Něco zlého (TV film)

• slovenský

Posadnutý diablom

Horor

USA, 1972, 73 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (14)

Jedna z prvních Spielbergových televizních prací, na níž je vidět absence bohatších zkušeností a pravděpodobně i značná "buzerace" studia, která většinou mladým režisérům nedávají mnoho prostoru. Spolu se Savage je Something evil jeden ze dvou filmů, k jejichž realizaci byl Spieberg doslova přinucen. Na poli primitivního scénáře, neznámých herců a omezeného prostoru však Spielberg rozehrál poměrně zábavnou hororovou partii, která sice do mistrovství Duelu má daleko, ale ani na chvíli nenudí. Práce s kamerou i s prvky, budujícími napětí, proszrazuje, jak velký potenciál měl onen mladík před sebou...a že ho zúročil, viďte :)(18.5.2003)

Spielberg dokázal vygradovat hororovou atmosféru až do krajnosti, ale trošku mi vadily některé drobné nelogičnosti v chování či dialozích postav. Těžko říct, zda to bylo špatným překladem, ale malinko to snížilo kredit tohoto jinak velmi dobrého hororu.(24.3.2003)

Solídna ducharina a zároveň začiatok kariéry istého Stevena Spielberga. Ale pravdu povediac - keby v kolónke "réžia" nefigurovalo jeho meno, koľkí z nás by po tomto nenápadnom televíznom filme siahli? Každopádne na hlbokú strašidelnú letnú noc nie zlé.(30.10.2004)

Není to špatné, Spielberg dokazuje, že má skvělý vypravěčský talent, ale scénář je příliš průhledný.(22.3.2003)

• JohnnyD

Triviálny dobový televízny horor, ktorý na rozdiel od Duelu veľmi nenesie rukopis talentu Stevena Spielberga. Len pre kompletizátorov Spielbergovho diela.(28.12.2019)

no čo,každý musí nejako začínať.Absolútne dementný scenár zachraňuje tradične skvelý spielberg(8.11.2003)

• HoneyBunny

Bezkonkurenčně nejhorší Spilbergův film. Žádná atmosféra, herci na nic, pitomý příběh, ještě pitomější konec. Pro obdivovatele Mistra velmi nemilé překvapení.(24.4.2003)

Další ze Spielbergových raných filmů, kde asi ani sám nevěděl co chce točit. Film mi dost připomýnal drama spíše než horor, nicméně sem tam atmosférická scéna se najde a pár scén mi přišly až podivně podobný jako z Poltergeista. Herci byly takový horší ale hrály to co měly. Atmosféra bohužel byla hodně slabá. Celkově hodnotím průměr je to film na který zapomenu poměrně rychle ale na to jedno zkouknutí to ujde.(23.2.2013)

Scénář k tuctovému televiznímu hororu není nijak originální, ale Spielberg mistrně vybudoval atmosféru, která často chybí i současným hororům v kinech. Zvlášť musím pochválit práci s dětskými herci (už tehdy) a práci se zvukem.(24.3.2003)

Už si to moc nepamatuju. Jen ty oči za oknem a že to bylo celkem strašidelný.(27.9.2012)

• Lokutus

Nádherně natočený snímek založený na vyloženě dementním scénáři (fakt to bohužel nejde říct jinak). I když ze základu, který měl k dispozici dokázal Spielberg vydolovat maximum, holt kde nic není, ani smrt nebere, a tak Něco zlého nikdy nebude ničím víc než jen dobře natočeným televizním (tj. maximálně stupidním) hororem....(13.4.2003)

Ak sa na tento snímok pozeráte spätne, badáte tu všetky tie Spielbergove ťahy štetcom, avšak v ešte nie veľmi dokonalej podobe.(30.4.2011)

Kazdy musi nejako zacinat, Connery ako robotnik pred angazman ako Agent 007, Stallone pornom, Orson Welles akousi 5 min inscenaciou, no a Spielberg televiznou ducharinou. Slusne, ale prilis televizne. 66 %(25.5.2013)

• dopita

Film z dob, kdy eště Spielberg neuměl a navíc se mu to ani nepovedlo.(5.1.2009)