krásna a Treat Williams bol zase neskutočný pohoďák. Pamätám si, že keď som to videl ako krpec, pristupoval som k sedeniu na záchode s prehnanou opatrnosťou. Inak sa jedná o skvelo vyvážený dobrodružný horor. Má kopec skvelých hlášok a jednu z najnechutnejších scén. Zvláštne, že Sommers sa nám snažil servírovať svoje verziu oblúd už v 90. rokoch. A robil to s gráciou. ()

Caelos

Béčko jako kráva. Nebo možná jako dvě krávy, tři, čtyřicet osm... Deep Rising má vše co má správné béčko mít. Drsnou akci, drsné drsňáky z Drsňákova, drsné hlášky, drsné zbraně, drsné digitální efekty, drsného záporáka (zde v podobě chobotnice (překvapivě)), vtip a nějaké to gore. To všechno tam je. Po shlédnutí vám kultura nestoupne o dva body, ale zábava určitě (řečeno v řeči RPG, pro WoWkaře). Hodně se mi líbilo "hnízdo" se zbytky potravy a vyvrhnutý pán na nějž by sedělo doslova pojmenování Two face. Chobotnice sama o sobě se ukáže v plné digitální kráse, ale je to jen takový bálon, kupa sraček, cosi na ten způsob. Brokovnice vs oko je drsná. Respektive ta scéna. De facto je to jen o chapadlech, které se dostanou fakt všude (prolezou i toaletou) a na konci mají jakési zubaté vagíny, kterými vcucnou člověka. Prostě sranda. No a palce jsem držel elektrikářovi, protože to jsou jak známo největší borci. 8/10 (jako výplach) ()

Genero

Když od filmu vůbec nic nečekáte a jdete do něj s tím, že nic jiného v bedně nedávají a stejně po čtvrthodině usnete, může vás jen příjemně překvapit. Jako třeba v tomhle případě: Už podle popisného českého názvu jsem čekal neuvěřitelnou kravinu a dostal jsem ji. Ale je tak zábavná, že jsem vydržel až do konce, což je ve dvě ráno známka kvalitní zábavy. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams