Epizody(10)

Emma Green musí opustit svého manžela a dospívající dceru, aby mohla velet mezinárodní posádce při zrádné misi na Mars. (Netflix)

Barthezz

doufam, ze az se opravdu neco takoveho bude planovat v realu, tak pro to vyberou lepsi partu nez tyhle ubreceny a nevyrovnany dementy ()

kotrlak

No, od takovýho počinu bych čekal daleko víc. Melodrama o zoufalý cestě na Mars jak z pera tvůrců růžovky. Většinu času zabere dojemná citová komunikace, dialogy, vzkazy a prostřihy z minulosti i současnosti členů mezinárodní, absolutně nesourodý partičky "astronautů", která prej reprezentuje to nejlepší co lidstvo k podobnému účelu má (tak to teda pic kozu do vazu). Posádka je rasově i genderově korektní - nechybí zbožnej černej žid (zabitý dvě mouchy jednou ranou), lesbická asiatka, poloslepej rusák a indickej čmoud (už chybí jen nějakej mírumilovnej muslim [no, možná ho najdou jako extraterrestriála na Marsu]). A celou tuhle partu vede "million dollar baby", která chudák z nějakýho důvodu v tomhle veledíle uvízla. Pokud divák neumře nudou nebo se mu podaří prochrápat až k závěru, tak se dočká triumfálního zakončení série přistáním na rudé planetě. Voilá!!! And that's all, folks! další sračkoidní season Netflix naštěstí zaříz... ()

jarousch666

Spoiler!!! Mám rád scifi, fakt strašně. Ale když je po x dnech letu v pozadí Měsíc ve velikosti odpovídající výšce 100km nad povrchem a podobné nesmysly, nebo že nechají letět kompletně rozhádanou posádku...fakt špatný. A opravdu je nutný do každého seriálu cpát LGBTKHKGFDDD? 3 díly a dost. ()

Katika666

Tak toto naozaj nie..a pritom som sa tak tešila!Hodnotím po štyroch epizódach,pretože viac už určite nedám,ale raz keď niečo nudí k smrti,tak to proste nejde..Ono to totiž vyzerá tak,že sa niekto nevedel rozhodnúť,čo vlastne chce natočiť..rodinnú drámu s nejakou tou sci-fi linkou v pozadí,alebo sci-fi o ceste na Mars v pozadí s rodinnými drámami a problémami jednotlivých astronautov..apropo astronauti,viac korektné by to už asi ani nemohlo byť :) ale to mi vadilo myslím najmenej...Nuda,nuda,ešte raz nuda..rádoby prúsery na palube-nuda,dianie na Zemi-nuda...a medzitým si miliónkrát za deň zavolá mama z cesty na Mars s dcérou na Zemi mobilom akoby sa nechumelilo a akoby nemala nič iné na robote..wtf?? :))) Tak nič teda,toto proste nevyšlo..Za mňa dve hviezdičky,ani vlastne neviem začo..snáď za nápad (pretože to mohlo byť kľudne dobré,keby sa to dotiahlo,a keby to bolo viac sci-fi,ako dráma) a druhá snáď za Hilary,ktorú mám rada..Škoda. ()

stret

Treba velmi zavriet oci nad fyzikou. Zrejme z dovodu, ze triky kedy su herci na spagatoch neumoznuju co i len trocha hodnovernu napodobneninu pohybu vo vesmire. Zalozit na tomto nedostatku viacminutovu zapletku uz je trapne. No a potom to natahovanie, a tie vztahove vrstvy - su gycove. Ti herci by utiahli vyssiu kvalitu. ()

oskar22

Negatívne komentáre písané po zhliadnutí prvých častí ma dosť prekvapili. Po zhliadnutí celej série musím uznať, že ma Away bavil a to aj napriek tomu, že bol miestami dosť rozťahaný. Príbeh je zameraný skôr na vzťahy medzi ľuďmi, či už vo vesmíre alebo na zemi, ako na nejakú akciu, aj keď napínavé scény sa tam nájdu. Posádka rieši technické problémy, od vyriešenia ktorých závisí ich prežitie. Páčil sa mi vývoj vzťahov medzi členmi posádky, ktorý od nedôvery vygradoval k priateľstvu a spolupráci medzi sebou, čím zotreli hranice medzi štátmi, ktoré zastupovali. Pobavil ma počin zaslania spoločnej fotografie po pristatí na Marse, pričom prvá fotografia mala podľa medzinárodnej dohody zobrazovať čínsku astronautku so zatiahnutým krytom helmy (konkrétny človek v Číne nemá žiadnu cenu, dôležité je prvenstvo a sláva Číny). ()

Flammarion odpad!

Hrůzaaaaaa, seriál se jako snaží být strašně realistický a přitom je to jedna hovadina za druhou. Velkohubka zase ukázala, že není velká herečka, to nej už má prostě za sebou. Zbytek posádky je protivný a samozřejmě genderově vyvážený a máme tu i lezbu a dokážu si představit v dalších dílech i bezpohlavce, mořskou panu a růžového plameňáka. Jen škoda, že už je nedokoukám. Před každým rozhodnutím se tu volá domů, jak E.T. Pro blbce co čumí na každou kokotinu asi dobrý, pro přemýšlivého jedince s mozkem ztráta času. ()

Profík

Tak tohle bolelo. Dokoukal jsem to do konce, ale už jsem uvažoval o tom, že tuhle misi zruším. Sci-fi miluju a dal jsem tomu šanci až do konce. Naštěstí to nemá moc dílů, tak se to dalo přežít. JAK celkem ujde, technická stránka není zlá, herci si odvedli taky ještě solidní práci. Ovšem selhává CO. A příběh je pochopitelně dost podstatný. A tady se děje taková hromada nesmyslů, že se ptám, kde byli nějací poradci, kteří by tomu zabránili. Nelogičnosti a nesmysly mi vadily u Gravitace, která to aspoň trochu vyvážila výborným nabušeným vizuálem a vcelku napínavým dějem. Tady jsem se často nudil, často zlobil na úkor nesmyslných scenáristických výplodů. Posádka, kterou bych v žádném případě na Mars nevybral, problémy po cestě, kterým by se Marťan Mark Watney jen v pohodě zasmál a řešil samojediný s prstem v nose a tady se hroutili všichni v raketě i na Zemi. Nevím, zda bude druhá řada, asi by měla, možná ji zkusím, mohla by být zajímavější, ale moc doufat nebudu, první má ode mě slabé dvě za 35%. ()

GaBriela39

Nejubrečenější sci-fi .... Pořád tam někdo brečí.... A doufám že bude druhá řada, jak se z toho Marsu dostanou zpátky? ()

Funtomas

Příjemné pokoukaní na podzimní večery. Je nutné to brát spíše jako psychologické vztahové drama, kde kulisami je vesmír... ()

MAREK5

Od třetí epizody už je to jen drama, kde si lidé telefonují. A pak zavolají někomu jinému. Update: Od šesté epizody si píšou emaily. Postavy jsou ukázkové diverzní 😂 ()

megacik

Ďalší brak z dielne Netlixu. Srdcervúca dráma so štipkou scifi, vytvorená pre masy. Kydy a kecy som musel preskakovať(cca tak 80% stopáže). Keby to skrátili na 2 časti a všetky nepodstatné veci by vystrihli, tak by urobili lepšie. Hilary Swank, tá by vynikla možno v kuchárskej šou pre babky a dedkov, ale tu bola skôr na smiech(resp. na plač), rovnako ako tá ich raketa made-in-rozsyp-sa. Ale úplne najviac v scifi filmoch neznášam to, keď musia pre divákov pripodobňovať technické veci k bežným "zrozumiteľným" veciam, aby aj priemerný divák Netflixu s IQ 90, pochopil dej. Najhoršie na tom je, že to potom vypadá, akoby celá posádka nevie, o čom ten jeden vlastne točí, pokým im to teda nevysvetlí cez bežne zrozumiteľné veci...hlavný diel je srdce a náhradný diel je koleso.......a potom to vypadá, že aj posádka je defacto negramotná. To je teda fail, posielať negramotnú posádku v črepníku na medziplanetárnu misiu. Tiež sa mi nepáčila protirusko a protičínska nálada(hlavne protičínska nálada...asi Trump nariadil), ktorá sa nenápadne niesla celým seriálom. Kľudne si to mohli odpustiť. ()

zorrra

Na základe popisu by človek čakal, že sa jedná o technický seriál o ceste na Mars. Je to však úplne o niečom inom a celé je to postavené doslova na vzťahoch. Preto sú možno z tohto seriálu sklamaní vesmírni nadšenci. Mňa však seriál veľmi zaujal a myslím, že každá jedna postava je skvele prepracovaná. Nedá sa povedať, či je tu niekto lepší alebo horší, jednoducho každá postava má niečo do seba. Už dlho ma nič tak nedojalo, ako vzťah kozmonautky Lu. V dnešnej dobe je takéto vyobrazenie čistej lásky doslova rarita ( keďže väčšina filmov a seriálov je založená skôr na explicitnom vyobrazení). Miestami mi to pripomínalo This is us, resp. takým smerom som mala pocit, že to bolo poňaté. Za mňa príjemné prekvapenie, mám rada seriály, kde to nie je celé len o nejakom akčnom nasadení, ale aj o pocitoch. Ako tu niektorí spomínali, prijala by som trošku menej náboženských kecov, ale na druhej strane, tu sa mi to akosi hodilo, len mohlo byť toho trošinku menej. ()

cxxj

Velice smutné, že nejsympatičtější postava bude lehce ulhaný a egoistický rusák. Dále se dá lehce soucítit s dcerou. Jinak katastrofa. Otravná postava čínské chemičky (to že je homosexuál je jasné od první scény a extrémně vnucené). Nevím, skvělý nápad ale provedení... Takto rozhádanou a nevyrovnanou skupinu by do vesmíru nemohl vyslat snad nikdo... Netflix a případně někteří vedoucí z Bruselu by to možná zvládli. ()

warpmike

Nečekal jsem povrchní eye-candy plné efektů, ani jsem nečekal dokonale promyšlené technické otázky či problémy, které sebou přinese budoucí cesta posádky lidí na Mars. Čekal jsem mnohovrstevnatě rozkreslenou psychologii dobře zachycující scenérii plnou emocí, lidskosti a něčeho víc, možná bych to nazval vážností, nebo určitou hodnotou. Dočkal jsem se v plné míře, doufám, že seriál bude pokračovat, protože je skvělý. ()

Sheelle

Je zajímavé jak také může vypadat seriál o cestě na Mars. Začalo to hodně nadějně, ale upřímně, kdyby byla na Mars vyslána skutečně tahle partička, tak jsou v háji ještě než odstartují. Vlastně pro ně by byl nejspíš problémem i výlet na Kokořín. Hodně mi vadily také různé nelogičnosti, nicméně našlo se pár fajn záběrů a zajímavých situací, jen to není úplně můj šálek kávy. Více Marsu, méně řešení vztahů a pláče nad rozlitým mlékem a mohlo to být o dost lepší. ()

Majo.evans

Mne sa to páčilo.Určite lepšie ako Lucy in the sky alebo Proxima s podobnou tématikou.Tie rodinné,citlivé záležitosti mi tam nevadili,pekne tam zapadli a nebolo toho až tak veľa.Okrem toho,keby to tam nebolo,tak to má možno 3-4 epizódy a nie 10...Pekne to odsýpalo,bolo to zaujímavé a bavilo ma to... ()