Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

Simgal

Pár dobrých hlášek, ale celkově nic moc. Byl jednou jeden polda 1 je ale určitě "nejlepší" ze své trilogie, ale kvalitou se rovná nejhoršímu dílu Policejní akademie. ()

Brejlil

Plánování filmů podle modelu "Když se divákům na Nově líbí Policejní akademie, tak se bude líbit i česká mutace," dalo vzniknout nejzbytečnější české filmové sérii hned po Kameňácích. ()

Skarface

Ať si každej říká co chce ale podle mě to je dobrá česká komedie u které se prostě nejde nesmát ! Už jen jak znázorňuje debilitu Policie čr holá realita !! ()

waits

Nejsem vůbec proti záměrně blbým filmům, ani proti bláznivým komediím, ani proti záměrně blbým bláznivým komediím, ale u téhle taškařice je téměř všechno tak trapné, že se to prostě nedá. Nevadil by mi děj o ničem nebo postavy-karikatury, v atmosféře filmu je ale něco, co mi jde proti srsti. Určitě bylo těžké se celý film křečovitě usmívat a vydávat ze sebe přehnanou energii, ale já se prostě na Potměšila nemůžu dívat. Bartákův hudební dechový motiv je k nesnesení už během titulků. Nabízená prsa Jitky Asterové nebo lascivní Petry Martincové (nic proti! - její prsa k vidění též v Crackejack 2 nebo Starfite Mutiny)nebo snesitelně přihlouplé kreace Moravce nebo Synkové na aspon slabou pochvalu nestačí. A to jsem tenkrát film zažil i s rautem v rámci sponzorské premiery dávno zaniklé banky EAGB. ()

Berry

Já si nemůžu pomoct, ale ten Potměšil nebyl vtipný, ani když se snažil ze všech sil. No a protože byl celý film založený hlavně na jeho výkonu, tak to taky tak dopadlo... Zlatá Policejní akademie! ()

111tom111 odpad!

Co je to ? nějaká kopie Policejní akademie?Ne toto je stokrát horší ve všech směrech.U filmu jsem se snad ani jednou nezasmál.Tak hloupé hlášky se jen tak nevidí.Toto je totální vymejvárna mozků,která se jen tak nevidí.Už když sem byl malý tak sem se na to dívál a kroutil sem u toho hlavou..a když to vidím dnes tak si říkám...proboha,co to je ?!Copak se svět úplně zbláznil ? ()

cyphercz

Film jsem dnes viděl po mnoho letech a musím říct, že je to parádní retro, hlavně mě pobavilo to extrémní vlezdoprdelství USA snad v každý druhý scéně:)) I po letech se člověk sem tam zasměje, i když většina vtípků je značně vyčichlých ()

Bozvav

Viděno po letech znova, a opět jsem se celkem zasmála. nutno říci, že celý film stojí a padá na Potměšilovi. Za jeho snahu vyždímat, co se dá dávám 3*. ()

zdeny99

Byl jednou jeden polda je podle mě nejlepší českou komedií z 90. let. Sice parazituje na slavné POLICEJNÍ AKADEMII, ale podle mě je mnohem lepší než americký originál. Dělá si parádní srandu z českých policistů. Ty vtipy do příběhu precizně pasují a směle na sebe navazují. Jedna excelentní hláška střídá další. No prostě paráda. [19638. hodnocení, 381. komentář, 47%] ()

#47

Vůbec ne špatná komedie, která sice očividně vykrádá americkou Policejní akademii, ale sama to přiznává a na nic víc si nehraje...Potměšilovi role Maisnera sedla a bude s ní pravděpodobně navždy ztotožňován, pokračování už byla o něco slabší, ale to že se drží na samotném dně žebříčku CSFD považuju spíš za nějaký místní módní trend než za objektivní hodnocení. ()

HyneX odpad!

Tohle si fakt nezaslouží ani jednu desetinu hvězdičky!!! Stupidní fórky, při kterých si ťukají na čelo i děti z pomocné mateřské školky.... ()

Pavelpi

"Bláznivá komedie o českých policajtech. Hlavním hrdinou je neodolatelný major Maisner, náčelník policejní školy v Praze, který má netradiční výukové metody". To je text uvedený na obalu DVD.Asi tomu nerozumím,ale já tam vidím jen spoustu pitomostí,které nemůžu označit za komediální.Snaha o vytvoření české policejní akademie se vůbec nepovedla a další díly to jenom umocňují.Divím se Miroslavu Moravcovi a Ladislavu Potměšilovi,že se k tomu propůjčili,vždyť přece museli vědět,že je to propadák.Pár vtipů o policajtech komedii neudělá. ()

Toka

Hupáci sou tady já si nemůžu pomoct. jeden z nejlepších českejch odpočinkovejch filmů. Ta jednička.. svénka s bankou a slavíčkem to bylo prostě geniální! .. ()

Luk Skywalker

Policejní akademie po česku. Bláznivé scénky, blbí instruktoři a pološílený Potměšil a Hrušínský v roli patologa, který taky není normální. ()

dave14

Pro tenhle film mám zkratka slabost. Koukám na něj od dětství a pořád se směju jako blázen. Potměšil je tady zkrátka fenomenální. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil