Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

Kcko

Strašná hovadina, ale když se nad to člověk povznese tak se chvilkama i baví. Jedna hvězda za Ládu Potměšila a druhou za výrok "tebe si podám, tobě zarazím větry" :D:D ()

helloween93

První díl trilogie o Maisnerovi je vtipnej, humor je sice šílenej, ale pár fórů je fakt vtipnejch, třeba ten s 11 prsty. Z postav stojí za zmínku Hrubec, Kuře nebo Indián. Dvojka ještě jde a trojka je fakt odpad. 2* ()

kkarx

Klasika 90. let, v tom dobrém i špatném. Slepičí psycholožka je až děsivě reálná. Tímhle způsobem mnoho psychologů skutečně uvažuje. ()

emdvojka

Neviem prečo to všetci tak odsudzujete, nieje to žiadna veľka inteligencia ale napriklad sa mi to páči viac ako policajna akadémia, aj keď ako to tak už býva treti diel tejto trilóligie je už len výsmech tej kvalitnejšiej jednotky... ()

-soch-

Údajne k tomuto filmu boli pre slovenskú distribúciu vyrobené aj titulky. A tak namiesto: "Jdi do prdele!" sme si mohli prečítať slovenské ľúbozvučné "Choď do riti! Ktovie, kde sa tento skvost ukrýva. Žeby v archíve filmového ústavu?! + Pýtal som sa ešte raz na túto zaujímavosť známeho a ten ma oboznámil s faktom, že tito titulky vyrobil/preložil MILAN MARKOVIČ a tento nápad vznikol vďaka tomu, že parlament práve prerokúval v akom znení či s akými titulkami, by mali byť premietané a vysielané zahraničné (t.j. aj české filmy). ()

beckham-

Nechápu tak nízké hodnocení, Potměšil alias major Maisner si to dává a rozdává vtípky do všech stran. I další herci mě pobavili, např. ''kuře''. Je zde spousta skvělých hlášek a já se vždy pobavím. ()

chrispe

Těžko hodnotit filmy, které jsou pro vás nostalgické. Líbil by se mi Polda, kdyby byl natočený dnes? Těžko říct, spíš si myslím, že ne. Nicméně třeba takových jedenáct prstů je prostě legendárních. ()

Drom

No dobře, tak jsme si zkusili policajtskou komedii, sic ne originálně. Jak pejsek s kočičkou do dortu, dali jsme tam všechny vtipy a klišé, která máme rádi a povařili po česku. Ale proč, jako v bufetu je v menu gulášová polívka den po guláši, jste vařili ta pokračování? Tuhle parodii na Izerovu Policejní akademii nenarovnala ani erotická ikona Kudláková, viď Václave! Některé postavy jsou sice povedené a v kontextu i zábavné, ale vetšina trochu trapná a já tohodle myšáčka už víc hrát snad ani nechci. ()

Jakubik

Možná půjdu proti proudu což tady není zase až taková výjimka. Byl jednou jeden polda možná není bůhví jak inteligentní film a pro někoho je to naprostá kravina na entou ale mě jednou za čas tahle kravina hodinku a kousek zabaví a hlavně pobaví… ()

Ozzy2

Dávám odpad za neherce Sypala.Kdo toho vola přivedl k filmu???A pane Potměšil, proč jste všude naprosto stejnej?To neumíte hrát, jen přehrávat, nebo jak?Úplně stejně zahranej idiot jako v Hospodě. ()

Stíba

Jako je to ultra konina ale v době devadesátkového rozkvětu, kdy prostoduchých počinů vznikala kupa, to byl hit a ani po těch skoro 25 letech od vydání mi to s určitou dávkou specifického nadhledu nepřijde jako něco, na co by bylo třeba kydat hnuj. Už jen snad pro čarokrásnou Simonku :-) ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil