Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

SOLOM.

Major Maisner přichází na scénu a s ním i jeho „jeblí“ spolupracovníci a banda nováčků. Správná česká kokotina se vším všudy. Nechybí několik opravdu dobrých humorných situací, samozřejmě ani těch trapných, ale divák se u toho docela pobaví. Zvláště máte-li rádi duo Ladislav Potměšil a Rudolf Hrušínský ml. Samozřejmě nesmí chybět ani pohledné holčiny (Krainová, Martincová) a banda tupců v čele s Hrubcem a „Kuřetem“. Já se u toho pobavil, ale že by to byla nějaká pecka…to se rozhodně říct nedá. ()

eraserhead666

Je to jednoduché, přímočaré, prosté a svým způsobem tupé. Ale v kině mě to hrozně bavilo a baví mě to pořád. Potměšil se Synkovou jsou prostě neskutečně zábavní, oba si své role fakt užívají a dělají je třeskutě komické. Je to prostě prdel, holá a hladká, ale prdel. ()

ARI50

Nezapomenutelná banda policajtu, bohužel dost blbá banda. Nudná je snad všude a snaha o vtip je dost marná. ()

duklak2

Tak tohle byl doslova masakr mezi českými komediemi. Skvělý výkon všech herců. Zazářil zejména Potměšil a Sypal. Do očí mě "praštilo" poměrně nízké hodnocení zde na CSFD. To nechápu. Nepamatuji si, kdy naposledy jsem se tak zasmál u českého filmu. Hodnotím příjemnými čtyřmi hvězdami. A mimochodem, nechápu, jaktože jsem tento snímek dodnes nehodnotil, když už tu "otravuju" skoro dva roky (2010). ()

Lucasion

"Chtěla bych s Tebou padat volným pádem. - ....to bych si radši neotevřel padák." Česká Policejní akademie v čele s Ladislavem Potměšilem. No když koukám na zdejší hodnocení, tak bude patři k menšině, která tuhle sérii má ráda. Za mě se jedná o českou klasiku, která mě bavila v dětství a když se na ni podívám dnes, tak mě vlastně stále baví. Český i hloupý humor v každé scéně a fantastický Potměšil, který hraje svojí životní roli. Jeho major Václav Maisner je prostě neodolatelný. Podle průměrného hodnocení zde mohu s čistým svědomím říci, že se jedná o moje guilty pleasure. Já si totiž Poldu užil i teď po tolika letech. (80 %) ()

rawen

Docela standartní průměrná česká komedie (beru 90.léta .) - další dva díly jsou mnohem horší odpad než tohle. 4/10 ()

adamo_znk

I když úrověn humoru je těžce pod bodem mrazu, tak jsem se u prvního dílu docela bavil a mám ho i rád. Nejvíc samozřejmě postavu majora Maisnera. To, co ale Jaroslav Soukup předvádí v jeho dalších filmech, to už je k pláči. ()

Falcor

Česká Policejní akademie mi párkrát příjemně pošimrala bránici a po letech a v porovnání s US academy se mi zdá i inteligentnější, hodno opravy z jedné na dvě šerifské hvězdy. ()

Marsik

"Jsééém Majooor Majsner. Václav!" Kolikrát já už tuhle větu, v podání nezapomenutelného Ladislava Potměšila, slyšel. Tahle komedie nemá na čsfd moc kladné hodnocení (navíc 2. a 3. díl tu naprosto propadávají), ale to mě nijak nepálí. Já se u toho vždy dobře pobavím a některé hlášky si opakuji dodnes. 70% ()

fannah

Výborná komedie, myslím že jsem se dohromady nesmál asi pět minut. Je to film pro odlehčení, který je prostě originální. Bohužel jenom tenhle film a jeho druhé pokračování se Soukupovi povedly, zbytek může klidně skartovat... ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil